Аналіз ситуації та пропозиції до фахової дискусії «Нова Енергетична стратегія України до 2020 року: безпека, енергоефективність, конкуренція»
З АРХІВУ: 2015.02.26. о 15.30
Петроченков В.Г., президент ЗАТ «СБІ»
Доповідь що запланована
Центром Разумкова спільно з Фондом Фрідріха Науманна за підтримки
Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу,
ядерної політики та ядерної безпеки України
27 лютого 2015р. з 10.00 до 13-30
в м. Київ, вул. Липська 5, готель Національний», конференц-зал, 3-й поверх
1. Енергетична стратегія.
Новою енергетичну стратегію неможливо назвати, бо ця стратегія, як природа буття, повинна бути завжди незмінною, незалежно від історичного періоду та політичного устрою – це НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. Важливо сповідувати цей життєвий принцип в усіх без винятку сферах життя. Держава повинна бути органом, який забезпечує виконання цього принципу і за його порушення – карає усіх без винятку.
За походженням і використанням витрати енергії і відходи, супутні цим витратам, поділяються на дві основні частини: виробництва і споживання.
Так буде завжди, - до кінця існування людства, яке вже «не за горами», якщо ми вже зараз не припинимо виробляти відходи виробництва і не перетворювати відходи виробництва і споживання в енергію.
Навіть тоді, коли ми навчимось використовувати енергію холодного термоядерного синтезу, регуляторна політика держави повинна бути пильною і неухильною до дотримання основних принципів забезпечення життя на Землі – зворотного перетворення відходів виробництва і споживання в енергію забезпечення життя.
Аналіз існуючих процесів перетворення відходів виробництва і споживання показує, що найбільш ефективними технологіями є технології газифікації.
Процес перетворення твердих вуглеводнів (в т.ч. і вугілля) в синтез-газ (суміш чадного газу і водню) з подальшим отриманням рідкого вуглеводню відомий з 1920 р як процес Франца Фішера і Ганса Тропша. Майже за 100 років процес Фішера-Тропша зазнав безліч вдосконалень.
У далекому 1944 році річне виробництво синтетичного палива Німеччини досягло більше 6,5 мільйонів тонн.
Територія післявоєнної України 50-70 років минулого століття була взірцем використання технологій газифікації вугілля.
Установки виробництва синтез-газу та палива вироблялися повсюдно, як стаціонарні, так і мобільні, вони й досі повинні були залишитися на військових складах. Процес стали застосовувати не тільки для газифікації вугілля і твердих вуглеводнів, а й нафти і газу, проводячи попутну очистку енергетичного продукту при виробництві синтез-газу. Найвищу якість газу та палив отримують саме при використанні ключового процесу газифікації в присутності каталізаторів.
Лідерами виробництва синтез-газу є компанії Shell, Exxon, Chevron, Conoco, BP, ENI, Statoil, Rentech, Syntroleum, Sasol, Rentech, Choren, CWT (Changing World Technologies).
Застосування процесу газифікації виявилося ефективним не тільки до вугілля, деревини, твердих побутових відходів (ТПВ), але і до мулів і рідких відходів (РВ), для утилізації токсичних відходів (ТВ) і отруйних речовин (ОР) при використанні надкритичного водного окислення (НКВО).
Сучасні способи розділення і очищення газів дозволяють виділяти важкі і рідкоземельні метали. А це означає, що процес газифікації низькосортного вугілля, або відходів вуглевидобутку, може дати додатковий дохід від отримання таких рідких і дорогоцінних металів, тобто дати дохід більший, ніж від виробництва цільового продукту – синтез-газу чи вуглеводневого палива, що виділяється в процесі тепла і виробленої з його допомогою електрики.
Таким чином, процес газифікації вуглеводнів повинен розглядатися, як процес: виробництва безпосередньо синтез-газу; виробництва легких і важких палив; вторинного використання відходів вуглевидобутку та інших виробництв; видобутку рідкісних, дорогоцінних і рідкоземельних елементів; утилізації ТПВ, РВ, мулів, ТВ, ОВ.
Практика газифікації вугілля західними країнами показує доцільність виробництва пиловугільних сумішей, загрузку їх у ємності в присутності інертного газу і перевезення їх до місця газифікації. Це один з варіантів застосування вугілля для використання малих установок газифікації в комплекті з вже існуючими газовими котельнями для опалення міст. У подальшому, такі модульні установки газифікації вугілля можна замінити на установки газифікації твердих побутових відходів, що здаються мешканцями тих будинків, які опалюються дворовими бойлерами.
За інформацією та аналізом технологій газифікації, синтетичне паливо, вироблене з вугілля, конкурентоспроможне при ціні на нафту вище $ 40 за барель.
Переробка газу на синтез-газ в ПАР, використання НКВО для переробки рідких міських стоків в Ірландії, показують, що технологічний процес удосконалювався принципово і став набагато вигідніше. Використання технології підземної газифікації вугілля робить процес ще дешевше, не має екологічних наслідків відкритого способу розробки породи і широко використовується розвиненими країнами.
Газифікація в хімічних процесах запланована до використання і в технологіях ЗАТ «СБІ» виробництва «зрілих» товарів, конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу, як складова технологічних переділів виробництва продукції, так і для енергозабезпечення процесів.
Запаси України на вугілля становлять сотні років. Відходи вуглеводнів промисловості, сільського та комунального господарства у забезпечення цивілізаційного існування суспільства - невичерпні. Попутне виробництво тепла, енергії, корисних копалин та виробництва добрив з відходів навіть при освоєнні холодного термоядерного синтезу (типу реактора Россі) для побутових і промислових потреб, не втратить своєї актуальності ніколи.
Враховуючи викладене, стає абсолютно ясно, що політична технологія, створювана навколо необхідності закупівлі і використання Україною вуглеводнів, фізичне знищення технічної інтелігенції та інформаційна ізоляція суспільства протягом десятиліть - не що інше, як один з ключових механізмів ретельно спланованого геноциду українського народу. Саботаж розгляду питань і втілення способів незалежного енергетичного забезпечення країни – зрада Батьківщині та національним інтересам українського народу.
2. Тактика Енергетичного забезпечення.
Оскільки стратегія – це НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.
Тактика повинна визначити і забезпечити способи отримання енергетичної незалежності.
Один із способів отримання енергетичної незалежності є розвиток і тотальне впровадження технологій газифікації в процесах виробництва та споживання.
Необхідна нова інформаційна та економічна платформа, що допоможе країні швидко та ефективно, без значних грошових витрат з використанням передових надбань світової науки та технологій впровадити новітні технології газифікації відходів виробництва та споживання на території України, дасть початок навчання спеціалістів, створенню та розвитку національних наукових колективів, виробничих підприємств, що продовжать експлуатацію та модернізацію технологічних процесів.
Така платформа ЗАТ «СБІ» була запропонована державі - уряду України в особах Комітетів Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Міністерствам Кабінету міністрів України листом вих. 01-КМ/МФУ від 10.12.2014 р та Президенту України листом вих. № 01–ПУ від 15.01.2015 р. про створення міжнародної Програми «ВІДРОДЖЕННЯ» - нового державного сектора (галузі ) економіки.
3. Програма «ВІДРОДЖЕННЯ».
Колективом ЗАТ «СБІ» на протязі двох з половиною десятиліть розробляються проекти стратегічного для країни значення, основою яких складають технології перетворення техногенних родовищ у вторинну сировинну та енергетичну базу, а також нові безвідходні та заощаджуючі енергію технології базових галузей промисловості.
Ідея ЗАТ «СБІ» полягає у впровадженні принципово нових технологій для базових галузей промисловості (гірничорудної, металургійної (чорної і кольорової), хімічної, мінеральних добрив, скляної, будівництва, сільського господарства та ін.). Ці технології дозволять: істотно скоротити енергетичні витрати підприємств, значно скоротити всі викиди в навколишнє середовище, провести конверсію накопичених відходів виробництва у вторинну сировинну базу, відкрити нові сировинні джерела, скоротити витрати логістики, попутно виробити додатковий товарний продукт; придбати енергетичну незалежність.
Створення нової галузі промисловості на правах державної та спільної з державою власності виключить конфлікт інтересів перерозподілу власності і доходів вже існуючих і розподілених секторів економіки, забезпечить консенсус інтересів різних представників суспільства: простих громадян, громадян з обмеженими можливостями, представників малого, середнього та великого бізнесу, і держави.
Державна власність галузі вирішить проблему гарантій на використання об'єктів інвестицій (техногенні родовища, зупинені, кинуті і низько рентабельні підприємства, збіднені на цільовий продукт і не використовувані зважаючи на відсутність технологій родовища).
Можливість конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу та переоцінка їх в сотні разів на балансі державних підприємств, дозволить збільшити вартість активів і пропорційно збільшити кредитну здатність нових державних підприємств.
Попутне виробництво товарних продуктів за рахунок більш низьких витрат на виробництво продукції дозволить легко конкурувати на товарно-сировинному ринку.
Малі зміни вартості сировини - «зрілого товару» приведуть до великих змін цін товарного продукту і вартості акцій підприємств на ринку.
Додаткові засоби забезпечення держави та соціальних потреб населення в комплекті з децентралізацією управління дозволять перейти до низького регіонального рівня оподаткування, виключать доцільність тіньового обороту і корупції.
Для початку цього процесу ми можемо запропонувати більше 100 наших рамкових технологій і патентів України. Кожна з технологій має макроекономічний ефект, що обчислюється мільярдами доларів США.
Аналіз стану практичної бази впровадження технологій, які є новими комбінаціями існуючих у промисловості процесів, диктує доцільність кооперації з провідними світовими компаніями США та Європи. Це дасть можливість поширення технологій в країни співдружності з меншими витратами на впровадження, забезпечить колективну перевагу на ринку, нову систему міжгалузевої кооперації підприємств і держав співдружності.
Технології, пропоновані нами, створені малим колективом за малий час. Досвід і знання наших іноземних партнерів та інвесторів незрівнянно більше. Спільний розвиток напрямків, безсумнівно, принесе ще більший ефект, ніж попередньо оцінений нами в додатках. Україна володіє величезним незатребуваним сировинним і технологічним потенціалом, який вона може запропонувати своїм зарубіжним партнерам для виконання спільної Програми.
Перспектива ліквідації трильйонів тонн техногенних відходів, включаючи парникові гази, і припинення їх виробництва мільярдами тонн на рік цілком реальна.
Економічна основа нових технологій - прибуткові процеси ліквідації або не виробництво відходів підприємствами промисловості, сільського та комунального господарства.
Соціальний ефект - стабільна економічна база існування держави та матеріальне забезпечення населення.
З введенням такої нової не конфліктної, надзвичайно ефективної екологічно та соціально спрямованої державної Програми, яка має не тільки українське, а й загальносвітове значення, будуть забезпечені всі верстви населення без порушення, чиїх бо інтересів.
Ми готові виступити з пропозиціями в Кабінеті Міністрів і при позитивному рішенні зібрати команду з формування Програми «ВІДРОДЖЕННЯ» та наповненню її проектами.
У відповідь на свої листи до владних органів України ЗАТ «СБІ» від непрофільних установ отримало стримані відповіді погодження, а від профільних – відписки саботажного характер часів СРСР. Тільки Міністерство освіти і науки України в особі заступника міністра Стріхи М.В. листом віх № 1/11-1356 від 03.02.2015 р. відповіло по суті пропозиції. Висновок Міністерство освіти і науки України вдало підкреслює відмінності і цінності наданої ЗАТ «СБІ» пропозиції наступним текстом.
Стратегією сталого розвитку "Україна - 2020", затвердженою Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5, визначено, що за «вектором розвитку» Україна, зокрема, має стати державою з сильною економікою та з передовими інноваціями. Для цього, передусім, необхідно відновити макроекономічну стабільність, забезпечити стійке зростання економіки екологічно невиснажливим способом.
Пропозиція ЗАТ «СБІ» щодо організації програмного фінансування державного сектора економіки включає принципи, з якими, зважаючи на тяжкий економічний стан держави, не можливо не погодитися.
Програмою «ВІДРОДЖЕННЯ» (далі - Програма) передбачається:
- для започаткування Програми передбачається проведення міжнародної засновницької конференції;
- до Програми пропонуються проекти, що актуальні для України;
- проекти Програми можуть спільно реалізовуватися науковими організаціями та виробничими підприємствами України, країн Європи і США;
- кожний проект Програми реалізується на відповідному державному об'єкті економіки України;
- фінансування проектів Програми проводиться за рахунок залучених недержавних інвестиційних коштів;
- держава надає гарантії недоторканості об'єкту інвестування та самим інвестиціям; створює сприятливий внутрішній та експортно-імпортний режим оподаткування при виконанні проектів; забезпечуються інтереси власників прав на об'єкти інтелектуальної власності, що використовуються при впровадженні інноваційних та інвестиційних проектів Програми;
- для реалізації кожного проекту Програми створюється юридична особа, у статутному капіталі якої присутня частка державної власності.
Україна має значний потенціал конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу, введення в господарський обіг бідних родовищ, значного зменшення викидів у оточуюче середовище, застосування нових енергозберігаючих технологій, газифікації вугілля та побутових і виробничих відходів.
Співпраця в галузі науки, технологій і виробництва з відомими світовими компаніями та науковими установами в рамках Програми дасть поштовх для економічного розвитку, дозволить реалізувати наявний природний та економічний потенціал та сприятиме прискоренню інтеграції ашої країни у світову спільноту.
Впровадження Програми потребуватиме прийняття рішення Кабінету Міністрів України щодо розробки Програми та створення і забезпечення діяльності робочої групи з підготовки та реалізації Програми;
Разом з тим, вже сьогодні, ще до розробки Програми, може бути розпочата підготовка та виконання пілотних проектів ЗАТ «СБІ», зокрема:
1. «Технологія переробки фосфогіпсу колишнього комбінату Вінницяхімпром в м. Вінниця»;
2. «Технологія переробки розсолів природного і техногенного походження на прикладі розсолів Домбровського кар'єру м. Калуш Івано-Франківської області України»;
3. «Безвідходне виробництвом соди кальцинованої»;
4. «Флагман Програми «ВІТЕР ЗМІН» - учбове судно проекту 02160».
4. Принципи, необхідні умови досягнення мети.
Ринкова економіка і система автоматичної регуляції суспільства всередині держави на основах вільної конкуренції в умовах недорозвинутої у всіх відносинах країни, тотальної корупції та ментальних пережитків – це ілюзія, якою неможна «заколисувати» суспільство, це зрада національних інтересів, це механізм знешкодження держави і нації. Це лише далека мета, до якої проміж інших більш чи менш важливих можна рухатись. Повинна бути створена і жорстко дотримуватись регуляторна політика держави у відношенні до підприємств промисловості, комунального та сільського господарства. Це предмет окремої теми, на яку є багато відповідей.
Проміж інших норм життєдіяльності всередині держави найбільш потрібні наступні.
4.1. Право народу на законодавчу ініціативу по Конституції. Державна вертикаль законодавчої ініціативи народу на основі нової політики і її служби.
4.2. Нова виборча система з введення поточного рейтингу депутата.
4.3. Нова система ціноутворення і оподаткування. Треба заборонити узаконене привласнення чужої праці (спекуляцію) за рахунок нарахування власної рентабельності на контрагентські послуги та поставки. Треба обмежити рівень рентабельності на товари та послуги. Треба ввести хоча б поступово рік за роком низький рівень оподаткування. Гроші, як і любий вид енергії течуть тільки по шляху найменшого опору. Децентралізувати оподаткування, створити систему, за якою всі податки збиратимуться за регіональним (від села і вище) принципом з відрахуванням у фонд держави десятини від отриманого громадою.
4.4. Ввести загальнонаціональну систему моніторингу у вигляді національного електронного порталу ціноутворення, на якому кожний без виключення виробник товару та послуг для населення повинен буде оприлюднювати структуру ціни на товари та послуги, що він пропонує населенню для продажу.
4.5. Ввести нову пенітенціарну систему, за якою обмежувати свободу за новим принципом – відпрацювання збитків, нанесених громадянам і державі.
4.6. Створити кадастр техногенних відходів і об’єктів народного господарства, що повинні бути залучені державою до перетворення і модернізації.
4.7. Передати до державного керування всі стратегічні галузі промисловості.
4.8. Створити нову державну галузь економіки за принципом Програми «ВІДРОДЖЕННЯ» ЗАТ «СБІ».
4.10. За рахунок державних секторів економіки сплачувати утримання інститутів держави та соціальні зобов’язання.
4.11. Основа благополуччя суспільства – індустріальна економіка, мастильним матеріалом для якої є малий і середній бізнес. І не навпаки, бо це перетворює націю лідерів і творців у націю самообслуговування.
4.12. Підвищення рівня національної свідомості громадян і відповідальності за це представників держави за наступним принципом. Черга – насильницьке позбавлення свободи на сукупний час, затрачений на цю чергу. Це покарання без рішення суду на це. Діяльність, в результаті, якої утворюються черги – злочин, за який повинно бути призначене покарання по сукупності витраченого громадянами часу. Злочин, заподіяний групою осіб – злочин злочинного угрупування. Злочин в обсязі держави (всього народу) – геноцид. Треба усвідомлювати, хто повинен бути відповідальним за соціальне забезпечення, - чиновники, чи громадяни, чи повинен громадянин іти за пільгами, довідками, субсидіями, в той час коли існує державна централізована база даних персоніфіцированного обліку громадян, може держава повинна вибачитись, надати довідку і перерахувати на рахунок громадянина недоотримані кошти. Держава не повинна красти ні потроху ні багато у своїх громадян ні грошей, ні часу (їх життя). Громадянин повинен пишатися тим, що живе в державі Україна, а не цуратися нею і не бігти від неї.
4.13. Основний економічний принцип самодостатність і незалежність. Другий – нова система кооперації базових галузей економіки з дружніми країнами по принципу експортної орієнтованої країни.
5. Висновки.
5.1. Як енергетична стратегія зокрема, так і стратегія економічного розвитку України в цілому відома і незмінна – НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.
5.2. Тактика:
– створення міжнародної програми «ВІДРОДЖЕННЯ» за принципом і за пропозицією автора Програми ЗАТ «СБІ»;
- законотворчі перетворення, що нададуть можливість відродження України з нерозвиненого придатку у світові лідери.
5.3. Тільки комплекс дій дасть надію досягти мети. Політична воля, динамічні державні дії та контроль за виконанням, загальнонаціональна система громадського контролю дадуть змогу перетворень в тому числі і в енергетичній, як основній стратегічній галузі промисловості країни.
Автор Петроченков В.Г.
Ask Richard: What makes a start-up stand out for investment? - Спросите Ричарда: что делает стартап привлекательным для инвестиций?
Это обращение, пересланное мне из Linkedin, я прочел в своей почте, https://www.linkedin.com/newsletters/ask-richard-6792750480419241984/.
Поскольку мой вопрос содержит краткое описание обстоятельства дел, то в Linkedin я привел только лишь окончание моего обращения. Здесь же я на ресурсе собственной Программы я привожу полный текст моего обращения.
I read this request sent to me from Linkedin in my mail, https://www.linkedin.com/newsletters/ask-richard-6792750480419241984/.
Since my question contains a brief description of the circumstances of the cases, I only gave the end of my appeal on Linkedin. Here I am on the resource of my own Program https://ecoprofit.mozello.com/stati/, I give the full text of my appeal.
Hello Richard,
A group of enthusiasts from Ukraine analyzed the appearance of production waste, including carbon dioxide. It turned out that they make up 95-97% of all world waste and are formed mainly at the primary stage of processing raw materials into intermediate products, such as: soda ash, mineral fertilizers, chlorine gas, manganese dioxide, titanium, energy, and so on.
Humanity cannot refuse this stage of production, otherwise civilization will cease to exist in principle. At the same time, it is this stage that is the main gravedigger of civilization.
So far, little has been done in ecology because it was not profitable. The world is screaming from TV screens that “everything is gone”, basically pointing to 3-5% of waste from consumption and generation or collection of carbon dioxide from the atmosphere, forgetting about the main danger.
Considering that “any invention is a new combination of already existing technological stages with a new target function and new protocols for links between technological stages”, our team on its own initiative created more than 100 new waste-free and extremely cost-effective combinations of complex industrial technologies. We have received Ukrainian patents for these combinations.
These are technologies of two directions:
1. Processing of raw materials into intermediate marketable products.
2. Conversion of technogenic deposits into a secondary raw material base.
After reviewing our patents, we summarized 48 of them and patented a comprehensive process for processing inorganic chlorides. It turned out that this method allows us to expand our patent base by many more thousands of patents similar to those already received. The life of several generations is not enough to carry out such an undertaking. After that, we stopped patenting. Based on the materials of our patents, on my personal enthusiasm, I began the creation of the International Scientific and Technological Program "ECOLOGY IS PROFITABLE" https://ecoprofit.mozello.com/nachalo/.
To start implementation, we have chosen two zero-waste production projects:
1. Waste-free production of soda ash using the BDP method.
2. Processing of phosphogypsum into marketable products.
We received two letters from the technology company «Chemitec Consulting Oy» https://www.chemitec.fi/, which confirm the viability of the technologies and the intention to build plants using these technologies for specific money within a specific timeframe, using international cooperation of the owners of technological stages.
The presence of the same technological stages in many projects makes it possible not to sequentially, but in parallel to introduce many other technologies around the world. International cooperation for the global change of industrial technologies for the primary processing of raw materials and the conversion of man-made deposits is the real and fastest way for humanity to transition to a waste-free existence of society.
Of course, we do not know how to create beautiful presentations and do not have the slightest funds in order to qualify for attracting loans, but we are quite capable of issuing technical assignments and transferring specific knowledge to «Chemitec Consulting Oy» to create the necessary cooperation projects and build new plants of a new generation .
For success, you need an understanding of the significance of the problem, the realities of the execution of tasks, the will and funds of the investor.
We will be grateful for your help in making our dream come true.
Best regards, Valentin Petrochenkov
Здравствуйте Richard,
Группой энтузиастов из Украины был произведен анализ появления отходов производства, в том числе и углекислого газа. Выяснилось, что они составляют 95-97% всех мировых отходов и образуются в основном на первичной стадии переработки сырья в промежуточные продукты, такие как: сода кальцинированная, минеральные удобрения, хлор-газ, двуокись марганца, титана, энергия и так далее.
От этой стадии производства человечество отказаться не может, иначе цивилизация перестанет существовать в принципе. В то же время именно эта стадия является основным могильщиком цивилизации.
Экологией до настоящего времени занимались мало потому, что это было не выгодно. Мир кричит с экранов телевизоров о том, что «все пропало», в основном указывая на 3-5% отходов потребления и генерации или сбора из атмосферы углекислого газа, забывая об основной опасности.
Учитывая то, что «любое изобретение есть новая комбинация уже существующих технологических переделов с новой целевой функцией и новыми протоколами связей между технологическими переделами» нашим коллективом в инициативном порядке было создано для начала более 100 новых безотходных и чрезвычайно экономически выгодных комбинаций комплексных индустриальных технологий. На эти комбинации мы получили патенты Украины.
Это технологии двух направлений:
1. Переработка сырья в промежуточные товарные продукты.
2. Конверсия техногенных месторождений во вторичную сырьевую базу.
После анализа наших патентов мы обобщили 48 из них и запатентовали комплексный способ переработки неорганических хлоридов. Оказалось, что этот способ позволяет расширить нашу патентную базу еще на много тысяч патентов, аналогичных уже полученным. Жизни нескольких поколений не хватит для осуществления такой затеи. После этого мы перестали патентовать. По материалам наших патентов я на личном энтузиазме начал создание Международной научно-технологической программы «ЭКОЛОГИЯ – ЭТО ВЫГОДНО» https://ecoprofit.mozello.com/nachalo/.
Для начала внедрения мы выбрали два проекта безотходного производства:
1. Безотходное производство соды кальцинированной способом BDP.
2. Переработка фосфогипса в товарные продукты.
От технологической компании «Chemitec Consulting Oy» https://www.chemitec.fi/ мы получили два письма, в которых подтверждается состоятельность технологий и намерения построить по этим технологиям заводы за конкретные деньги в конкретные сроки, используя международную кооперацию владельцев технологических переделов.
Наличие одинаковых технологических переделов во многих проектах позволяет не последовательно, а параллельно внедрять и многие другие технологии по всему миру. Международная кооперация для глобальной смены индустриальных технологий первичной переработки сырья и конверсии техногенных месторождений – реальный и самый быстрый способ перехода человечества к безотходному существованию социума.
Мы конечно не умеем создавать красивые презентации и не имеем малейших средств для того, чтобы претендовать на привлечение кредитов, но мы вполне в состоянии выдать технические задания и передать специфические знания компании «Chemitec Consulting Oy» для создания нужных коопераций проектов и строительства новых заводов нового поколения.
Для успеха нужно понимание значимости проблематики, реалий исполнения задач, воля и денежные средства инвестора.
Будем благодарны за помощь в осуществлении нашей мечты.
С уважением, Валентин Петроченков
ВІДПОВІДЬ НА ВІДПОВІДЬ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ДО ПРОПОЗИЦІЇ "ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО"
ПРОПОЗИЦІЇ ДО ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Будь яка перемога у будь-якій війні визначається тилами, - економічною могутністю країни. Краще, коли це власні тили, а не тили союзників, за які потім десятиріччями прийдеться розраховуватись нашим дітям.
Вважаю, що настав ще один шанс звернутись і отримати, нарешті, позитивне рішення відносно змін до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2404-17#Text. За більш як 30 років автор написав дуже багато звернень до представників законодавчої і виконавчої гілок влади, - та все марно. Частково попередні звернення відносно державно-приватного партнерства опубліковані у статтях:
1. «ПРОПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2032353/ від 04.03.2020.
2. «ПРОПОЗИЦІЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВИ І ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2123454/propozicja-shhodo-reformuvannja-derzhavi-derzhavno-privatnogo-partnerstva від 18.05.2020
Суть антинародної дії цього Закону полягає в тому, що він повністю виключає ініціативу громадян до державно-приватного партнерства в той час, коли виключно громадяни, як люди розумні і професіонали у своїх галузях діяльності володіють якостями креативного мислення і здатні створювати сучасне та майбутнє. У противному випадку, у відповідності до чинного Закону, виступаючи із своєю ідеєю, громадянам необхідно вдаватись до шахрайських маніпуляцій із створенням штучних конкурсів з підставними особами, що в результаті перетворює їх у злочинців.
Для більш чіткого пояснення та обґрунтування автор публікує ще одну статтю «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/4022011/.
Усіх небайдужих, як у воєнний період, так і після перемоги України у війні з РФ, прошу сприяти донесенню цього звернення до перших осіб держави та впливу до позитивних змін Закону, що дадуть право громадянам України бути ініціаторами проектних пропозицій державно-приватного партнерства.
З повагою,
Автор, керівник Програми і проектів,
співавтор технологій
Петроченков Валентин Георгійович
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
25.03.2022
Відповідь Міністерства економіки України щодо наданої пропозиції наведена у статті "ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО".
Відповідь автора на Відповідь Міністерства економіки України наступна.
Вих. № 220505 від 05.05.2022 р.
На вхідн. № 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39
Заступнику Міністра економіки України
Олександру ГРИБАНДякую за відповідь на мою пропозицію «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» від 25.03.2022 р. Багато написано відомого із законодавства, але нічого по суті запиту. Фактично Ви підтвердили відсутність за законодавством України державно-приватного партнерства за ініціативою приватних осіб – громадян, і приватних юридичних осіб - підприємців. У своєму поясненні я, спираючись на Вашу відповідь 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39 буду намагатись лаконічно ще раз пояснити чому.
У статті 1 до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) відсутній учасник державно-приватного партнерства приватна особа – громадян, і приватна юридична особа – підприємець. В цій статті описана тільки одна сторона – державні органи.
У статті 10 Закону надано виключний перелік державних органів, що мають право готувати пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства. Ініціатива осіб приватного права теж відсутня.
Статтею 11 Закону визначено об’єкти аналізу (доцільність/недоцільність) ефективності здійснення державно приватного партнерства. Присутні лише об’єкти державної власності. А об’єкти приватної власності, та спільної з держаною власністю у тій чи іншій формі? А дольова участь у розподілі прибутків від здійснення державно-приватного партнерства? А допомога держави приватному партнеру у впровадженні нових об’єктів за його ініціативою? Чому земля виробничого призначення у вільному продажі, а вільне призначення використання для виробництва на цій землі - ні? Цим питанням не заперечується погодження безпекових функцій новобудови на стадії створення проектної документації, будівництва і вводу в експлуатацію, але не звертається увага на довготривалий, недоцільний і слабо переборний перелік бюрократичних перепонів на стартових позиціях ініціативи приватних осіб.
Статтею 13 Закону рішення про здійснення державно-приватного партнерства чи про недоцільність його здійснення, про проведення конкурсу та затвердження результатів конкурсу з визначення приватного партнера теж приймаються щодо об’єктів державної власності. Комунальну власність, де управляючими органами є органи самоврядування в особі рад, що вибираються за партійним принципом від керівників олігархічних структур теж неможливо назвати формою колективної приватної власності. - Приватна власність відсутня.
Водночас, стаття 14 Закону передбачає, що визначення приватного партнера для укладення договору в рамках державно-приватного партнерства здійснюється на конкурсних засадах. Конкурс кого з ким? Державного партнера з державним партнером? Де приватний партнер? Або, навіть мене (якщо б і був допущений в якості юридичної особи) – єдиного в світі приватного власника нових індустріальних технологій визначеного переліку, з ким?
На аналіз Закону України «Про концесію» вважаю не треба витрачати часу. Він також створений за таким же шаблоном.
Закон України «Про технологічні парки» має настільки заорганізовану структуру доступу до практичного втілення задуму ініціатора, що у порівнянні з очікуваннями громадян практично в Україні майже не працює. Податковий Кодекс України остаточно знищив усі сподівання. А система погоджень як запуску, так і поточних погоджень нових проектів перетворила ідею в абсурд. Приватному підприємцю легше, дешевше і швидше просто купити землю, побудувати підприємство і його експлуатувати, ніж мати справи з державою за цим законом. Про яке державно-приватне партнерство у цьому випадку може йти річ?
А тепер коротко про основне, чому я Вам пишу.
Є реальна можливість швидко без зайвої бюрократії розпочати будівництво нових заводів нової якості не тільки в Україні, але й по всьому світові, з багатомільярдними прибутками для держави. Є все (експертиза, технології, генпідрядник, контрагенти, …), - окрім грошей. Пропонується разом з державою отримати для цього іноземні інвестиції. Від держави потрібна за винагороду і дольову участь (не дарма) лише майже пасивна співучасть: спільні перемовини з інвесторами, гарантії на контроль цільового використання та безпека об’єктів інвестицій.
Замість пропозиції конкретних позитивних дій щодо законодавчої ініціативи навіть від Вашого імені, тимчасових оперативних рішень під час війни та на виконання Указу Президента України від 21 квітня 2022 року № 266/2022 «Питання Національної ради з відновлення України від наслідків війни» (надалі – Указ), Ви мені цитуєте статті і посилання на неспроможне не діюче по суті своєї назви законодавство. Я таких відписок за останні більше ніж 30 років існування вільної і незалежної України накопичив дуже багато, і просто складаю їх у папку «Диверсійна діяльність представників державних органів влади проти громадян, народу та держави Республіки України».
Ще раз прошу Вас перейти до дієвого діалогу з практичного вирішення питання: створення Державно-приватного Консорціуму «Міжнародна науково-технологічна програма «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма) чи відповідно до Указу створення Групи «Нова індустріальна економіка безвідходної переробки сировини та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу» на базі Програми.
З повагою,
Автор програм і проектів,
співавтор технологій,
голова правління
СТ «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
____________ В.Г. Петроченков
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
05.05.2022
ПРОПОЗИЦІЯ до «Національної ради з відновлення України від наслідків війни»
На виконання Указу Президента України від 21 квітня 2022 року № 266/2022 (надалі – Указ) п. 7 «Питання Національної ради з відновлення України від наслідків війни» (надалі – Рада) для належної роботи Ради та підготовки фахових пропозицій, які випливають із її завдань, при Раді утворюються робочі групи в тому числі по напрямках діяльності:
європейської інтеграції;
відновлення та розвитку економіки;
функціонування фінансової системи, її реформування та розвитку;
енергетичної безпеки;
екологічної безпеки.
У разі потреби за пропозицією співголів Ради можуть бути утворені інші робочі групи.
На виконання Указу ПРОПОНУЄМО:
Створити групу «Нової індустріальної економіки безвідходної переробки сировини та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу» (надалі – Група).
За основу практичної діяльності Групи пропонуємо прийняти Міжнародну науково-технологічну програму «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма). Програма ґрунтується на більш ніж 100 патентах, виданих Державним підприємством «Інститут інтелектуальної власності» («Укрпатент»), що у відповідності до Договору про міжнародну патентну кооперацію (РСТ) мають світовий пріоритет. Програма складається з проектів (технологій), що втілюються завдяки новим комбінаціям вже існуючих у всесвітній промисловості технологічним переділам. З використанням цих технологічних переділів щорічно виробляється продукція сотнями мільйонів тон і одночасно створюється мільярди тон відходів виробництва (95-97% світових відходів). Завдяки новим комбінаціям і конфігурації технологічних переділів ми пропонуємо позбавити людство від відходів виробництва (в тому числі і від вуглецевих викидів) та водночас отримати додаткові прибутки, що обґрунтовано можуть сягати трильйонів доларів США. Для старту маємо листи підтримки від авторитетної іноземної технологічної компанії, що підтверджує виконання проектів за конкретний час і у конкретні терміни. Ми спираємося не тільки на ту сировину і техногенні родовища, що у достатній кількості є в Україні, але й на ті, що найбільш інтенсивно використовуються світом. Ми пропонуємо внести кардинальні технологічні зміни у ту галузь виробництва, без якої цивілізація існувати не може в принципі, але яка при діючих технологіях є могильником цієї ж цивілізації. Економічні обґрунтування показують окупність нових проектів у десятки разів швидше, ніж для традиційних аналогічних підприємств переробки сировинної бази. Наявність однакових технологічних переділів у різних технологіях дозволяє не послідовно, а паралельно їх впроваджувати по всьому світу з величезною економією коштів і часу.
До впровадження технологій пропонується залучити іноземні технологічні компанії, що найкраще володіють технологічними переділами, утворять потужну міжнародну кооперацію відбудови не тільки індустрії України, але і перебудову промисловості власних країн. Така постановка задачі дасть змогу Україні стати суб’єктом права провідних країн на міжнародному ринку технологій.
Під Групу Ради, що метою поставить впровадження Програми, можна одержати значні інвестиції і освоїти їх на відновлення індустрії та економіки України.
Прошу призначити відповідальну особу від Ради для практичного впровадження Групи «Нова індустріальна економіка безвідходної переробки сировини та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу».
З повагою,
Автор програм і проектів,
співавтор технологій,
голова правління
СТ «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
____________ В.Г. Петроченков
https://ecoprofit.mozello.com/
03.05.2022
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО
Саме зараз, коли весь народ України згуртувався у війні проти загарбника, ми абсолютно чітко усвідомлюємо свої помилки минулих більш як 30-ти років і з гіркотою клянемо себе за бездіяльність, безпринципність та відсутність протистояння до системної диверсійної діяльності Російської Федерації проти економіки нашої держави, нашого майбутнього і української нації в цілому. Ми так вперто не хотіли помічати і вірити в те, що заколисування «братерськими піснями», стане явним горем для нас.
Метастази диверсійної діяльності РФ на території України пронизали усе суспільство, і в першу чергу: виборчу систему, законодавчу, виконавчу та судові гілки влади.
В результаті, окрім розграбованої економіки, ми отримали також спотворене законодавство, що в принципі не дає можливості створити економічно розвинуту країну. Ми остаточно перетворюємо своє населення у «середньо-малий» клас обслуговуючого персоналу політиканів від олігархату. Знищено майже повністю принцип професійного підходу до впровадження усіх галузей існування соціуму в країні.
Проблематика питання, що не дає можливості реалізувати багато проектів стратегічного значення для України стосується Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2404-17#Text. В Законі відсутня можливість співпраці за ініціативи громадян України. За Законом передбачається тільки ініціатива держави, конкурс громадян та юридичних осіб для впровадження такої ініціативи.
Якщо бути об’єктивними, то треба визнати, що первинне породження ідей в результаті креативного мислення є виключною властивістю людей, а в нашому випадку - громадян України. Ми прекрасно розуміємо, що склад виконавчих органів влади не є фахівцями у галузі наук і технологій, тому їх ідеї можуть стосуватись лише галузі практичного виконання задач, що вже визначені перед ними. Щодо бачення перспективного розвитку науки і технологій, то знання управлінців, обраних до керування за партійним принципом, є мінімальними по їх суті. Отже, проста логіка дає висновок про принципову неспроможність до перспективного розвитку держави із застосуванням Закону.
В результаті наукового аналізу первинної ланки виробництва проміжних товарів (мінеральних добрив, соди кальцинованої, двоокису мангану і титану, хлор-газу, глинозему, тощо …) – стадії, без якої принципово не можливо існування цивілізації і яка формує 95-97% світових відходів, нами за процедурою підтвердження світового пріоритету Patent Cooperation Treaty (PCT) було отримано більше 100 патентів на нові безвідходні енергозберігаючі індустріальні технології первинної переробки сировини у проміжні продукти та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу. Розрахунки показали надзвичайно вищу економічну ефективність у порівнянні із традиційними технологіями.
Зважаючи на те, що нові технології є новою суперпозицією вже існуючих технологічних переділів за якими десятиліттями виробляється мільйони тон продукції щорічно, нами була висунута ідея впровадження нових технологій шляхом міжнародної кооперації володільців цих технологічних переділів.
Оскільки екологією до цього часу виробники переймались дуже кволо із-за додаткових витрат, а нові безвідходні технології є надзвичайно прибутковими, то ми створили «Міжнародну науково-технологічну програму «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма) http://ecoprofit.mozello.com/nachalo/, до якої увійшли проекти на базі отриманих патентів.
У разі участі держави у такій Програмі можливо отримати доступ до фінансових і матеріальних ресурсів масового будівництва нових заводів не тільки в Україні, але й усьому світі.
Це питання стратегічної ініціативи держави, де Україна, як основний суб՚єкт, може не тільки зайняти провідне місце в світі з питань екології, але й отримуючи щорічні багатомільярдні прибутки стати провідною державою з розвиненою економікою.
Але, Закон потребує конкурсу. Кого? З ким? Нас – єдиних володільців нових технологій із самими собою?
Наша пропозиція проста.
Ми пропонуємо створити державно-приватний Консорціум «Міжнародна науково-технологічна програма «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Консорціум), де з нашої сторони в якості вкладу будуть передані нематеріальні активи (НМА) зі сторони держави – матеріальні активи (МА) хоча б для початку у вигляді майданчиків під будівництво нових заводів і техногенні родовища, якими ніхто не переймається, бо немає економічно ефективних безвідходних технологій.
На «плечі» держави ми пропонуємо покласти контроль за цільовим використанням коштів і безпеку об՚єктів будівництва Консорціуму, отримуючи при цьому справедливі прибутки до бюджету країни.
Оскільки проекти впроваджуються за умов генерального підряду міжнародно визнаної технологічної компанії із залученням провідних світових володільців технологічних переділів, та за результатами експертизи по суті Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), то питання додаткової наукової експертизи із нашої сторони не доцільно, що суттєво скорочує шлях до впровадження проектів Програми.
Наявність однакових технологічних переділів у багатьох технологіях дає можливість розгортання заводів не послідовно, а паралельно без територіальних обмежень – по всьому Світі.
Виробництво основної частки продукції для промисловості внутрішнього ринку дає можливість для держави задля уникнення дефляції урівноваження додаткової продукції додатковою емісією гривні. Це означає, що нема необхідності отримувати в повному обсязі іноземні інвестиції для впровадження проектів (лише на імпортні роботи, поставки та послуги), значну частину можуть скласти вітчизняні інвестиції емісійною компенсацією нових додаткових робіт і послуг пропорційно збільшеному об’єму внутрішнього ринку. Це, в свою чергу, дає можливість надавати безвідсоткове фінансування і тим самим зменшити економічний тиск на впровадження нових технологй.
Приклади економічної і екологічної ефективності від застосування наших технологій наведені у розділі нашого сайту «СТАТТІ» http://ecoprofit.mozello.com/stati/.
Для реалізації нашої пропозиції ми бачимо можливі шляхи:
1. Коригування Закону – можливо, довго, з втратою часу і стратегічної ініціативи. Цей шлях можливо обрати паралельно з іншими шляхами. При цьому треба врахувати, що ми – громадяни України за Конституцією досі не є суб՚єктом законодавчої ініціативи.
2. Постанова Кабінету міністрів України.
3. Указ Президента України.
Оскільки питання вирішується в умовах тяжкого економічного стану України, прошу Вас сприяти оперативному вирішенню проблеми найбільш швидким і ефективним шляхом.
З повагою,
Автор, керівник Програми і проектів,
співавтор технологій
Петроченков Валентин Георгійович
+38-067-4073537
25.03.2022
ВІДПОВІДЬ НА ЗВЕРНЕННЯ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
(Мінекономіки)
вул. М. Грушевського 12/2, м. Київ, 01008, тел. (044)200-47-53, факс (044)253-63-71
E-mail: meconomy@me.gov.ua, http://www.me.gov.ua, код ЄДРПОУ 37508596
На № _________ від __________
Петроченков В. Г.
+380674073537
sbi315000@gmail.com
Шановний Валентине Георгійовичу!
За результатами розгляду Вашого звернення від 21.03.2022 щодо розгляду пропозицій змін економічного устрою України та державно-приватного партнерства, отриманого за належністю від Міністерства розвитку громад та територій України листом від 20.04.2022 № 7/36.4/3485-22, Мінекономіки повідомляє.
З метою забезпечення розвитку (створення) інвестиційно-інноваційної інфраструктури у регіонах та громадах Уряд сприяє створенню та розвитку індустріальних парків. Розбудова мережі індустріальних парків забезпечить залучення сталих інвестицій в реальний сектор економіки, що дозволить прискорити відновлення регіонів та громад, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Крім того, створення індустріальних парків можна розглядати як дієвий механізм для переміщення підприємств з територій, де ведуться активні бойові дії, та створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб.
Разом з цим, варто відзначити, що організаційно-правові засади взаємодії державних партнерів з приватними партнерами та основні принципи державно-приватного партнерства на договірній основі визначено Законом України «Про державно-приватне партнерство» (далі – Закон).
Відповідно до статті 1 Закону державно-приватним партнерством є співробітництво між державою Україна, Автономною Республікою Крим, територіальними громадами в особі відповідних державних органів, що згідно із Законом України «Про управління об’єктами державної власності» здійснюють управління об’єктами державної власності, органів місцевого самоврядування, Національною академією наук України, національних галузевих академій наук (державних партнерів) та юридичними особами, крім державних та комунальних підприємств, установ, організацій (приватних партнерів), що здійснюється на основі договору в порядку, встановленому цим Законом та іншими законодавчими актами, та відповідає ознакам державно-приватного партнерства, визначеним цим Законом.
До ознак державно-приватного партнерства належать:
1) створення та/або будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт та технічне переоснащення) об’єкта державно-приватного партнерства та/або управління (користування, експлуатація, технічне обслуговування) таким об’єктом;
2) довготривалість відносин (від 5 до 50 років);
3) передача приватному партнеру частини ризиків у процесі здійснення державно-приватного партнерства;
4) внесення приватним партнером інвестицій в об’єкт державно-приватного партнерства.
Статтею 7 Закону визначено, що об’єктами державно-приватного партнерств є:
існуючі, зокрема відтворювані (шляхом реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення) об’єкти, що перебувають у державній або комунальній власності чи належать Автономній Республіці Крим, або майно господарських товариств, 100 відсотків акцій (часток) якого належить державі, територіальній громаді чи Автономній Республіці Крим;
створювані або новозбудовані об’єкти відповідно до договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства.
Сфери застосування державно-приватного партнерства визначені частиною першою статті 4 Закону. За рішенням державного партнера державно-приватне партнерство може застосовуватися в інших сферах діяльності, які передбачають надання суспільно значущих послуг, крім видів господарської діяльності, які відповідно до закону дозволяється здійснювати виключно державним підприємствам, установам та організаціям.
Так, згідно статті 1 Закону суспільно значущі послуги – послуги, спрямовані на забезпечення суспільних інтересів та потреб, що надаються необмеженому колу користувачів (споживачів) та/або надання яких має забезпечуватися органами державної влади, органами місцевого самоврядування або державними, комунальними підприємствами, установами, організаціями, господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать державі, територіальній громаді чи Автономній Республіці Крим.
Слід відмітити, що статтею 10 Закону визначено, що пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства готуються центральними, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування чи органами Автономної Республіки Крим, Національною академією наук України, галузевими академіями наук, державними, комунальними підприємствами, установами, організаціями, господарськими товариствами, 100 відсотків акцій (часток) яких належить державі, територіальній громаді чи Автономній Республіці Крим, або особами, які відповідно до Закону можуть бути приватними партнерами, і подаються до органу, уповноваженого проводити аналіз ефективності здійснення державно-приватного партнерства.
Пропозиція про здійснення державно-приватного партнерства складається з техніко-економічного обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства, зміст якого визначається Порядком проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2011 № 384 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 294).
Статтею 11 Закону визначено, що аналіз ефективності здійснення державно-приватного партнерства проводиться щодо об’єктів:
державної власності - центральним або місцевим органом виконавчої влади, що здійснює відповідно до закону функції з управління відповідними об’єктами державної власності, а якщо такого органу не визначено - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державно-приватного партнерства;
комунальної власності - виконавчим органом місцевого самоврядування, уповноваженим відповідною сільською, селищною, міською, районною чи обласною радою, а якщо такого органу не визначено - виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради чи виконавчим апаратом районної, обласної ради;
що належать Автономній Республіці Крим, - органом, уповноваженим Радою міністрів Автономної Республіки Крим, а якщо такого органу не визначено – Радою міністрів Автономної Республіки Крим.
За результатами аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства складається один з таких висновків про:
доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства;
недоцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства.
Згідно із статтею 13 Закону рішення про здійснення державно-приватного партнерства чи про недоцільність його здійснення, про проведення конкурсу та затвердження результатів конкурсу з визначення приватного партнера приймаються щодо об’єктів:
державної власності - центральним органом виконавчої влади, що здійснює відповідно до закону функції з управління відповідними об’єктами державної власності, а якщо такого органу не визначено - Кабінетом Міністрів України;
комунальної власності - органом місцевого самоврядування згідно з повноваженнями відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування»;
що належать Автономній Республіці Крим, - органом, уповноваженим Радою міністрів Автономної Республіки Крим, а якщо такого органу не визначено – Радою міністрів Автономної Республіки Крим.
Водночас, стаття 14 Закону передбачає, що визначення приватного партнера для укладення договору в рамках державно-приватного партнерства здійснюється на конкурсних засадах.
Порядок проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів державної, комунальної власності або об’єктів, які належать Автономній Республіці Крим затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2011 № 384 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 401).
З огляду на викладене, при реалізації проектів на умовах державно-приватного партнерства, потрібно керуватися чинними нормами законодавства у сфері державно-приватного партнерства.
Разом з тим, варто відзначити, що в зв’язку з прийняттям 03.10.2019 Закону України «Про концесію», яким внесено суттєві зміни до Закону, було реформовано законодавство України у сфері державно-приватного партнерства, включаючи концесійне (систематизація чинних Законів України, що регулюють здійснення концесійної діяльності, гармонізація концесійного законодавства із законодавством про державно-приватне партнерство, імплементація кращого міжнародного досвіду у правове регулювання в Україні, забезпечення можливості застосування законодавчих норм для усіх сфер діяльності). Зазначені зміни дали можливість забезпечити системний підхід до врегулювання відносин залучення приватного бізнесу до реалізації проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства, в усіх сферах господарської діяльності.
Окрім цього, на виконання Закону України «Про концесію» були приведені у відповідність та прийняті нові, необхідні для його реалізації, підзаконні нормативно-правові акти.
Таким чином, Законом передбачено єдиний дієвий механізм реалізації інвестиційних проектів на умовах державно-приватного партнерства, в тому числі концесії, який відповідає реаліям сьогодення та кращим світовим практикам.
З повагою
Заступник Міністра економіки України Олександр ГРИБАН
Настиченко В.А.
Звернення до владних структур Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України мало наступний текст.
ПРОПОЗИЦІЇ ДО ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Будь яка перемога у будь-якій війні визначається тилами, - економічною могутністю країни. Краще, коли це власні тили, а не тили союзників, за які потім десятиріччями прийдеться розраховуватись нашим дітям.
Вважаю, що настав ще один шанс звернутись і отримати, нарешті, позитивне рішення відносно змін до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2404-17#Text. За більш як 30 років автор написав дуже багато звернень до представників законодавчої і виконавчої гілок влади, - та все марно. Частково попередні звернення відносно державно-приватного партнерства опубліковані у статтях:
1. «ПРОПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2032353/ від 04.03.2020.
2. «ПРОПОЗИЦІЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВИ І ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2123454/propozicja-shhodo-reformuvannja-derzhavi-derzhavno-privatnogo-partnerstva від 18.05.2020
Суть антинародної дії цього Закону полягає в тому, що він повністю виключає ініціативу громадян до державно-приватного партнерства в той час, коли виключно громадяни, як люди розумні і професіонали у своїх галузях діяльності володіють якостями креативного мислення і здатні створювати сучасне та майбутнє. У противному випадку, у відповідності до чинного Закону, виступаючи із своєю ідеєю, громадянам необхідно вдаватись до шахрайських маніпуляцій із створенням штучних конкурсів з підставними особами, що в результаті перетворює їх у злочинців.
Для більш чіткого пояснення та обґрунтування автор публікує ще одну статтю «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/4022011/.
Усіх небайдужих, як у воєнний період, так і після перемоги України у війні з РФ, прошу сприяти донесенню цього звернення до перших осіб держави та впливу до позитивних змін Закону, що дадуть право громадянам України бути ініціаторами проектних пропозицій державно-приватного партнерства.
З повагою,
Автор, керівник Програми і проектів,
співавтор технологій
Петроченков Валентин Георгійович
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
25.03.2022
Відповідь Міністерства економіки України щодо наданої пропозиції наведена у статті "ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО".
Відповідь автора на Відповідь Міністерства економіки України наступна.
Вих. № 220505 від 05.05.2022 р.
На вхідн. № 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39Заступнику Міністра економіки України
Олександру ГРИБАНДякую за відповідь на мою пропозицію «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» від 25.03.2022 р. Багато написано відомого із законодавства, але нічого по суті запиту. Фактично Ви підтвердили відсутність за законодавством України державно-приватного партнерства за ініціативою приватних осіб – громадян, і приватних юридичних осіб - підприємців. У своєму поясненні я, спираючись на Вашу відповідь 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39 буду намагатись лаконічно ще раз пояснити чому.
У статті 1 до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) відсутній учасник державно-приватного партнерства приватна особа – громадян, і приватна юридична особа – підприємець. В цій статті описана тільки одна сторона – державні органи.
У статті 10 Закону надано виключний перелік державних органів, що мають право готувати пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства. Ініціатива осіб приватного права теж відсутня.
Статтею 11 Закону визначено об’єкти аналізу (доцільність/недоцільність) ефективності здійснення державно приватного партнерства. Присутні лише об’єкти державної власності. А об’єкти приватної власності, та спільної з держаною власністю у тій чи іншій формі? А дольова участь у розподілі прибутків від здійснення державно-приватного партнерства? А допомога держави приватному партнеру у впровадженні нових об’єктів за його ініціативою? Чому земля виробничого призначення у вільному продажі, а вільне призначення використання для виробництва на цій землі - ні? Цим питанням не заперечується погодження безпекових функцій новобудови на стадії створення проектної документації, будівництва і вводу в експлуатацію, але не звертається увага на довготривалий, недоцільний і слабо переборний перелік бюрократичних перепонів на стартових позиціях ініціативи приватних осіб.
Статтею 13 Закону рішення про здійснення державно-приватного партнерства чи про недоцільність його здійснення, про проведення конкурсу та затвердження результатів конкурсу з визначення приватного партнера теж приймаються щодо об’єктів державної власності. Комунальну власність, де управляючими органами є органи самоврядування в особі рад, що вибираються за партійним принципом від керівників олігархічних структур теж неможливо назвати формою колективної приватної власності. - Приватна власність відсутня.
Водночас, стаття 14 Закону передбачає, що визначення приватного партнера для укладення договору в рамках державно-приватного партнерства здійснюється на конкурсних засадах. Конкурс кого з ким? Державного партнера з державним партнером? Де приватний партнер? Або, навіть мене (якщо б і був допущений в якості юридичної особи) – єдиного в світі приватного власника нових індустріальних технологій визначеного переліку, з ким?
На аналіз Закону України «Про концесію» вважаю не треба витрачати часу. Він також створений за таким же шаблоном.
Закон України «Про технологічні парки» має настільки заорганізовану структуру доступу до практичного втілення задуму ініціатора, що у порівнянні з очікуваннями громадян практично в Україні майже не працює. Податковий Кодекс України остаточно знищив усі сподівання. А система погоджень як запуску, так і поточних погоджень нових проектів перетворила ідею в абсурд. Приватному підприємцю легше, дешевше і швидше просто купити землю, побудувати підприємство і його експлуатувати, ніж мати справи з державою за цим законом. Про яке державно-приватне партнерство у цьому випадку може йти річ?
А тепер коротко про основне, чому я Вам пишу.
Є реальна можливість швидко без зайвої бюрократії розпочати будівництво нових заводів нової якості не тільки в Україні, але й по всьому світові, з багатомільярдними прибутками для держави. Є все (експертиза, технології, генпідрядник, контрагенти, …), - окрім грошей. Пропонується разом з державою отримати для цього іноземні інвестиції. Від держави потрібна за винагороду і дольову участь (не дарма) лише майже пасивна співучасть: спільні перемовини з інвесторами, гарантії на контроль цільового використання та безпека об’єктів інвестицій.
Замість пропозиції конкретних позитивних дій щодо законодавчої ініціативи навіть від Вашого імені, тимчасових оперативних рішень під час війни та на виконання Указу Президента України від 21 квітня 2022 року № 266/2022 «Питання Національної ради з відновлення України від наслідків війни» (надалі – Указ), Ви мені цитуєте статті і посилання на неспроможне не діюче по суті своєї назви законодавство. Я таких відписок за останні більше ніж 30 років існування вільної і незалежної України накопичив дуже багато, і просто складаю їх у папку «Диверсійна діяльність представників державних органів влади проти громадян, народу та держави Республіки України».
Ще раз прошу Вас перейти до дієвого діалогу з практичного вирішення питання: створення Державно-приватного Консорціуму «Міжнародна науково-технологічна програма «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма) чи відповідно до Указу створення Групи «Нова індустріальна економіка безвідходної переробки сировини та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу» на базі Програми.
З повагою,
Автор програм і проектів,
співавтор технологій,
голова правління
СТ «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
____________ В.Г. Петроченков
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
05.05.2022
ПРОПОЗИЦІЇ ЗМІН ЕКОНОМІЧНОГО УСТРОЮ УКРАЇНИ
В умовах стагнації економіки найважливішим завданням є збільшення об’єму та оберту товарної продукції, залучення у виробництво інвестиційних коштів внутрішнього та зовнішнього ринку.
Є прописні істини щодо забезпечення цих умов:
1. Чим менше коштів із оберту виймається, тим більший об՚єм оберту. Очевидно, що в умовах війни Податок на додану вартість (ПДВ) є злочином, що можна порівняти із геноцидом. Вибіркове регіональне зменшення ПДВ є ще більшим злочином, бо веде до економічної і соціальної нерівності, руйнації державності.
2. Гроші, як і будь-який вид енергії тече по шляху найменшого опору. Чим найменший, простіший і найлегше контрольований податок на продукцію і послуги, тим менше опору для залучення коштів, тим більше соціальний потяг до території такого найбільшого сприяння.
3. Для території окремої держави не може існувати в принципі системи оподаткування без системи ціноутворення. Тому на зміну Податковому кодексу із більше як 700 сторінок автор цієї статті може запропонувати Закон «Про ціноутворення та оподаткування» на 2 (дві) сторінки. Тезис про «ринкову економіку по західному» повинен стосуватись експортної політики держави, та технологічних переваг і змагання розуму у конкуренції внутрішнього ринку, але не «вільного» спекулятивного ціноутворення та корпоративних змов.
4. Націнка власної рентабельності на контрагентські товари і послуги є привласненням результатів чужої праці, - спекуляція, яку треба відмінити повністю. Треба повернути статтю про спекуляцію до Кримінального кодексу. Рівень власної рентабельності виробників та постачальників послуг повинен бути обмежений і контрольований.
5. Структура ціни на товари і послуги для населення повинна бути публічною інформацією в офіційному народному електронному виданні. Ця норма повинна стосуватись без винятку усіх виробників продукції та надавачів послуг, забезпечити повний контроль за системою ціноутворення та оподаткування.
6. Економічна модель країни повинна складатись з трьох горизонтальних рівнів (секторів):
6.1. Територіальних громад.
6.2. Державного.
6.3. Зовнішнього.
Перший рівень самозабезпечення населення є основним (базовим) безпековим, нижче якого не може впасти економіка країни при будь-яких інтервенціях.
Другий рівень повинен забезпечити науково технологічний і соціальний розвиток країни, її обороноздатність та позитивні зовнішньоекономічні відносини.
Третій рівень – «гра» на зовнішньо економічному просторі по правилам «ринкової» економіки, джерело валютних надходжень від економічних відносин з іншими країнами.
7. Усі корисні копалини, стратегічні об’єкти та ресурси Республіки у відповідності до Конституції повинні знаходитись у власності і розпорядженні народу. Це означає, що з приватного сектору економіки до їх управління може бути залучено лише апарат управління під наглядом у відповідності до вище зазначених правил із обмеженням винагороди за працю і рентабельності, що повинна обмежуватись і контролюватись виключно кінцевим бенефіціаром – народом. В таких умовах антиолігархічне законодавство не буде мати сенсу, бо не буде існувати економічного підґрунтя для утворення олігархії. На кожного громадянина країни повинен бути відкритий рахунок національного (державного) забезпечення, на який повинна поступати пропорційна доля виручка від використання копалин, стратегічних об՚єктів та ресурсів. Обмеження розподілу по будь-якому принципу є кримінальним злочином, що веде до соціальної нерівності та руйнації державності.
8. До управління економікою, її напрямками, підприємствами і адміністративно-територіальними об’єднаннями громад, а також гілками влади (законодавчою, виконавчою та судовою) повинні бути залучені виключно профільні спеціалісти на підставі не періодичної політичної системи виборів, а безперервної рейтингової системи на посади народного управління у відповідності із штатним розкладом, посадовими інструкціями, кваліфікаційними рівнями та посадовими окладами. Така норма в принципі та остаточно викорінить корупцію управління, олігархію та спекуляцію, надасть можливість управління країною без політичної спекуляції, зміни політичного курсу, народних демонстрацій, революцій і потрясінь у мирному робочому порядку.
9. Ліквідувати значну нерівність у винагороді праці між сферами держаної та приватної праці, пенсійного забезпечення. Це злочин проти всього народу, що веде до корупції «середнього» класу, розмежування суспільства, соціальної нерівності та руйнації державності. Будь-яка праця повинна мати гідну винагороду, бути еквівалентною витратам життєвого часу та здібностям особистості, але не вносити разючий перекіс життєзабезпечення.
ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
Для наочності автор приводить з деякими змінами дві порівняльні таблиці з власного Твору по економіці «ЕКОНОМІКА НАРОДНОЇ КООПЕРАЦІЇ» (МЕРЕЖА), розділ 4 «Порівняльний аналіз схем відкритої економіки держави і закритої економіки кооперації», Авторське свідоцтво № 81742 від 25.09.2018 р.
Порівняння зроблено на підставі Статті 12 «Доходи і ціноутворення» Закону України «Про споживчу кооперацію»:
«п. 2. Споживчі товариства, спілки та їх підприємства самостійно або на договірних засадах встановлюють вільні ціни і тарифи на продукцію виробничо-технічного призначення, сировину, сільгосппродукцію і товари народного споживання, що виробляються і закуповуються ними, надані послуги виходячи з попиту і пропозицій, за винятком продукції, товарів і послуг, на які передбачено державне регулювання цін і тарифів».
ПРОПОНУЄТЬСЯ ВПРОВАДИТИ ЦЕ ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ, ТОМУ ЩО ВОНО Є ЕКОНОМІЧНО ДОЦІЛЬНИМ.
У таблицях для початку порівняння на переробку прийнято 100 одиниць продукції та вартості переробки (собівартість) і однакова планова рентабельність на рівні 15%. Насправді, для того, щоби переробити продукцію за відкритою схемою економіки держави, треба ще депонувати 20% податку на додану вартість (ПДВ) - 16,66… від 100 одиниць, а це означає, що реальна стартова позиція для відкритої економіки держави буде 116,67 одиниць. Собівартість переробки продукції для обох схем економіки прийнята однаковою і тому у порівняльних таблицях не враховується. Кожен наступний місяць в таблицях починається з тих заощаджень, що максимально можна задіяти з виручених за попередній місяць коштів від реалізації переробленої продукції для придбання нової партії продукції на переробку.
Відкрита схема економіки держави
Табл. 1
12 обертів на рік |
Собівартість, Сб., (п.6 - п.)/1,2 |
ПДВ, п. 2/6 |
Нормативна рентабельність 15%, п.2*0,15 |
Податок на прибуток 18%, п.4*0,18 |
Ціна реалізації, п.2 + п.3 + п.4 + п.5 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1-й оберт |
100,00 |
16,67 |
15,00 |
2,70 |
134,37 |
2-й оберт |
109,72 |
18,29 |
16,46 |
2,96 |
147,43 |
3-й оберт |
120,39 |
20,06 |
18,06 |
3,25 |
161,76 |
4-й оберт |
132,09 |
22,02 |
19,81 |
3,57 |
177,49 |
5-й оберт |
144,94 |
24,16 |
21,74 |
3,91 |
194,75 |
6-й оберт |
159,03 |
26,50 |
23,85 |
4,29 |
213,68 |
7-й оберт |
174,49 |
29,08 |
26,17 |
4,71 |
234,45 |
8-й оберт |
191,45 |
31,91 |
28,72 |
5,17 |
257,25 |
9-й оберт |
210,07 |
35,01 |
31,51 |
5,67 |
282,26 |
10-й оберт |
230,49 |
38,41 |
34,57 |
6,22 |
309,70 |
11-й оберт |
252,90 |
42,15 |
37,93 |
6,83 |
339,81 |
12-й оберт |
277,49 |
46,25 |
41,62 |
7,49 |
372,85 |
РІЧНІ ПОКАЗНИКИ |
|||||
На початок 2-го року |
304,47 |
|
|
|
|
Сумарна собівартість |
2 103,05 |
|
|
|
|
Сума сплаченого ПДВ |
|
- 350,51 |
|
|
|
Сума доходу |
|
|
315,46 |
|
|
Сума податку на дохід |
|
|
|
56,78 |
|
Сума реалізації |
|
|
|
|
2 825,80 |
Кратність первинному об’єму сировини/продукції (100 одиниць) |
3,05 |
|
|
|
|
Закрита схема економіки кооперації
За кооперативною схемою ПДВ у внутрішньому обігу розрахунків між членами споживчої кооперації для формування ціни на товари і послуги не має сенсу і дорівнює нулю.
Будь-яким споживчим товариством, чи його учасником, отримані від своїх учасників матеріальні активи (сировина, засоби виробництва, нерухоме і рухоме майно, земля, гроші, цінні папери, тощо) та нематеріальні активи (права на використання технологій, наукові твори, товарні знаки, тощо) обліковуються на власному балансі і в розрахунковій системі – на Платформі внутрішніх розрахунків НАРОДНОЇ КООПЕРАЦІЇ (ПЛАТФОРМА) у якості пайових чи цільових внесків. Ці внески не обкладаються податком. Дивіденди після вилучення із внутрішнього обігу обкладаються податками на загальних підставах. Завдяки затримці ресурсів і використанню їх для внутрішнього товарного обігу та більш економічно вигідних умов внутрішнього обігу закритої економіки кооперації, сума дивідендів значно вища за ту, що суб’єкту господарювання можна отримати у відкритій економіці держави, а це означає, що і база для оподаткування на загальних умовах теж значно більша. Завдяки такому використання економічних переваг кооперативної економіки над державною виграє і кооперація і держава.
ПЛАТФОРМА передбачає будь-яку форму та розміри кооперації її учасників у групах, об՚єднання і співпрацю груп між собою.
В таблиці закритої схеми кооперації замість податку на прибуток 18% введемо благодійний внесок, а якщо в обсягах країни, то це повинен бути податок з транзакцій (обсягу товарної продукції).
Табл. 2
12 обертів на рік |
Собівартість, Сб., (п.6 - п.)/1,2 |
ПДВ, п. 2/6 |
Нормативна рентабельність 15%, п.2*0,15 |
Витрати кооперації 5%, (п.2 + п.4)*0,05 |
Ціна реалізації, п.2 + п.3 + п.4 + п.5 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1-й оберт |
116,67 |
0,00 |
17,50 |
6,71 |
140,88 |
2-й оберт |
134,17 |
0,00 |
20,13 |
7,71 |
162,01 |
3-й оберт |
154,30 |
0,00 |
23,14 |
8,87 |
186,31 |
4-й оберт |
177,44 |
0,00 |
26,62 |
10,20 |
214,26 |
5-й оберт |
204,06 |
0,00 |
30,61 |
11,73 |
246,40 |
6-й оберт |
234,67 |
0,00 |
35,20 |
13,49 |
283,36 |
7-й оберт |
269,86 |
0,00 |
40,48 |
15,52 |
325,86 |
8-й оберт |
310,34 |
0,00 |
46,55 |
17,84 |
374,74 |
9-й оберт |
356,90 |
0,00 |
53,53 |
20,52 |
430,95 |
10-й оберт |
410,43 |
0,00 |
61,56 |
23,60 |
495,59 |
11-й оберт |
472,00 |
0,00 |
70,80 |
27,14 |
569,93 |
12-й оберт |
542,79 |
0,00 |
81,42 |
31,21 |
655,42 |
РІЧНІ ПОКАЗНИКИ |
|||||
На початок 2-го року |
624,21 |
|
|
|
|
Сумарна собівартість |
3 383,62 |
|
|
|
|
Сума сплаченого ПДВ |
|
0,00 |
|
|
|
Сума доходу |
|
|
507,54 |
|
|
Сума податку на дохід |
|
|
|
194,56 |
|
Сума реалізації |
|
|
|
|
4 085,73 |
|
|
|
|
|
|
Кратність первинному об’єму сировини/продукції (100 одиниць) |
6,24 |
|
|
|
|
У порівнянні із класичною відкритою схемою - в РАЗИ |
2,05 |
||||
|
|
|
|
|
|
У порівнянні із класичною відкритою схемою - РІЗНИЦЯ |
+ 1 280,57 |
- 350,51 |
+ 191,99 |
+ 137,78 |
+ 1 259,93 |
У порівнянні із класичною відкритою схемою - в РАЗИ |
1,61 |
|
1,61 |
3,43 |
1,45 |
Переваги закритої економіки кооперації
Об՚єм переробки продукції та сума коштів власної рентабельності (чистих прибутків) збільшуються в 1,61 рази.
Прибуток для подальшого використання, або для повернення цільового внеску по результату річної діяльності збільшується у 2,05 рази. Якщо учасники кооперації наприкінці фінансового року вилучать цільові внески у розмірі 624,21 одиниць, то за мінусом 116,67 внесених одиниць, вони сплатять сукупний податок на прибуток 18% із 507,54 одиниць у розмірі 91,36 одиниць, що буде більше ніж для відкритої економіки держави (56,78) на 34,58 (у 1,61 рази).
ОТЖЕ: З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАКРИТОЇ СХЕМИ ЕКОНОМІКИ КООПЕРАЦІЇ ДЕРЖАВА ВИГРАЄ У ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК В 1,61 РАЗИ!!!
Відрахування до фондів розвитку і соціального забезпечення у порівнянні із податком на прибуток збільшилось у 3,43 рази, 90% яких пропонується розподілити безпосередньо до місцевих бюджетів територіальних громад, 10% - до бюджетів районного (2%), обласного (2%) і республіканського рівнів (6%).
Отже, ми бачимо, що ПЛАТФОРМА, як інструмент для впровадження законодавства споживчої кооперації має важливе економічне і соціальне значення. ПЛАТФОРМУ пропонується ввести і для всієї країни
Розподіл макроекономіки держави на економіку територіальних громад (базовий рівень), державний рівень і зовнішньоекономічний рівень за рахунок надходжень з переробки копалин та інших ресурсів, підприємств стратегічного національного значення надасть ще більше надходжень у національний бюджет.
Економічні переваги
1. Збільшення об’єму валової продукції.
2. Зменшення ціни на товари і послуги для споживача за рахунок відсутності ПДВ.
3. Зменшення ціни на товари і послуги для споживача за рахунок регуляції ціноутворення і відсутності спекулятивних надбавок.
4. Значне підвищення обороту та усіх позитивних показників економіки.
5. Формування основи базової економіки держави – економіки територіальних громад.
6. Формування безпекового рівня економіки від ринкових потрясінь держави на зовнішньому ринку.
7. Значне збільшення бази оподаткування при виведенні коштів і матеріальних активів із внутрішнього оберту споживчої кооперації.
8. Формування фондів розвитку на усіх адміністративно-територіальних рівнях територіальних громад, як економічного базису для подальшого впровадження інноваційних технологій.
9. Значний притік інвестицій та робочої сили за рахунок створення зони низького оподаткування.
10. Значне збільшення обертових коштів за рахунок знищення інституту олігархії, припинення відтоку коштів за видобуток і переробку ресурсів, роботи об՚єктів стратегічного значення за кордон.
Соціальні переваги.
1. Збільшення кількості робочих місць і рівня винагороди за працю із збільшенням виробництва продукції.
2. Створення фондів соціального забезпечення на усіх рівнях адміністративно-територіального поділу країни, завдяки чому можливість створення служби соціальних повірених для населення з обмеженими можливостями.
3. Покращення побутового і соціального рівня проживання громадян завдяки сформованим фондам.
4. Створення на території країни зони найбільшого сприяння для безпечного розвитку населення, повернення до країни громадян України, залучення до розвитку наукового та інтелектуального потенціалу інших держав.
Автор
В.Г. Петроченков
19.03.2022
ПРОПОЗИЦІЯ УРЯДУ ПОЛЬЩІ
У сучасних умовах російсько-української війни як ніколи, Україні, її стратегічним партнерам та всьому світовому співтовариству необхідно замислитися про політичні, економічні та екологічні наслідки російської агресії.
Ми абсолютно впевнені в перемозі над агресором і абсолютно чітко усвідомлюємо, що світ після цієї війни зазнає серйозних змін. Зараз той момент, коли ми заздалегідь маємо закладати основи нових політичних, економічних відносин та колективного дбайливого ставлення до природи.
Саме тому ми пропонуємо взяти участь у запровадженні Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО». Програма на підставі понад 100 патентів, отриманих з урахуванням світового пріоритету за процедурою Patent Cooperation Treaty (PCT) для впровадження нових технологій, сповідує технологічний підхід: будь-який новий винахід – нова суперпозиція вже існуючих технологічних переділів, але з новою цільовою функцією та новими протоколами зв'язків між переділами. Саме така постановка завдання дозволяє використовувати кооперацію власників найкращих та відпрацьованих промисловістю технологічних переділів для будівництва нових заводів нової якості з економічним ефектом стратегічного значення.
Ми провели перші переговори з європейською технологічною компанією та отримали письмові підтвердження спроможності технологій, готовності виступити генпідрядником впровадження технологій у конкретні терміни та за конкретні кошти.
Наші нові безвідходні технології відносяться до областей:
- первинної переробки сировини у проміжні продукти (зрілі товари), такі, як: мінеральні добрива, сода кальцинована, хлор-газ, двоокис титану, марганцю, глинозем, ...;
- конверсії вже створених техногенних родовищ у вторинну сировинну базу.
Без цієї стадії виробництва цивілізація існувати неспроможна у принципі.
Саме на цій стадії виробництва за нинішніх умов формується 95-97% усіх світових відходів, включаючи вуглекислий газ. І лише 3-5% - відходи споживання, про які безперервно веде мовлення телебачення, але технології переробки, яких вже існують.
Екологією на промисловому рівні досі надзвичайно мало займалися, бо це було економічно невигідно. Ми знайшли нові комбінації технологічних переділів, які десятки та сотні років працюють, щорічно виробляють десятки та сотні мільйонів тон товарної продукції, але в новій комплексній конфігурації стають безвідходними та надзвичайно економічно вигідними. Ці технології без перебільшення потрібні всьому світові. Ми пропонуємо позбавити людство від 95-97% відходів виробництва, потім, або одночасно - 3-5% відходів споживання і перейти до безвідходного існування цивілізації.
Саме тому ми назвали нашу Програму: «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО».
Для старту Програми ми вибрали перші два проекти:
1. "Безвідходна технологія виробництва соди кальцинованої способом BDP".
2. «Безвідходний спосіб переробки фосфогіпсу у товарні продукти».
Крім екологічної та економічної цінності ці технології мають частину однакових технологічних переділів, які в подальшому дозволяють паралельно розгорнути велику гаму технологій Програми. Це шлях швидкого повсюдного переходу цивілізації до життя без відходів, зокрема, та вуглекислого газу.
Окреме місце до Вашої уваги ми хочемо приділити нашому Проекту «ВІТРИЛО МИРУ» у складі Програми «ВІТЕР ЗМІН», яка була створена ще у 1989 році. Метою Програми було серійне будівництво навчального та туристичного малотоннажного флоту колишнього СРСР на конверсійних площах Мінсудпрому СРСР.
За стартовим замовленням Радянського Фонду Миру, а потім за власні кошти ми створили та захистили проект флагмана Програми, навчального вітрильного судна необмеженого району плавання 800 тон водотоннажності порожнім із озброєнням баркентини та реєстровим номером 02160. Призначення: навчання морській справі дітей під вітрилами у навколосвітніх плаваннях під прапором ООН, участь у міжнародних вітрильних регатах.
На той час Росія вже 130 років, а сьогодні вже понад 160 років, як не будувала власних вітрильних суден такого класу.
Розпад СРСР та системна диверсійна діяльність Російської Федерації на території України з 1991 року не дозволили виконати Програму та побудувати судно.
Прекрасний приклад будівництва аналогічного судна 400 тон водотоннажності показала Польща. При спуску на воду «голого» корпусу судна «ФРІДЕРИК ШОПЕН» на військово-морській базі в Щецині та зборі коштів на його остаточне будівництво на судні «ІСКРА» нам пощастило бути присутнім у складі делегації. Судно всі ці роки виконує місію, про яку ми мріємо й досі.
В умовах війни Російської Федерації проти України ми пропонуємо побудувати судно «ВІТРИЛО МИРУ» разом із братньою Польщею. Для цього ми готові передати документацію до виконавця Проекту. Звичайно, через роки, відповідно до нових вимог часу документацію необхідно буде оцифрувати і відкоригувати, але це дуже мала частина витрат порівняно із загальним обсягом конструкторської документації, яка залишиться без змін.
Судно крім навчального варіанту виконання має ще чартерний та круїзний варіанти із озброєнням шхуни. При вивченні комерційних питань та перспектив це могло б відкрити новий напрямок виробництва серії вітрильних суден комерційного класу.
Важливий миролюбний політичний крок братніх країн Польщі та України у скрутний час - правильна повчальна ідеологічна зброя проти дій агресора.
Щиро сподіваюся на співпрацю.
З повагою,
Автор та керівник програм і проектів,
співавтор та розпорядник технологій
Валентин Петроченков
ЛІКВІДАЦІЯ ВИКИДІВ СО2 У ВИРОБНИЦТВІ СОДИ КАЛЬЦИНОВАНОЇ
Ми пропонуємо впровадження Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО» (ЕКОПРОФІТ), і як окремий випадок, в тому числі, - очищення повітря атмосфери Землі від надмірного вуглекислого газу.
Почати Програму пропонуємо з першого серед численних прикладів Програми:
Проекту «Безвідходне виробництво соди кальцинованої способом BDP».
ЕФЕКТИВНІСТЬ
Скорочення викидів СО2 в атмосферу близько 24 млн. т або близько 12 245 км3 в рік.
Автор і керівник Програми та проектів,
співавтор технологій,
голова правління
Споживчого товариства «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ» і
Благодійного товариства «РЕСУРСНИЙ ФОНД»
_____________________ Петроченков Валентин Георгійович
23.04.2021
ПРО ПРОГРАМУ
«Будь-яка нова технологія - це нова цільова функція з новою суперпозицією вже існуючих технологічних переділів і новими протоколами зв'язків між ними».
З цього ж закону нами зареєстровано понад 100 патентів і отриманий світовий пріоритет по процедурі Patent Cooperation Treaty (PCT) на безвідходні технології первинної переробки сировинної бази в проміжні товарні продукти (мінеральні добрива, двоокис титану, марганцю, глинозем, хлор-газ, сода кальцинована і тощо ...) і конверсії техногенних відходів у вторинну сировинну базу. Після систематизації половини патентів і їх об'єднання в єдиний комплексний спосіб, що дає більше 87 млрд. (14!) комбінацій рішення рівнянь (технологій), ми припинили патентування.
Первинна переробка сировини, - це стадія виробництва, без якої цивілізації не існує. Це все те, що нас оточує.
Саме на цій стадії формується 97% світових відходів і тільки 3% формується на стадії споживання, про що так турбуються засоби масової інформації.
Ми не тільки знаємо, як позбавити людство від відходів виробництва і споживання, а й як при цьому дуже швидко отримати додаткові прибутки макроекономічного рівня.
Нові технології рятують від твердих, рідких і газоподібних відходів, значно знижують енергетичні витрати і металоємність, витрати логістики, дозволяють експлуатувати не заводи - гіганти, а виробляти продукт за місцем його споживання на виробництвах малої і середньої потужності.
Ми створили «Міжнародну науково-технологічну програму «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО», почали переговори про впровадження перших двох проектів і потребуємо коштів для цього.
Основний принцип Програми - міжнародна кооперація власників технологічних переділів, які матимуть додаткову велику вигоду від такої кооперації. Багато технологічних переділи в різних технологіях повторюються. Це дозволяє запустити не послідовний, а паралельний процес впровадження в усьому світі. Ніхто з власників технологічних переділів не відмовляється від нових замовлень і додаткового заробітку. Ми знайшли спосіб поєднати користь природі і людству з пристрастю виробників до отримання великих доходів.
Кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу визначається рівнем промислового потенціалу суспільства, чисельність якого стрімко зростає. Будівництво додаткових потужностей для очищення атмосферного повітря додасть навантаження на екологію і відсуне нас від вирішення основного завдання - зниження концентрації вуглекислого газу в повітрі.
Не треба виловлювати з повітря вуглекислий газ, треба просто повертати його з виробництва в навколишнє середовище в природному пропорції газів, або тій пропорції, яка дозволить відновити природне співвідношення газів повітря.
На жаль, здебільшого людством рухає жадібність. І тільки в тому випадку, коли ми навчимося поєднувати жадібність з користю для природи, - ми врятуємо людство. В іншому випадку, - ні.
Рішення загальної задачі, це моделіст-конструктор (пазл) з уже існуючих в промисловості фрагментів - технологічних переділів. Він вирішується, і не так вже й складно - способом науково-технологічної кооперації. Потрібен просто системний підхід глобального рівня, воля фінансових лідерів і суспільства.
ПРО ВИРОБНИЦТВО СОДИ
Сода кальцинована в основному виробляється трьома способами.
1. З природної сировини - трони.
З точки зору екології повітря не все чудово, оскільки в процесі кальцинації виділяється вуглекислий газ, який слід було б збирати і використовувати в інших виробництвах.
2. Спосіб «Hou's» (Hou Debang). Основний виробник - Китай. Сировиною виробництва є: сіль NaCl, аміак NH3 і вуглекислий газ СО2. Продуктами є: сода кальцинована Na2CO3 і мінеральне добриво NH4Cl.
З точки зору екології повітря все чудово:
Повітря збіднюється на азот N2 у виробництві аміаку NH3.
Повітря не змінює концентрації вуглекислого газу СО2, більш того, може бути очищений від вуглекислого газу.
Хлористий амоній - добриво для вирощування рису. Але, потреба в рисі обмежена, а соди кальцинованої треба набагато більше виробленого Китаєм для власних потреб. І тому, весь інший світ зупинився на наступному аміачному способі виробництва соди кальцинованої.
3. Спосіб «Solve». Цим способом виробляється близько 40 млн. т соди кальцинованої. Сировиною виробництва є: сіль NaCl і крейда СаСО3. Продуктом є сода кальцинована Na2CO3. Аміак NH3 є технологічним посередником в обороті виробництва.
Виробництво має технологічні переділи: виробництво вапняного молока і переробки хлориду амонію на відхід виробництва 10% -й розчин хлориду кальцію з домішками. Цього рідкого відходу утворюється від 8-10 м3 на кожну тонну виробництва соди кальцинованої. Його доводиться збирати у величезних сховищах шламу, або скидати в моря і океани.
Недоліки способу.
Вапняне виробництво має власні відходи:
- сухі і газоподібні відходи - відходи згоряння вугілля, в т.ч. і вуглекислий газ;
- вуглекислий газ після випалу крейди;
- вапняна дрібниця.
Якщо 10-й розчин хлориду кальцію з відходу перетворювати в товарний продукт, то будуть потрібні додаткові теплові потужності, які будуть супроводжуватися додатковими викидами вуглекислого газу в атмосферу.
БЕЗВІДХОДНЕ ВИРОБНИЦТВО СОДИ КАЛЬЦИНОВАНОЇ СПОСОБОМ BDP.
Патентування технології підтвердило світовий пріоритет. Спосіб підлягає впровадженню за допомогою кооперації провідних світових компаній - власників технологічних переділів, як частини нової індустріальної технології.
У цьому способі аміак є технологічним посередником.
Відсутнє виробництво вапна, супутні йому енергетичні витрати і відходи.
Проводиться додатковий товарний продукт хлорид кальцію CaCl2.
Спосіб має додатковий дохід.
Спосіб не виробляє відходів, не вимагає для них сховищ і їх обслуговування.
Спосіб значно скорочує енергетичні витрати.
Спосіб значно скорочує металоємність виробництва.
Спосіб значно скорочує логістичні витрати.
Спосіб дозволяє піти від будівництва підприємств - гігантів і виробляти соду кальциновану за місцем її застосування. Наприклад - у виробництві скла.
ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОСОБУ BDP ДЛЯ ЕКОЛОГІЇ
Заміна виробництва соди кальцинованої близько 40 млн. т в рік способом Solve на спосіб BDP дозволить скоротити викиди в атмосферу СО2 в розмірі 0,6 т на кожну тонну соди.
Скорочення річного викиду СО2 складе близько 24 млн. т, або при густині 1,96 кг / м3 - близько 12 245 км3.
Одночасно виробництво отримає доходи макроекономічного рівня.
ВИСНОВКИ
1. Знищення повітря атмосфери Землі здійснюється індустріальним виробництвом.
2. Якщо створювати додатково спеціалізовану індустрію очищення повітря прямим забором з атмосфери, це потягне за собою величезні додаткові витрати енергії, матеріалів та робочої сили. Успіх бачиться досить сумнівним.
3. Для приведення екології в норму і зокрема, - атмосферного повітря, необхідно використовувати основний принцип Програми «ЕКОПРОФІТ», а саме: витрати на екологічні заходи повинні приносити інвесторам додатковий дохід.
4. Необхідно використовувати нові індустріальні технології ПРОГРАМИ «ЕКОПРОФІТ», і зокрема, для виробництва соди кальцинованої - безвідходний Спосіб «BDP». Це дозволить звільнитися від значних енергетичних витрат, відходів виробництва і в першу чергу - викидів в атмосферу вуглекислого газу.
5. На виході енергетичних установок виробництва необхідно ставити сепаратори газів і виробляти аміачне мінеральне добриво - карбонат амонію (NH4)2CO3, або вуглець, а з нього - багато технологічних посередників і конструкційних матеріалів.
6. Додатковий варіант: збільшення виробництва соди кальцинованої китайським способом «Hou's», використовуючи хлорид амонію за технологією переробки неорганічних хлоридів ПРОГРАМИ «ЕКОПРОФІТ» з подальшим використанням попутного практично безкоштовного хлор-газу для масового нового виробництва конструкційних матеріалів з хлорованого поліетилену.
7. Органічні відходи виробництва і споживання доцільно газифікувати, безпечно спалювати або після знезараження повертати в ґрунт, при цьому дотримуючись балансу складу використаного і повернутого в атмосферу повітря.
Це дозволить:
- синтез-газ і водень використовувати в обороті промисловості і комунального господарства, істотно скоротивши видобуток газу;
- контролювати якість виходу газів виробництва і забезпечення енергією комунального господарства;
- отримувати додатковий товарний продукт, аби окупити витрати на екологію і отримати додатковий дохід;
- домогтися поступового повернення повітря атмосфери Землі до його природній якості.
8. Приклади економічної доцільності:
8.1. Щорічне додаткове виробництво хлориду кальцію в содовому виробництві може дати дохід близько $ 14 млрд.
8.2. Щорічне додаткове виробництво карбонату амонію в скляній промисловості (стаття «СТЕКЛО И ВОЗДУХ») може дати додатковий дохід близько $ 32 млрд. Це дозволить забезпечити добривом близько 25% сільськогосподарських земель Землі. У свою чергу, - повсюдне озеленення теж допоможе відновити атмосферне повітря Землі.
Автор і керівник Програми та проектів,
співавтор технологій,
голова правління
Споживчого товариства «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ» і
Благодійного товариства «РЕСУРСНИЙ ФОНД»
_____________________ Петроченков Валентин Георгійович
СКЛО Й ПОВІТРЯ
«Об՚єднання індустріальних технологій
для нормалізації екологічного стану Землі
та одержання надприбутків»
Повірте:
Іноді найбільш простий погляд на речі
АНОТАЦІЯ
Популяція людства продовжує своє невблаганний зростання, продовжуючи збільшення антропогенного навантаження на біосферу Землі. Кожна Людина по праву бажає справедливо розділити земні ресурси, користуватися рівними умовами досягнення цивілізації. Питомий обсяг благ цивілізації на кожну Людини так само зростає.
Ми вже на власні очі спостерігаємо стрімкі зміни природи в сторону діапазону фізичних параметрів загибелі високорозвинених популяцій життя, і в першу чергу - Людини.
Представники міжнародної соціальної мережі «Avaaz» та інші поважні міжнародні організації, користуючись прекрасними результатами моніторингу поточного стану Планети, але безграмотними висновками про технологічні можливості цивілізації, піднімають рівень суспільної істерії і штовхають суспільство до прийняття фатальних технологічних рішень, які тільки прискорять рух цивілізації до загибелі.
Білл Гейтс і Ілон Маск, будучи яскравими поборниками розвитку цивілізації, розуміючи суть поточного конфлікту цивілізації і природи, пропонують свою участь і засоби в пошуках компромісних технологічних рішень порятунку людства.
Продовжуючи тематику проектів нашої Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО», автор на прикладі індустрії виробництва скла показує наявність компромісу між цивілізацією і природою.
Використання основного принципу Програми: ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЕКТИ ПОВИННІ БУТИ ЕКОНОМІЧНО ВИГІДНИМИ, І ЦЕ МОЖЛИВО. Вже сьогодні є всі підстави і технологічні можливості перейти до безвідходного існування цивілізації на Землі. Питання тільки в загальному усвідомленні цього принципу і організації робіт над проектами Програми.
Автор запрошує до усвідомлення наших можливостей на одному з маленьких прикладів однієї з індустріальних технологій міст майбутнього - скляного виробництва.
Знайомтеся, будь ласка, з роботою «СКЛО І ПОВІТРЯ». Не залишайтеся байдужими до майбутнього.
АННОТАЦИЯ
Популяция человечества продолжает свой неумолимый рост, продолжая увеличение антропогенной нагрузки на биосферу Земли. Каждый Человек по праву желает справедливо разделить земные ресурсы, пользоваться равными условиями достижения цивилизации. Удельный объем благ цивилизации на каждого Человека так же возрастает.
Мы уже воочию наблюдаем стремительное изменение природы в сторону диапазона физических параметров гибели высокоразвитых популяций жизни, и в первую очередь – Человека.
Представители международной социальной сети «Avaaz» и других уважаемых международных организаций, пользуясь прекрасными результатами мониторинга текущего состояния Планеты, но безграмотными выводами о технологических возможностях цивилизации, поднимают уровень общественной истерии и толкают общество к принятию роковых технологических решений, которые только ускорят движение цивилизации к гибели.
Билл Гейтс и Илон Маск, будучи яркими поборниками развития цивилизации, понимая суть текущего конфликта цивилизации и природы, предлагают свое участие и средства в поисках компромиссных технологических решений спасения человечества.
Продолжая тематику проектов нашей Международной научно-технологической программы «ЭКОЛОГИЯ – ЭТО ВЫГОДНО», автор на примере индустрии производства стекла показывает наличие компромисса между цивилизацией и природой.
Использование основного принципа Программы: ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЕКТЫ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ЭКОНОМИЧЕСКИ ВЫГОДНЫМИ, И ЭТО ОСУЩЕСТВИМО. Уже сегодня есть все основания и технологические возможности перейти к безотходному существованию цивилизации на Земле. Вопрос только во всеобщем осознании этого принципа и организации работ над проектами Программы.
Автор приглашает к осознанию наших возможностей на одном из маленьких примеров одной из индустриальных технологий городов будущего - стекольного производства.
Знакомьтесь, пожалуйста, с работой «СТЕКЛО И ВОЗДУХ». Не оставайтесь безразличными к будущему.
ЗМІСТ
1. ПЕРЕДМОВА
2. ДЕКЛАРАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ І НАША РЕАКЦІЯ
2.1. БІЛЛ ГЕЙТС
2.2. МОЯ ВІДПОВІДЬ від 15.02.2021, 23:16
2.3. ІЛОН МАСК
2.4. МІЙ ЛИСТ від 16.02.2021
2.5. ВІДПОВІДЬ від 16.02.2021 на МІЙ ЛИСТ від 16.02.2021
3. МЕТАН І ПОВІТРЯ. ГАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ
4. СОДА КАЛЬЦИНОВАНА У ВИРОБНИЦТВІ СКЛА
5. ІСНУЄ АЛЬТЕРНАТИВА -
6. АНАЛІЗ І ПРОПОЗИЦІЇ
1. ПЕРЕДМОВА
Глибока заклопотаність майбутнім популяцій на планеті Земля, це звичайно добре.
Глибокий моніторинг поточного стану і прогнозів до смерті соціуму, - це ще краще.
Але робить чи хто-небудь що-небудь дійсно реальне для того, щоб швидкої кончини людства від рук самого людства не відбулося?
У цій роботі ми хочемо:
1. Звернути Вашу увагу на позитивні кроки назустріч реальним діям з боку 2-х великих новаторів і меценатів нашого часу Білла Гейтса та Ілона Маска.
2. Привести один з можливих варіантів реалізації завдання порятунку цивілізації на прикладі великотоннажної індустріальної технології виробництва скла.
3. Сформувати етичну і технологічну концепцію переходу людства до безвідходної цивілізації.
4. На прикладі Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО» показати, що екологічна безпека - завдання не тільки благородне, але і надзвичайно економічно вигідне.
2. ДЕКЛАРАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ І НАША РЕАКЦІЯ
2.1. БІЛЛ ГЕЙТС
Зі статті: «Білл Гейтс віддасть два мільярди доларів заради запобігання глобальної катастрофи» від 15 лютого, 2021, опублікованої джерелом http://rusjev.net/2021/02/15/bill-gejts-otdast-dva-milliarda-dollarov-radi-predotvrashheniya-globalnoj-katastrofy/ я зробив наступну вибірку.
«Засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс планує інвестувати близько двох мільярдів доларів за п'ять років в боротьбу зі зміною клімату, пише Handelsblatt.
На його думку, кліматичну катастрофу можна запобігти за допомогою інноваційних технологій. Заради цього Гейтс дасть гроші стартапам і іншим проектам, які пропонують рішення по боротьбі зі зміною клімату.
Мільярдер також закликав збільшити в п'ять разів глобальні державні інвестиції в наукові дослідження (як мінімум до 110 мільярдів доларів на рік). Їх слід направити в розвиток відновлюваних джерел енергії та інші інновації, впевнений засновник корпорації Microsoft.
...
Мільярдер передбачає кліматичну катастрофу вже в найближчі десятиліття. Щоб уникнути катастрофи бізнесмен пропонує радикально знизити кількість викидів парникових газів в атмосферу ... »
2.2. МОЯ ВІДПОВІДЬ від 15.02.2021, 23:16
Уважаемый Билл Гейтс,
«Любая новая технология - это новая целевая функция с новой суперпозицией уже существующих технологических переделов и новыми протоколами связи между ними».
По этому же закону нами зарегистрировано более 100 патентов и получен мировой приоритет по процедуре Patent Cooperation Treaty (PCT) на безотходные технологии первичной переработки сырьевой базы в промежуточные товарные продукты (кислоты, щелочи, минеральные удобрения, двуокись титана, марганца, глинозем, хлор-газ, сода кальцинированная и т.д. ...) и конверсии техногенных отходов во вторичную сырьевую базу. После систематизации половины патентов и их объединения в единый комплексный способ, дающий больше 87 млрд. (14!) комбинаций решения уравнений (технологий), мы прекратили патентование.
Первичная переработка сырья, это стадия производства, без которой цивилизации не существует. Это все то, что нас окружает.
Именно на этой стадии формируется 97% мировых отходов и только 3% формируется на стадии потребления, о чем так беспокоятся средства массовой информации.
Мы не только знаем, как избавить человечество от отходов производства и потребления, но и как при этом очень быстро получить дополнительные прибыли макроэкономического уровня.
Новые технологии избавляют от твердых, жидких и газообразных отходов, значительно снижают энергетические затраты и металлоемкость, затраты логистики, позволяют эксплуатировать не заводы – гиганты, а производить продукт по месту его потребления на производствах малой и средней мощности.
Мы создали «Международную научно-технологическую программу «ЭКОЛОГИЯ – ЭТО ВЫГОДНО», начали переговоры о внедрении первых двух проектов и очень нуждаемся в средствах для этого.
Основной принцип Программы - международная кооперация владельцев технологических переделов, которые будут иметь дополнительную большую выгоду от такой кооперации. Многие технологические переделы в разных технологиях повторяются. Это позволяет запустить не последовательный, а параллельный процесс внедрения во всем мире. Никто из владельцев технологических переделов не отказывается от новых заказов и дополнительного заработка. Мы нашли способ совместить пользу природе и человечеству со страстью производителей к получению больших доходов.
Право распоряжения Программой и ее проектами мы передали Благотворительному обществу «РЕСУРСНЫЙ ФОНД» и поставили на его баланс очень маленькую часть нематериального актива стоимостью около €7 млрд. - только одной технологии из многих тысяч возможных. Кому, как не Вам знать ценность нематериального актива. Помогите превратить наш нематериальный актив в материальный – множество новых заводов новой безотходной цивилизации, и мы вместе вложим новую прибыль в новые предприятия и социальное обеспечение людей. Кому, как не Вам знать реакцию рынка товарной продукции на изменения сырьевого рынка. Почему бы сверхприбыли новых технологий не направить на благо?
Предлагаю заложить нашу комплексную технологию в программу с граничными условиями ($1/т отхода – сырья; $100/т – затраты производства; ≥ $1500/т – доход производства) и получить множество решений – безотходных технологий, без которых цивилизация существовать просто не может.
Не надо вылавливать из воздуха углекислый газ, надо просто возвращать его из производства в окружающую среду в природной пропорции газов и т.д.
«ЭКОЛОГИЯ – ЭТО ВЫГОДНО». Давайте внедрим нашу Программу.
С уважением, автор Программы и проектов, соавтор технологий, глава Благотворительной организации «РЕСУРСНЫЙ ФОНД»
Валентин Петроченков
2.2. МОЯ ВІДПОВІДЬ від 15.02.2021, 23:16
Шановний Білл Гейтс,
«Будь-яка нова технологія - це нова цільова функція з новою суперпозицією вже існуючих технологічних переділів і новими протоколами зв'язку між ними».
По цьому ж закону нами зареєстровано понад 100 патентів і отримані світові пріоритети по процедурі Patent Cooperation Treaty (PCT) на безвідходні технології первинної переробки сировинної бази в проміжні товарні продукти (кислоти, луги, мінеральні добрива, двоокис титану, марганцю, глинозем, хлор-газ , сода кальцинована і т.д. ...) і конверсії техногенних відходів у вторинну сировинну базу. Після систематизації половини патентів і їх об'єднання в єдиний комплексний спосіб, що дає більше 87 млрд. (14!) комбінацій рішення рівняння (технологій), ми припинили патентування.
Первинна переробка сировини, це стадія виробництва, без якої цивілізації не існує. Це все те, що нас оточує.
Саме на цій стадії формується 97% світових відходів і тільки 3% формується на стадії споживання, про що так турбуються засоби масової інформації.
Ми не тільки знаємо, як позбавити людство від відходів виробництва і споживання, а й як при цьому дуже швидко отримати додаткові прибутки макроекономічного рівня.
Нові технології рятують від твердих, рідких і газоподібних відходів, значно знижують енергетичні витрати і металоємність, витрати логістики, дозволяють експлуатувати не заводи - гіганти, а виробляти продукт за місцем його споживання на виробництвах малої і середньої потужності.
Ми створили «Міжнародну науково-технологічну програму «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО», почали переговори про впровадження перших двох проектів і дуже потребуємо коштів для цього.
Основний принцип Програми - міжнародна кооперація власників технологічних переділів, які матимуть додаткову велику вигоду від такої кооперації. Багато технологічних переділи в різних технологіях повторюються. Це дозволяє запустити не послідовний, а паралельний процес впровадження в усьому світі. Ніхто з власників технологічних переділів не відмовляється від нових замовлень і додаткового заробітку. Ми знайшли спосіб поєднати користь природі і людству з пристрастю виробників до отримання великих доходів.
Право розпорядження Програмою і її проектами ми передали Благодійній організації «РЕСУРСНИЙ ФОНД» і поставили на її баланс дуже маленьку частину нематеріального активу вартістю близько € 7 млрд. - тільки однієї технології з багатьох тисяч можливих. Кому, як не Вам знати цінність нематеріального активу. Допоможіть перетворити наш нематеріальний актив в матеріальний - безліч нових заводів нової безвідходної цивілізації, і ми разом вкладемо новий прибуток в нові підприємства та соціальне забезпечення людей. Кому, як не Вам знати реакцію ринку товарної продукції на зміни сировинного ринку. Чому б надприбутки нових технологій не звернути на благо?
Пропоную закласти нашу комплексну технологію в програму з граничними умовами ($ 1 / т відходу - сировини; $ 100 / т - витрати виробництва; ≥ $ 1500. / т - дохід виробництва) і отримати безліч рішень - безвідходних технологій, без яких цивілізація існувати просто не може.
Не треба виловлювати з повітря вуглекислий газ, треба просто повертати його з виробництва в навколишнє середовище в природному пропорції газів і т.д.
«ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО». Давайте запровадимо нашу Програму.
З повагою, автор Програми та проектів, співавтор технологій, глава Благодійної організації «РЕСУРСНИЙ ФОНД»
Валентин Петроченков
2.3. ІЛОН МАСК
Публікація в інтернеті Дмитра Мирончука від 14:18 8 лютого 2021 року:
«Мільярдер і винахідник Ілон Маск розкрив деталі про багатомільйонний приз тому, хто винайде кращу технологію захоплення вуглецю з атмосфери, яка допоможе стримати глобальне потепління. Прийом заявок на конкурс Xprize почнеться в День Землі, який відзначається 22 квітня.
Про це пише Tech Crunch.
Голова компаній з виробництва електрокарів Tesla і космічного транспорту SpaceX призначив 15 призових місць. Всі винахідники отримають по мільйону доларів на витрати, а троє переможців - по 50, 20 і 10 відповідно. Учасники конкурсу будуть чотири роки представити свої рішення.
Переможців визначатимуть після перевірки їх технологій - винаходи учасників повинні вилучати менше 1 тонну вуглецю в день. Розробки повинні бути технічно стабільними і здатними в перспективі вилучати вуглець гігатонами. Призові місця визначать в День Землі 2025 року.
Технологію захоплення вуглецю з 2014 року використовують на електростанціях в США і Канаді. Всього в світі кілька десятків проектів вилучають вуглець з атмосфери».
2.4. МІЙ ЛИСТ від 16.02.2021
Шановний Elon Muck,
Якщо ми правильно поставимо завдання, потім самі собі правильно відповімо на питання «У ЧОМУ СУТЬ ЗАВДАННЯ», то це буде означати, що ми його на половину вирішили.
Наприклад.
Якщо ми підійдемо до питання розчинності води і за основу поставимо два протилежних судження «речовини розчиняються у воді» або «вода розчиняє в собі речовини», то можемо знайти різні і однакові фізичні якості води, але шлях до пізнання буде різним.
Так і у Вашому завдані про очищення атмосфери.
Є атмосфера з порушеною пропорцією газів в ній, і є промисловість соціуму, яка порушує цю пропорцію, якість фізичних і хімічних параметрів.
Упевнений, що ефективніше буде зайнятися промисловістю, яка буде використовувати те повітря атмосфери, яке є, а випускати тільки повітря ідеальної якості. І це буде більш ефективно і швидше, економічно вигідніше.
І я готовий це довести.
Ще приклад.
Нещодавно я розглядав питання десульфуризації димових газів і простим розрахунком показав, що є економічно вигідний варіант десульфуризації, який дозволить електроенергію теплових станцій зробити безкоштовною. Пропоную прочитати статтю «ДЕСУЛЬФУРІЗАЦІЯ». Виявляється: якщо правильно поставити завдання, то наявність сірка в вугіллі, - не лихо, а «манна небесна». І чим більше сірки, тим вигідніше і атмосфері і «кишені».
На жаль, більшу частину людства рухає жадібність. І тільки в тому випадку, коли ми навчимося поєднувати жадібність з користю для природи, - ми врятуємо людство. В іншому випадку, - ні.
Рішення Вашого завдання, це моделіст-конструктор (пазл) з уже існуючих в промисловості фрагментів - технологічних переділів. Він вирішується, і не так вже й складно способом науково-технологічної кооперації.
Запрошую Вас ознайомитися з моєю «Міжнародної науково-технологічної програмою «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО».
Мабуть, ще доби не пройшло, як я дав дуже короткий пропозицію на звернення Білла Гейтса, аналогічне Вашому зверненню. У моїй пропозиції до Білла Гейтса дуже коротко описано підхід до вирішення глобальних питань екології. Прочитайте, будь ласка у відгуках на сторінці сайту http://rusjev.net/2021/02/15/bill-gejts-otdast-dva-milliarda-dollarov-radi-predotvrashheniya-globalnoj-katastrofy/.
З повагою, автор Програми та проектів, співавтор технологій, керівник благодійної організації «РЕСУРСНИЙ ФОНД».
Валентин Петроченков
2.5. ВІДПОВІДЬ від 16.02.2021 на МІЙ ЛИСТ від 16.02.2021
https://www.xprize.org/contact
Успіх
Спасибі, що звернулися в XPRIZE! Ми отримуємо багато запитів, тому у нас може не бути можливості відповісти на всі. Проте, ми обов'язково перевіряємо кожну заявку і зв'яжемося з вами безпосередньо, якщо у нас з'являться які-небудь коментарі або питання.
Ми дуже раді, що ви стежите за нашою роботою в XPRIZE, і закликаємо вас взаємодіяти з нами в Facebook (http://www.facebook.com/xprize), Twitter (@xprize) або YouTube (http://www.youtube.com/user/xprize).
Дякуємо, що підписалися на божевільні ідеї
* КОМЕНТАРІ ЗАЙВІ
3. МЕТАН І ПОВІТРЯ. ГАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ
Скляне виробництво за замовчуванням всі чомусь вважають екологічно чистим і безпечним.
Давайте спробуємо в цьому питанні розібратися уважніше і «копнемо глибше».
Без джерела тепла у виробництві не обійтися.
Зазвичай таким джерелом є газ метан, який спалюється в спеціальних печах.
При спалюванні (CH4 + 2O2 → 2H2O + CO2 + 882 кДж) 1 м3 метану CH4 виділяється 1,9 кг вуглекислого газу СО2.
Для прикладу.
На скляному виробництві в Румунії для виробництва 64 тон скла на добу витрачається 17 500 м3 газу, тобто - по 273,45 м3 газу на тонну скла.
Це означає, що виробництво 1 тони скла супроводжується викидом в атмосферу (273,45 м3 / т * 0,0019) 0,52 т вуглекислого газу.
Якщо вага 1 м3 вуглекислого газу в нормальних умовах 1,96 кг, то на виході тільки в результаті згоряння газу ми викидаємо 253 м3 вуглекислого газу.
Якщо при спалюванні 273,45 м3 метану CH4 утворюється 0,52 вуглекислого газу, то для цього необхідно було використовувати 0,76 т кисню повітря 2O2 (0,52 / 44 * 64) на кожну тонну скла.
Якщо врахувати, що вага 1 м3 кисню в нормальних умовах дорівнює 1,429 кг, то його обсяг складе близько 532 м3.
А якщо врахувати, що кисень в повітрі міститься кількості 23,15%, то нам доведеться витратити (0,76 т / 23,15 * 100) на спалювання виробництва 1 тони скла 3,28 т самого повітря.
Якщо в середньому взяти вагу 1 м3 повітря рівні 1,2 кг, то тільки для виробництва 1 тони скла нам потрібно 2 733 м3 повітря. Ми це повітря обідняємо на кисень О2, та збагачуємо на азот N2 при заборі у виробництво, а в наслідку збагачуємо на вуглекислий газ СО2 в кількості 253 м3 (0,52 т) на кожну тонну виробленого скла.
Якщо врахувати, що кисень в хімічному складі повітря становить лише 23,15%, а азот близько 75,5% то стане ясно, що поряд з парою і вуглекислим газом склад диму міститиме 2,48 т азоту N2 (0,76 / 23 , 15 * 75,5). При вазі 1 м3 - 1,25 кг об'єм азоту N2 складе близько 1983 м3.
Якщо оцінити результат, то орієнтовне співвідношення основних газів на виході печі тільки від спалювання метану для виробництва 1 т скла складе:
СО2 - 0,52 т, 17,1%
N2 - 2,48 т, 81,5%
Інших газів - 0,044 т, 1,4%
РАЗОМ: 3,044 т, 100%
* Зміст інших газів в повітрі приймемо рівним: 100% - 23,15% - 75,5% = 1,35%. Від загального обсягу 2 733 м3 повітря на це знадобиться близько 36,9 м3. Не вдаючись в точні розрахунки, приймемо їх питому сукупну вагу, рівною повітрю - 1,2 кг / м3. Для грубої оцінки отримаємо (досить приблизно) сукупна вага інших газів повітря рівною 44 кг.
В результаті ми бачимо, що якщо природне співвідношення:
- вуглекислого газу в повітрі становить 0,02-0,045%, то в нашому випадку це 17,1%, тобто перевищення склало 855-380 разів;
- азоту в повітрі становить 75,5%, то в нашому випадку це 81,5%, тобто перевищення склало 1,08 разів.
4. СОДА КАЛЬЦИНОВАНА У ВИРОБНИЦТВІ СКЛА
У собівартості виробництва скла 23% становить сода кальцинована.
При розкладанні соди кальцинованої Na2CO3 і крейди CaCO3 їх оксиди переходять в скло Na2O*CaO*6SiO2, а вуглекислий газ CO2 виводиться в складі димових газів (Na2CO3 → Na2O + CO2; CaCO3 → CaO + CO2).
Навіть якщо прийняти стехіометричне співвідношення компонент складу скла (478,6) до того, що звільняється з соди кальцинованої Na2CO3 і крейди CaCO3 вуглекислого газу 2СО2 (88), то ми побачимо, що на кожну тонну виробленого скла, ми виробляємо близько 0,184 тони вуглекислого газу.
Крейда - це первинна викопна сировина.
Сода кальцинована - проміжний продукт промисловості, який є основою для багатьох інших технологій виробництва товарних продуктів. Цивілізації без соди кальцинованої просто не обійтися. Наш Проект для виробництва скла є яскравим прикладом цього.
Сода кальцинована в основному виробляється трьома способами.
1. З природної сировини - трони.
З точки зору екології повітря не все чудово, оскільки в процесі кальцинації виділяється вуглекислий газ, який слід було б збирати і використовувати в інших виробництвах.
2. Спосіб «Hou's» (Hou Debang). Основний виробник - Китай. Сировиною виробництва є: сіль NaCl, аміак NH3 і вуглекислий газ СО2. Продуктами є: сода кальцинована Na2CO3 і мінеральне добриво NH4Cl.
З точки зору екології повітря все чудово:
Повітря збіднюється на азот N2 у виробництві аміаку NH3.
Повітря не змінює концентрації вуглекислого газу СО2, більш того, може бути очищене від вуглекислого газу.
Хлористий амоній - добриво для вирощування рису. Але, потреба в рисі обмежена, а соди кальцинованої треба набагато більше виробленого Китаєм для власних потреб. І тому, весь інший світ зупинився на наступному аміачному способі виробництва соди кальцинованої.
3. Спосіб «Solve». Цим способом виробляється близько 40 млн. т соди кальцинованої. Сировиною виробництва є: сіль NaCl і крейда СаСО3. Продуктом є сода кальцинована Na2CO3. Аміак NH3 є технологічним посередником в обороті виробництва.
Виробництво має технологічні переділи: виробництво вапняного молока і переробки хлориду амонію на відхід виробництва 10% -й розчин хлориду кальцію з домішками. Цього рідкого відходу утворюється від 8-10 м3 на кожну тонну виробництва соди кальцинованої. Його доводиться збирати у величезних сховищах шламу, або скидати в моря і океани.
Недоліки способу.
Вапняне виробництво має власні відходи:
- сухі і газоподібні відходи - відходи згоряння вугілля, в т.ч. і вуглекислий газ;
- вуглекислий газ після випалу крейди;
- вапняний дріб’язок.
Якщо 10-й розчин хлориду кальцію з відходу перетворювати в товарний продукт, то будуть потрібні додаткові теплові потужності, які будуть супроводжуватися додатковими викидами вуглекислого газу в атмосферу.
5. ІСНУЄ АЛЬТЕРНАТИВА -
Безвідходне виробництво соди кальцинованої способом BDP.
Патентування технології підтвердило світовий пріоритет. Спосіб підлягає впровадженню за допомогою кооперації провідних світових компаній для впровадження кожної з них власного технологічного переділу, як частини нової індустріальної технології.
У цьому способі аміак є технологічним посередником.
Відсутня виробництво вапна, супутні йому енергетичні витрати і відходи.
Виробляється додатковий товарний продукт хлорид кальцію CaCl2.
Спосіб має додатковий дохід.
Спосіб не виробляє відходів, не вимагає для них сховищ і їх обслуговування.
Спосіб значно скорочує енергетичні витрати.
Спосіб значно скорочує металоємність виробництва.
Спосіб значно скорочує логістичні витрати.
Спосіб дозволяє піти від будівництва підприємств - гігантів і виробляти соду кальциновану за місцем її застосування. Наприклад - у виробництві скла.
А поки йде робота над зміною технологій на екологічно безпечну технологію, оцінимо шкоду існуючого виробництва способом «Solve» на атмосферу повітря в процесі виготовлення вапна.
На 1 тонну крейди вапняної витрачається 0,087 т коксу, 0,803 т вологого повітря.
Виготовляється:
Вапна в складі солей - 0,5515 т;
Газів, т: CO2 - 0,5994; CO - 0,0024; O2 - 0,0088; N2 - 0,6128; SO2 - 0,0014; H2O - 0,1152.
Усе вироблене вапно в складі хлориду кальцію йде в відхід, заповнюючи накопичувачі шламу або отруюючи прибережну воду морів і океанів.
CO і SO2 надалі окислюються, утворюють діоксини і збільшують концентрацію вуглекислого газу, утворюють кислотні дощі.
На виробництво 1 тони скла використовується 0,24 тони соди кальцинованої.
Це означає, що за рахунок наявності виробництва вапна для забезпечення соди кальцинованої, яка використовується у виробництві скла, в атмосферу викидається додатково:
CO2 - 0,5994 т * 0,24 = 0,144 т (близько 74 м3);
N2 - 0,6128 т * 0,24 = 0,147 т (близько 118 м3).
З огляду на наведені вище оціночні розрахунки, можна скласти Таблицю 1 утворення вуглекислого газу і азоту в складі викидів на 1 т виробництва скла та на Світовий обсяг виробництва листового скла 60 млн. т на рік
Якщо після сепарації газів відокремити вуглекислий газ і пропорційно його обсягу 0,704 т CO2 зробити мінеральне добриво - карбонат амонію (NH4) 2CO3, то його вийде 1,536 т на 1 тонну виробленого скла. При цьому, буде використано 0,448 т азоту N2, що знизить його загальний вміст в газі на 18% від загального обсягу, тим самим знизивши загальний викид азоту до 63,5%, що нижче природного вмісту в повітрі 77,5%. Це дозволить прискорити процес нормалізації стану повітря атмосфери до природного.
Для обсягу виробництва листового скла 60 млн. т на рік обсяг виробництва (NH4)2CO3 складе 92,16 млн. т. При вартості карбонату амонію близько $ 350 за тонну, додатковий обсяг виробництва складе $ 32256 млн.
Норма споживання карбонату амонію (0,05-0,10 т / га, або 5-10 т / км.2) становить від 50 до 100 кг. на 1 гектар.
Сумарна площа сільськогосподарських земель в Світі становить 4 862 462 700 Га, або 48 624 627 км2.
Світова потреба в карбонаті амонію складе 243 - 486 млн. т на рік.
Таким чином, нормалізація ситуації тільки в одній галузі промисловості - виробництва листового скла, дозволить:
- очистити 205 920 км2 повітря в рік;
- скоротити викиди в атмосферу газів при виробництві соди кальцинованої для виробництва скла (показник помножити на 1 т * 0,24 * 60 млн.) млн. т на рік: CO2 - 15,0; CO - 0,6; O2 - 0,61; N2 - 1,21; SO2 - 0,6; H2O - 0,71;
- провести додаткову товарну продукцію - хлорид кальцію CaCl2 (1,05 * 0,24 * 60 млн. т) у виробництві соди кальцинованої обсягом 15,12 млн. тна суму близько $ 6804 млн.;
- скоротити обсяг рідких відходів 10% -го розчину CaCl2 (10 * 1,05 * 0,24 * 60 млн. т) у виробництві соди кальцинованої обсягом 150,12 млн. М3.
- заощадити (0,087 * 0,24 * 60 млн. т) у виробництві соди кальцинованої коксу обсягом 1,25 млн. т ($ 150 / т) на суму близько $ 187,5 млн.
І ще багато менш значущих і видимих переваг.
6. АНАЛІЗ І ПРОПОЗИЦІЇ
В результаті розгляду виробництва скла стало абсолютно очевидно, що відбувається явне перетворення якості повітряного потоку в потік газів, який не можна вживати в природі. Відбувається явне перенасичення повітря вуглекислим газом і азотом.
Виходячи з цього, можна зробити наступні висновки та пропозиції.
1. Знищення повітря атмосфери Землі відбувається індустріальним виробництвом.
2. Якщо створювати додатково спеціалізовану індустрію очищення повітря прямим забором його з атмосфери, це спричинить за собою величезні додаткові витрати енергії, матеріалів та робочої сили. Успіх бачиться досить сумнівним.
3. Для приведення екології в норму і зокрема, - атмосферного повітря, необхідно використовувати основний принцип Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО» (далі - ПРОГРАМА «ЕКОПРОФІТ»), а саме: витрати на екологічні заходи повинні приносити інвесторам додатковий дохід.
4. Необхідно використовувати нові індустріальні технології ПРОГРАМИ «ЕКОПРОФІТ», і зокрема, для виробництва соди кальцинованої - безвідходний Спосіб «BDP». Це дозволить звільнитися від значних енергетичних витрат, відходів виробництва і в першу чергу - викидів в атмосферу вуглекислого газу (рядок 4 Таблиці 1).
5. На виході енергетичних установок виробництва необхідно ставити сепаратори газів і виробляти аміачне мінеральне добриво - карбонат амонію (NH4)2CO3, або вуглець, а з нього - безліч технологічних посередників і конструкційних матеріалів.
6. Додатковий варіант: збільшення виробництва соди кальцинованої китайським способом «Hou's», використовуючи хлорид амонію за технологією переробки неорганічних хлоридів ПРОГРАМИ «ЕКОПРОФІТ» з подальшим використанням попутного хлор-газу для масового нового виробництва конструкційних матеріалів з хлорованого поліетилену.
7. Органічні відходи виробництва і споживання необхідно або газифікувати за технологіями використання високотемпературної плазми або надкритичного водного окислення, або спалювати в печах Черненко А.В. (Газдрім) з подальшою сепарацією газів, наприклад, способом Зеленіна Є. (Green contact, R & D).
Це дозволить:
- газ використовувати в обороті промисловості і комунального господарства, істотно скоротивши його видобуток;
- контролювати якість виходу газів виробництва і забезпечення енергією комунального господарства;
- отримувати додатковий товарний продукт, аби окупити витрати на екологію і отримати додатковий дохід;
- домогтися поступового повернення повітря атмосфери Землі до його природної якості.
8. Щорічне виробництво карбонату амонію тільки від скляної промисловістю від 92,16 млн. т дасть додатковий дохід в розмірі $ 32256 млн. що забезпечить добривом близько 25% сільськогосподарських земель Землі. В наслідок, звичайно, ціна на добриво буде значно знижена і стане доступна для відновлення втрачених сільськогосподарських земель, освоєння неугідь і пустель. У свою чергу, - повсюдне озеленення теж допоможе відновити атмосферне повітря Землі.
9. Вирішення компромісного питання між індустріальним виробництвом скла, збереженням та відновленням атмосферного повітря Землі надасть можливість створення нових конструкційних елементів житла і промисловості із збільшенням виробництва конструкційних елементів із піноскла, хлорованого етилену, тощо.
Автор,
Голова правління
СТ «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
БО «РЕСУРСНИЙ ФОНД» В.Г. Петроченков
1.03.2021 року
ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ
|
|
Голові Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко Олегу Володимировичу Голові підкомітету з питань зміни клімату та
охорони атмосферного повітря Василенко Лесі Володимирівні vasylenko-l@rada.gov.ua, khorenzhaja@rada.gov.ua, (044) 255-20-98, (044) 255-43-80 |
ДОПОВІДЬ
по Проєкту
Міжнародної науково-технологічної Програми
«ЭКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма):
«Єдина макроекономіка від десульфуризації димових газів,
до безкоштовної електроенергії та безумовного базового доходу»
ПІДСТАВИ
Оферта від 30 грудня 2020, 19:46
на виконання Рішення № 45/8 від 23.09.2020
Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування рішення:
«19 січня 2021 р. планується проведення комітетських слухань на тему «Реалізація заходів з екологізації великих спалювальних установок та скорочення викидів забруднюючих речовин – шлях до чистого повітря в Україні»
ДОПОВІДАЧ
Автор і керівник Програми і Проекту,
співавтор технологій
Петроченков Валентин Георгійович,
+38-067-4073537, sbi315000@gmail.com
РЕЗЮМЕ ПРОЕКТУ – ПРОПОЗИЦІЯ
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
1. Зважаючи
на беззаперечну екологічну і економічну вигоду Республіки Україна у
впровадженні Проекту «Єдина макроекономіка від десульфуризації
димових газів, до безкоштовної електроенергії та безумовного
базового доходу» Кабінету
Міністрів України увійти у склад засновників юридичної особи
«Консорціум Міжнародної науково-технологічної Програми
«ЭКОЛОГІЯ – ЦЕ ВЫГІДНО» у складі співзасновників: Споживче
товариство «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ» і Благодійна організація «РЕСУРСНИЙ
ФОНД».
2. Створити робочу групу із складу представників профільних комітетів Верховної Ради України, Комітету національної безпеки і оборони України для напрацювання законодавчих актів розширення можливостей державно-приватного партнерства, винесення законопроектів на засідання сесій Верховної Ради України.
ЗМІСТ
1. ПРОГРАМА. ПРОЕКТИ. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
2. ПРОБЛЕМАТИКА ВУГІЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
3. ЕНЕРГЕТИКА І ТЕС
4. ЗАПАСИ ВУГЛЕВОДНІВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ
5. ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
6. СІРКА У ВУГІЛЛІ
7. ГАЗОВІ ВИКИДИ ТЕС
8. ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ДИМОВИХ ГАЗІВ У США
9. ДОСЛІДНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗАВОДУ «ABBOTT» В CHAMPAIGN, IL
10. ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І МОЖЛИВОСТІ
11. ЕКОНОМІЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ І ПЕРСПЕКТИВИ ДДГ
12. ВИСНОВКИ ЩОДО
ДДГ
1. ПРОГРАМА. ПРОЕКТИ. КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД
Україна - член Міжнародного
договору про патентну кооперацію (Patent Cooperation Treaty), а це
означає, що всі патенти, видані Державним підприємством
«Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), мають
світовий пріоритет. Саме для визнання світового пріоритету командою
вчених (Білокінь Е.Н., Дульнев П.Г., Петроченков В.Г.) було
створено понад 100 патентів в областях:
1) первинної переробки сировини в проміжні продукти промисловості (кислоти, луги, добрива, глинозем, двоокис титану і марганцю, соди кальцинованої, ...);
2) конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу.
Це нові безвідходні комплексні індустріальні технології, покликані замінити існуючі.
Йдеться про стадію виробництва, без якої цивілізація існувати не може.
Ми об'єднали половину патентів в єдиний комплексний спосіб, його запатентували і побачили, що в лівій частині рівняння можемо скласти суперпозицію з 14-ти компонент, тобто, - отримати 14! рішень (понад 87 мільярдів комбінацій) - нових технологій. На 48 таких технологій патенти у нас вже є. Подальше патентування стало безглуздим. Ми тепер можемо задавати граничні умови і одержати багато позитивних результатів типу: вартість сировини на вході – до $ 10 / т; виробничі витрати – до $ 100 / т; дохід виробництва - понад $ 1500 на кожній тоні відходу.
Пропонується замінити на безвідходні не тільки ті технології, де відходи виробництва складають 97%, але і впровадити технології утилізації 3% відходів споживання. Пропонується зробити суспільство безвідходним.
Ми об'єднали тематику впровадження нових технологій в одну платформу - Міжнародну науково-технологічну програму «ЕКОЛОГІЯ - ЦЕ ВИГІДНО» (далі - ЕКОПРОФІТ).
Автором Проекту сформульовано Закон про винаходи: «Будь-яка існуюча в Світі нова технологія, всього лише нова суперпозиція вже існуючих технологічних переділів, тільки з новою цільовою функцією і новими протоколами зв'язку між технологічними переділами».
Оскільки кращими власниками технологічних переділів є іноземні технологічні компанії, то автор Програми і її проектів вирішив їх об'єднувати по проектному цільовому принципу, роблячи замовлення на виконання кожною компанією своєї частини в загальній нової технології. Для загальної організації і достовірної експертної оцінки Очікуваного технічного результату (ОТР) і Очікуваного економічного результату (ОЕР) автор теж вибрав іноземну технологічну компанію.
Така постановка задачі дозволяє нам бути суб'єктом права нового технологічного напрямку індустріальних комплексних технологій, дозволяє увійти в ринок за допомогою надання додаткових доходів учасникам Проекту. Це дозволяє заробити на експорті технологій, оскільки весь Світ їх потребує.
Це дозволяє подолати експертний і сертифікаційний бар'єр, особливо вітчизняного контингенту чиновників, недобросовісних наукових і промислових конкурентів.
Малі зрушення на сировинному ринку викликають великі коливання на товарному ринку. Ми можемо стати гідним учасником обох ринків.
При конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу ми робимо багаторазову переоцінку Матеріального активу (МА) на балансі держави і його підприємств, підвищуючи їх ліквідність і кредитну спроможність на внутрішньому і зовнішньому ринку.
Нові підприємства мають набагато більшу прибутковість, ніж їх попередники, менше витрачають енергії, мають меншу металоємність, мають більш вигідну логістику, не мають шламосховищ, дозволяють будувати заводи меншої потужності і за місцем споживання їх продукції.
Наявність однакових технологічних переділів в різних технологічних процесах дозволить паралельно, а не послідовно розгорнути Програму.
Економічна ефективність дозволить окупити вкладення не за десятиліття, а за 3-4 роки.
Новий проектний підхід дозволить поставити на баланс Нематеріальний актив (НМА), який багато разів перевищить МА усієї країни.
Наповнення внутрішнього ринку додатковою масою товарної продукції дозволить урівноважити дефляцію додатковою емісією, одночасно забезпечивши обігові кошти для впровадження нових виробничих потужностей по проектах Програми.
Додаткова зайнятість населення на посадах високої кваліфікації та високі заробітки, піднімуть попит навчання технічних професій, ліквідують соціальну напругу у суспільстві.
2. ПРОБЛЕМАТИКА ВУГІЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
За даними статті
«СЛІДИ
ВУГІЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ»: Вугілля - один з найдавніших видів палива, аж до
середини XX століття був основним джерелом енергії. І зараз,
незважаючи на активне використання нафти, газу, урану, частка
вугілля в світовому виробництві електроенергії становить близько
40% (в Китаї - 78%, в США - 50%, в Росії - 19%). Однак вугілля не
згорає безслідно. У процесі його спалювання утворюється не тільки
енергія, але і відходи.
Вугільна енергетика залишає дуже помітний слід і в атмосфері.
Запаси вугілля складають 95,4% від загального обсягу запасів органічного палива на Україні.
З матеріалів Вікіпедії.
Світові викиди вуглекислого газу від спалювання викопного палива склали 32 гігатони в 2013 році. Ґрунтуючись на розгляді зобов'язань Паризької угоди, що охоплює близько 190 країн, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) очікує, що світове споживання енергії до 2040 року збільшиться на 30% завдяки індустріалізації Індії, Південно-Східної Азії і Китаю.
3. ЕНЕРГЕТИКА І ТЕС
Світове споживання енергії 15 млрд.
МВт·рік в
процентному відношенні розподілено:
37 - промислові споживачі (сільське господарство, гірничодобувна промисловість, виробництво, будівництво);
20 - особистий і комерційний транспорт;
11 - індивідуальне опалення, освітлення і електроприлади;
5 - комерційне споживання (освітлення, опалення та охолодження комерційних будівель, водопостачання і каналізація);
27 - втрати при виробництві і передачі електроенергії.
Найпоширенішим паливом для ТЕЦ в світі є вугілля.
Європейське агентство з навколишнього середовища (ЄАНС) враховує тільки кінцеве споживання енергії (тобто не включає енергію, втрачену при виробництві та передачі електроенергії) і вважає, що кінцевий розподіл споживання енергії в процентах наступний:
31,5 - транспорт;
27.6 - виробництво;
25,9 - домашнє господарство;
11.4 - сектор послуг;
3,7 - сільське господарство.
Споживання енергії відповідально за більшу частину (79%) викидів парникових газів:
31 - енергетичний сектор;
19 - транспорт;
13 - промисловість;
9 - домашні господарства;
7 - інші.
У той час як енергетична ефективність набуває все більшого значення для державної політики, більше 70% вугільних електростанцій Європейського Союзу мають вік понад 20 років і працюють з ефективністю 32-40%. Технологічні розробки 1990-х років дозволили підвищити ефективність до рівня 40-45% в нових ТЕЦ. Однак, згідно з оцінкою Європейської комісії це все ще нижче рівня найкращих існуючих технологій (НІТ), які мають ефективність 46-49%. Ефективність газових ТЕЦ в середньому становить 52% в порівнянні з 58-59% найкращих існуючих технологій. Газові та нафтові котельні працюють із середнім ККД 36% (НІТ забезпечують 47%). Згідно з тією ж оцінкою Європейської комісії будівництво нових ефективних ТЕЦ і підвищення ефективності більшості діючих ТЕЦ до середнього ККД в 51,5% в 2020 році призведе до зменшення річного споживання до 15 млрд. м³ природного газу і 25 млн. тон вугілля.
4. ЗАПАСИ ВУГЛЕВОДНІВ ДЛЯ ЕНЕРГЕТИКИ
Вугільна промисловість України представлена головним чином підприємствами Донецького, Львівсько-Волинського кам'яновугільних і Дніпровського буровугільного басейну. Основною базою кам'яного вугілля України є Донецький вугільний басейн.
З автореферату Шестопалова З.С.:
В даний час вугілля - єдиний енергоносій, обсяги якого достатні для практично повного забезпечення потреб національної економіки України.
Співвідношення у відсотках світових запасів органічного паливанаступне:
67 - вугілля;
18 - нафта;
15 - природний газ.
В Україні ці показники в процентному співвідношенні складають:
95,4 - вугілля;
2 - нафта;
2,6 - природний газ.
За прогнозами до 2020 р. енергоносієм номер один стане вугілля. Вже сьогодні вугілля дає 23% теплової та 55% електричної енергії.
5. ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Зазначені вище дані
показують, що виходячи з довгострокової стратегічної перспективи
використання енергоресурсів і національної безпеки України,
слід:
1. Максимально використовувати в якості джерела електроенергії атомну енергетику і не на шкоду економіці, - альтернативні джерела енергії.
2. Максимально використовувати в якості джерела тепла вугілля. При цьому слід вирішити питання викидів в атмосферу і використання золошлакових відходів.
3. Забезпечити процеси спалювання і газифікації екологічним захистом із виробництвом мінеральних добрив і будівельних матеріалів.
4. Як джерело газу використовувати можливості газифікації на ТЕС відходів споживання і органічних відходів виробництва.
5. Замінити всі індустріальні технології на екологічно чисті та енергетично ефективні.
6. СІРКА У ВУГІЛЛІ
Однак, більшість вугілля України характеризується значним вмістом сірки. Близько 80% всього вугілля містить більше 2,5% сірки (по масі), а сірчистість 30% вугілля перевищує 4%.
Підвищений вміст сірки у вугіллі знижує його якість, що призводить до ряду технічних проблем при його використанні, а також веде до забруднення навколишнього середовища продуктами спалювання вугілля.
У вугіллі України, в тому числі і Донецької області, розрізняють піритні (колчедан), органічну, сульфатну та елементарну сірку.
Піритова (колчеданна) сірка - основний вид сірчистих сполук в вугіллі, на її частку в середньому припадає 62% загального вмісту сірки. Форми включень піриту в вугільні пласти різні. Пірит, що утворився в період утворення вугілля, розподілений по вугіллю рівномірно, в тонкодисперсній формі і, як правило, пов'язаний з органічною масою вугілля. Пірит, що утворився по тріщинах всихання шляхом інфільтрації після припинення процесу вугленакопичення, розподілений грубодисперсними включеннями. Він являє включення у вигляді домішок, доступних виділенню механічним способом.
Органічна сіркарівномірно розподілена по всьому вугіллю, її неможливо виділити. Діапазон вмісту органічної сірки в українському вугіллі 0,3-0,5%, але зустрічається 2,5-3%; таке буває в межах одного шару на прилеглих ділянках. Це говорить про те, що органічна сірка утворилася не тільки за рахунок сірки вихідного рослинного матеріалу. Органічні сірчисті його сполуки відповідають приблизно 0,3-0,5% сірки у вугіллі. Вважають, що джерелами утворення вторинної сірки була елементарна сірка, яка при відповідних умовах взаємодіяла з органічною речовиною і збільшувала кількість органічної сірки.
Сульфатна сірка в українському вугіллі міститься в невеликій кількості (до 0,1%), частіше зустрічається в вугіллі, довго зберігається на поверхні. Ця форма сірки - результат окислення піриту, у вугіллі вона у вигляді тонких примазок з гіпсу.
Елементарна сірка - залишки сірки, що не прореагувала з вугіллям, вона розподіляється у вигляді тонкодисперсних з'єднань. У вугіллі її близько 0,15%.
7. ГАЗОВІ ВИКИДИ ТЕС
«Аналіз енергоекологічних показників теплових
електростанцій»,
зроблений харківськими вченими, показав наступне.
У всьому світі близько 80% теплової та електричної енергії виробляють на основі спалювання викопних органічних палив і перетворення їх хімічної енергії в теплову і електричну. Відомо, що об'єкти теплоенергетики є визначальними в споживанні води і кисню, а також в тепловому забрудненні оточуючого середовища (ОС). З продуктами спалювання палив викидаються (від загальної кількості):
~ 60% оксидів сірки (SO2) і азоту (NOX),
~ 30% твердих аерозольних часток,
а також основна частка СО2 як визначального фактора виникнення «парникового ефекту», що приводить до потепління клімату.
TЕC і ТЕЦ виробляють 92870 млн. КВт·год - 47,9% всієї електричної енергії України.
Викиди в атмосферу в тис. т при спалюванні 2,3⋅106 т вугілля, 1,57⋅106 т мазуту і 1,9⋅109 м3 природного газу цьому складають, відповідно.
SO2 - 139,0; 52,7; 0,012
NOX - 21,0; 22,0; 12,0
СО - 0,21; 0,08; незначна кількість
Твердих частинок - 4,49; 22,0; 12,0
Гідрокарбонатів - 0,52; 0,67; незначна кількість
Вміст: в мазуті Sp = 1,6%; у вугіллі Sp = 3,59%.
При цьому питомі показники
викидів в атмосферу в г/кВт·год для кам'яного вугілля, бурого
вугілля, мазуту і природного газу відповідно склали наступні
значення.
SO2 - 6,0; 7,7; 7,4; 0,002
NOX - 2,8; 3,4; 2,4; 1,9
Твердих частинок - 1,4; 2,7; 0,7; -
Фтористих з'єднань - 0,05; 1,11; 0,004; -
Особливо шкідливими для людини інгредієнтами, що викидаються з димовими газами (ДГ) вугільних ТЕС, є: оксиди азоту (NOX) і сірки (SO2), дрібнодисперсні аерозолі, які включають золу, сажисті частинки, оксиди металів і т.д., а також канцерогенні вуглеводні. При цьому канцерогенні вуглеводні в значній мірі сорбуються на дрібнодисперсних аерозолях і можуть накопичуватися (як і важкі метали) на значних територіях навколо ТЕС і в золовідвалах. Крім того, в атмосфері під впливом сонячної радіації з оксидів азоту та канцерогенних вуглеводнів додатково можуть синтезуватися нітроканцерогенні речовини, що мають мутагенні властивості і є гранично небезпечними для здоров'я людини.
Викладене вище обґрунтовує доцільність використання хімічних способів абсорбції газів з подальшою їх переробкою в групи товарних продуктів, які не сприяють подальшому отруєнню навколишнього середовища.
Використовувати енергію вугілля можна різними способами:
1) спалювання;
2) газифікації.
Усі способи мають відповідні способи очистки від шкідливих викидів у повітря.
У цьому Проекті ми торкнемося лише одного із комплексних способів десульфуризації димових газів, обґрунтуємо ОТР і ОЕР цього способу.
8. ДЕСУЛЬФУРИЗАЦІЯ ДИМОВИХ ГАЗІВ У США
Вихідним даними цього матеріалу послужив досвід десульфуризації димових газів на дослідно-промисловому виробництві заводу синтетичного палива розробки General Electric (GE) в Beulah, Північна Дакота.
Компанією досліджувалась можливість і доцільність отримання мінерального добрива з гіпсу, отриманого в скруберах 2-х електростанцій за допомогою абсорбції оксиду сірки розчином вапняного молока з вихлопних газів електростанцій (flue gas desulfurization (FGD) processes, або - десульфуризації димових газів (ДДГ)). Підставою для проекту послужили затверджені Норми щодо скорочення викидів діоксиду сірки (в 1995 році - фаза I: 2,5 фунта SCV106 BTU і в 2000 році - фаза II: 1,2 фунта SCVIO6 BTU) за мандатом про чисте повітря 1990 року і відповідних поправок до Законів США.
При використанні методу очищення вихлопних газів генеруючої компанії Abbott в Champaign штату Illinois на скруберному обладнанні Chiyoda Thoroughbred 121 ДДГ-системи сіркоочистки (system FGD-desulfurization) утворюється одна тонна гіпсу на кожні десять тон вугілля, що спалюється.
Раніше гіпс з чистотою понад 94% використовувався в основному для виробництва будівельних матеріалів, тобто штукатурки і гіпсової штукатурки, гіпсових стінових дошок і цементу. Гіпс нижчої якості застосування не знаходив.
На період виконання проекту ринок сульфату амонію в США становив близько 2 млн. т на рік. Передбачалося, що від 5 до 10 млн. т нового виробництва сульфату амонію можуть знадобитися для ринку добрив США, що компенсує щорічні, втрати сірки в ґрунті сільгоспугідь, запобіжить утворенню кислотних дощів. Оптова ціна на гранульований сульфат амонію коливалася від $75 до $130 за тону.
Аміачний процес виробництва сульфату амонію в якості побічного продукту, був розроблений General Electric (GE) і випробуваний на дослідно-промисловому заводі синтетичного палива в Beulah, Північна Дакота. Для спалювання вугілля з вмістом сірки більше 3%, цей процес має переваги, з урахуванням того, що собівартість сульфату амонію буде менше $40 за тону. Навіть при зменшенні вмісту сірки у вихлопних газах, собівартість $70 за тону виявляється прийнятною.
Спосіб отримання сульфату амонію шляхом взаємодії гіпсу і карбонату амонію був вперше запропонований в 1809 році (Higson, 1951) і широко відомий як процес Mersburg в Англії та Індії. Література Сполучених Штатів не призводить джерел, що описують цей процес. Проте, на заводах в Англії (Higson, 1951) і Індії (Nitrogen, 1967) використовували цей процес. В даний час відсутні джерела інформації про використання цього процесу цими заводами. Процес вважається економічно привабливим в районах, де сірка відсутня або дуже дорога (Kirk-Othmer, 1992). Визначає вартість процесу тривалість реакції в серії реакторів.
9. ДОСЛІДНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗАВОДУ «ABBOTT» В CHAMPAIGN, IL
На заводі «Abbott» в Champaign, IL вироблявся гіпс і використовувався в якості сировини, отриманої в скрубері. Продукт містив 98,36% гіпсу (CaSО4*2H2О), і менше 0,01% сульфіту кальцію (CaSО3).
В результаті експериментальних робіт отримано вихід сульфату амонію до 83% з чистотою до 99%.
Абсорбція газів електростанції встановленої потужності на 500 МВт при спалюванні вугілля з вмістом сірки 3,5%, ефективністю сіркоочистки з ККД 95%, може генерувати близько 47 тон гіпсу на годину, якщо умови для окислення сульфіту в сульфат будуть виконані.
Представлений в дослідженнях процес аналогічний тому, який використовується в Європі і Індії з 1960 року для виробництва великої кількості сульфату амонію з природного гіпсу (ACS, 1964).
Заводськими випробуваннями компанії TVA (Meline та ін., 1971) досліджений так само процес отримання карбонату амонію абсорбцією діоксиду вуглецю та аміаку у водному розчині в абсорбційній вежі з подальшим виробництвом сульфату амонію.
Додаткова ідея компанії полягала в тому, щоб побудувати завод під комунальні послуги з виробництва вапна та поставки вуглекислого газу (СО2).
Компанія City Water and Light Utility of Springfield, IL поділилися наступною техніко-економічною інформацією щодо можливості виробництва сульфату амонію з відходів очищення газів електростанції:
- споживання вугілля на кіловат - 0,96 фунта, або близько 0,45 кг (1 фунт дорівнює 0,453592 кілограм) на кіловат-годину;
- відсоток сірки в вугіллі - близько 3%;
- 85 фунтів, або близько 38,56 кг гіпсу генеруються на кожен мегават електроенергії.
На підставі цієї інформації були зроблені наступні допущення.
1. 550-650 МВт / год (MW / hr) – потужність генераторної установки;
2. 85 фунтів гіпсу виробляються на МВт / год (MW / hr). Це еквівалентно 561 тон гіпсу в день або 200 000 тон на рік(357 днів роботи).
3. 0,752 тон 98%-го сульфату амонію виробляється на кожну тонну гіпсу. Це еквівалентно продуктивності по сульфату амонію рівній 422 тон в день, або 150 000 тон на рік(97,7% час роботи).
4. На переробку 1 тони гіпсу потрібні 0,22 т аміаку з 10%-м надлишком (Bennett; Hillenbrenner, 1995). Це еквівалентно 123,4 т / добу або 0,292 тони NH3 на тонну (NH4)2SО4.
5. Передбачається, що весь СаСО3 перетворюється в процесі переробки в скрубері електростанції. Пілотна установка виробництва карбонату кальцію була занадто висока. Таким чином, для оцінки передбачалося теоретичне використання 0,581 тон СаСО3 на тонну гіпсу. Це еквівалентно 325,9 тон на добу або 0,772 тони на тону сульфату амонію.
Таким чином, було доведено практичне отримання високоякісного крупнокристалічного сульфату амонію з відходу вихлопних газів електростанції Abbott.
Матеріальний баланс кальцію і сірки показують перехід 98% кальцію в карбонат кальцію і перехід 81% сірки в сульфат амонію.
Процес конверсії фосфогіпсу розроблений і впроваджений також в Австрії, Індії, Нідерландах, СРСР.
10. ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І МОЖЛИВОСТІ
Досить дорогий процес виробництва вапняного молока разом із виробництвом добрива - сульфату амонію із вихлопних газів ($40 на тону) компенсується ТЕС підприємства Abbott доходом від $ 75 до $ 130 за тонну.
Позитивним також є повернення крейди в голову процесу виробництва вапняного молока.
Пропонується процес ДДГ завершити не виробництвом сульфату амонію, а виробництвом сульфату калію вартість $850/т і хлориду кальцію вартістю $450/т.
І для цього окрім незаперечної економічної переваги є наступні значні підстави.
Україна на Прикарпатті має багаті поклади калійних солей
Високі ціни на запропоновані до виробництва товарні продукти говорять про їх високий попит на ринку.
Кальцій дешевого вапняку перейде у дорогий хлорид кальцію.
Калій дешевого хлорного добрива перейде у дороге калійне добриво - сульфат калію.
Аміак залишиться в обороті.
Є надія, що нагальна потреба України у хлориді калію не тільки як добрива, але і як технологічного посередника ДДГ, зрушить з «мертвої точки» вирішення питання застереження екологічної катастрофи європейського масштабу.
Це Проект Програми «Технологія переробки розсолів природного і техногенного походження на прикладі розсолів Домбровського кар’єру м. Калуш Івано-Франківської області України» (надалі - Розсоли).
Техногенне родовище – результат масштабної економічної диверсії та перспектива майбутньої екологічної катастрофи на промисловій території хімічного концерну «Оріана». З 2002 року загрожує катастрофа, в результаті якої може бути знищене усе русло ріки Дністер до Чорного моря і сусідня Молдова залишиться без питної води.
Ніби то є усі передумови для застереження катастрофі з одночасним одержанням макроекономічної вигоди. До таких умов можна віднести наступні:
Є технологія.
Є гроші на вирішення питання: «$ 500 млн. для Проекту».
Держава володіє, хоча не керує підприємством: «Права держави на Об’єкт – 99,999%».
Підприємство ПАТ «Оріана» банкрут і внесено до списку великої приватизації.
В результаті освоєння объекту є: «Перспективи розвитку технології.».
«Пропозиція Кабінету Міністрів України» по об’єкту сформовано.
Навіть «Проект Постанови Кабінету Міністрів» написано.
Якщо учасником Проекту прийняти в якості споживчого товариства усе без виключення населення м. Калуш, то громадяни територіальної громади змогли б отримувати додатковий щомісячний безумовний базовий дохід у розмірі 2,5 тис. грн. на кожну людину. Поруч ще 20 таких родовищ.
У Світі всі підприємства виробництва добрива хлориду калію супроводжуються багатотоннажним відходом галітів (розчин хлориду натрію із домішками інших солей). Шламосховища галітів потребують додаткових територій, природоохоронних дій, великих кошті, їх дамби періодично проривають і створюють екологічні лиха.
Наша технологія відрізняється тим, що з галітів буде безвідходним способом виробляти соду кальциновану.
Такої технології переробки розсолів в Світі немає, як і технології безвідходного виробництва соди кальцинованої. За рахунок додаткового виробництва соди кальцинованої підприємство одержує додатковий прибуток. Це, в свою чергу, робить переробку розсолів не тільки безвідходною, але й надзвичайно прибутковою.
Впровадження технології дозволяє розробляти родовища не відкритим чи шахтним способом, а вилуговуванням через свердловини, що значно дешевше і безпечніше для природи.
Окрім того, що на Україні є родовища калійних солей Прикарпаття, є і родовища бішофітів Чернігівської і Полтавської областей. Взагалі, джерело розсолів в Світі, включно моря і океани, практично не обмежено. Саме за рахунок великого попиту цивілізації на мінеральні солі розсолів, їх необмеженість з точки зору родовищ, безвідходності та надзвичайної прибутковості, нова технологія переробки розсолів має макроекономічне значення не тільки для України, а й для усього Світу.
Дотичною до десульфуризації димових газів, виробництва хлориду калію, переробки розсолів є нова технологія безвідходного виробництва соди кальцинованої способом BDP.
На сайті Програми ця технологія представлена двома розділами: «13. Виробництво соди кальцинованої» і «14. Сода кальцинована у виробництві скла».
85% соди кальцинованої в Світі виробляється аміачним способом Сольве. Світовий об՚єм виробництва – біля 45-50 млн. т на рік. Ця технологія на кожну тону соди виробляє 9-10 м3 10%-го відходу хлориду кальцію, тони твердих і газових відходів. Ми ліквідуємо відходи виробництва і виробляємо додатковий товарний продукт. Крім цього значно скорочуються енергетичні витрати виробництва, його металоємність та потреба у шламонакопичувачах, зникає потреба у підприємствах – гігантах і з’являється можливість розміщення виробництва соди на підприємствах – користувачах продукції.
Оскільки виробництво соди кальцинованої в Україні знищено і підприємства її імпортують, а закордонні заводи продовжують створення техногенних родовищ і отруєння акваторій, цей Проект має велике екологічне і макроекономічне значення.
Яскравим прикладом є Проект «14. Сода кальцинована у виробництві скла». Вартість соди кальцинованої у собівартості виробництві скла складає біля 23%. Власне виробництво соди значно зменшує ці витрати і дає можливість додаткового заробітку на супутньому товарному виробництві. Оскільки скло для будівництва в Україні теж імпортується, то майбутнє будівництво комплексів виробництва скла і соди кальцинованої буде мати беззаперечні ринкові переваги. Комплексний підхід відкриває можливості економічно вигідного виробництва конструкційних виробів із спіненого скла.
Якщо для виробництва 1 т скла використовується 0,24 т соди кальцинованої, то це означає, що тільки крейди в чистому об՚ємі у виробництві Сольве було використано біля 0,23/0,8758 = 0,26 т. В класичній технології Сольве при переробці однієї тони крейди на вапно було б спалено 0,087 т і 0,8038 т повітря, що складає значну частину газових відходів. Сумарні газові відходи процесу з урахуванням розкладу самої крейди на тону крейди складають 10,055 т (CO2 - 2,717; CO – 0,027; O2 – 0,100; N2 – 6,988; SO2 – 0,016; H2O (коксу) – 0,128; H2O (повітря) – 0,079).
Отже, газові сумарні викиди при застосуванні соди кальцинованої, виробленої способом Сольве, для виробництва однієї тони скла складають 0,24*0,26*10,055 т = 0,627 тони.
Якщо прийняти об՚єм світового виробництва тільки листового скла на рівні 54 млн. т на рік, то сумарні газові викиди тільки від процесу виробництва вапна у виробництві соди кальцинованої способом Сольве складають 33,88 млн. т, з них в млн. т (CO2 – 9,15; CO – 0,091; O2 – 0,337; N2 – 23,546; SO2 – 0,054; H2O (коксу) – 0,431; H2O (повітря) – 0,266).
Новий процес виробництва соди кальцинованої способом BDP не має виробництва вапна і газових викидів виробництва Сольве.
Якщо прийняти вартість компенсації 1 т викидів CO2 за Кіотською угодою, то сума компенсації могла б скласти більше €130 млн. на рік.
Наявність в
контурі ТЕС високої температури і тиску пари дозволяє доповнити
роботу ТЕС реакторами термічного водного окислення твердих і рідких
органічних побутових і виробничих відходів, газоподібних відходів
виробництва. Для забезпечення реакції треба з повітря виділити
кисень і подати його в реактор термічного водного окислення. Із
збідненого на кисень середовища повітря слід виділити азот і аргон.
Результатом окислення органіки в осаді будуть концентровані оксиди
важких металів, що в подальшому утилізуються в металургійній
промисловості, продуктом буде метан і вуглекислий газ. Низька
температура азоту дозволить з СО2 отримати
товарний штучний лід.
Таке доповнення дозволить:
- стабілізувати якість повітря на виході з виробничого комплексу ТЕС (відсутність шкідливих домішок і правильне співвідношення компонент);
- утилізувати органічні відходи споживання і виробництва на території безпосереднього проживання людей (в містах) без зайвих транспортних витрат і шламосховищ - техногенних родовищ;
- вирішити проблему видобутку газу, використовуючи його в круговому обороті виробництва і споживання, зменшивши витрати на його видобуток і закупку;
- додасть значний економічний потенціал для економіки регіонів.
11. ЕКОНОМІЧНИЙ РЕЗУЛЬТАТ І ПЕРСПЕКТИВИ ДДГ
ПРОПОЗИЦІЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВИ І ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
СПОЖИВЧЕ ТОВАРИСТВО «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
Код ЄДРПОУ 41620239
Україна,
sbi315000@gmail.com, http://ecoprofit.mozello.com/, http://st-nk.mozello.com/, http://system.mozello.com/
Вих. № 200518_ від "18" травня 2020 р. На № _____ від "____"_______ 201__ р. Предмет: Реформування держави і державно-приватне партнерство
|
|
Національна рада реформГолові Національної ради реформ
Президенту України Зеленському О.В.Голова Виконавчого комітету
реформ Саакашвілі М.Н.Членам Національної ради реформ |
ПРОПОЗИЦІЯ
ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВИ
І ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Не секрет, що в результаті узурпації влади, законодавство України було спотворено до абсурду. Народ навіть не має безпосереднього права законодавчої ініціативи по Конституції. А це означає, що будь-яка пропозиція від народу знаходить спотворене законодавче підґрунтя для того, щоби на будь-який запит надати аргументовану відписку. Причин багато, але усі вони ворожі до власного народу і «зв’язують йому руки» для будь-яких дій до власного порятунку.
Наприклад, можна довго обговорювати принципи побудови народовладдя і
причини занепаду економіки, замість прийняття одного рішучого
указу Президента, який все поставить на свої місця. Потрібна лише воля
першої особи держави, якій народ віддав свою довіру. Але як донести наші
пропозиції, коли навколо Президента щільне кільце дезінформаторів і ворогів -
кар’єристів?
Отже до справи.
Ми розпочали впровадження «Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО». В попередніх
перемовинах від іноземних технологічних компаній отримали погодження виконання
наших технологічних вимог для будівництва на Україні перших в світі
безвідходних виробництв первинної переробки сировини і конверсії техногенних
відходів у вторинну сировинну базу. Це перший крок до побудови існування
суспільства без утворення відходів виробництва і споживання. Заводи коштують
сотні мільйонів доларів, а при їх тиражуванні в інших країнах можуть принести
сотні мільярдів доларів прибутку для нашої держави.
Ми
звернулись до Голови Кабінету Міністрів України. Але отримали відписки, які
навіть соромно публікувати.
Ми єдині в Світі автори нової Концепції безвідходного виробництва і
споживання соціуму, її Міжнародної науково-технологічної Програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО», її проектів,
патентів, економічних творів і т.ін. Ми пропонуємо державі надати взаємно
вигідну партнерську допомогу у тому, що вона повинна і так зробити по
Конституції – захистити інвестиції і їх цільове використання. Але чиновники нам
на 5-ти аркушах пояснюють, що держава не може цього зробити, бо відповідний
закон державно-приватного партнерства вимагає від нас участі у тендері. Кого? З
ким?
Ми маємо що запропонувати державі на засадах партнерства і здорового
глузду.
Ми маємо реальні способи дуже швидких позитивних змін макроекономічного,
соціального і екологічного характеру, змін вектору розвитку від обслуговуючого об’єкту
– придатку розвинених країн у суб’єкт передових країн Світу.
В перемовинах участі у майбутньому форумі «Народовладдя» ми узагальнили
пропозиції щодо визначення курсу розвитку України наступним чином.
МЕТА (НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ): безпечне щасливе життя громадян.
ЗАВДАЧІ:
1. Безпосереднє народовладдя
- Республіка, способами ...
2. Економічна незалежність і
суб'єктність держави, способами ...
3. Коригування міжнародних
угод, Конституції, законів, способами ...
Концепція - результат відповіді на питання про
способи виконання завдань і досягнення мети. Вона буде народжена в роботі.
Способи для вирішення Першої
задачі наведені в статтях:
ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ - МЕТА І ЗАДАЧІ «ПРОГРАМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ
УКРАЇНИ».
РЕАЛІЗАЦІЯ
ПРАВА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА БЕЗПОСЕРЕДНЄ НАРОДОВЛАДДЯ (Проект Указу
Президента – найбільш простий і
швидкий спосіб переходу до безпосереднього народовладдя «в один прийом»)
Способи для вирішення Другої задачі наведені в
статтях:
ПРОПОЗИЦІЯ
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
ИЗ
МАТЕРИАЛОВ ПЕРЕПИСКИ: «ЕСЛИ БЫ Я БЫЛ ПРЕМЬЕРОМ …»
ВІДКРИТИЙ
ЛИСТ – ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
26. Предложение Правительству Украины.
27. Проект Постановления Кабинета Министров.
Способи для вирішення Третьої задачі пропонуємо за
принципом, вказаним на сторінках сайту:
7. ВІДПОВІДНІСТЬ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ПРАВОВОМУ
ПОЛЮ
Об'єднання громадян розпочати способом, зазначеним
на сторінках
5.
РЕЄСТРАЦІЯ В ГРОМАДАХ НА МАПІ УКРАЇНИ
З надією на продуктивний діалог по суті та подальшу
співпрацю.
З повагою, автор програм і проектів,
співавтор
технологій,
голова
правління
СТ «НАРОДНА
КООПЕРАЦІЯ»,
БО
«РЕСУРСНИЙ ФОНД» В.Г. Петроченков
18.05.2020 р.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ – ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
Кабінет Міністрів України
Прем’єр-міністру України
Шмигалю Д.А.
01008, м.
Київ, вул. Грушевського,12/2, (044) 256-63-33.
Громадянина України
Петроченкова Валентин Георгійовича
13 березня 2020
р.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ –
ЗВЕРНЕННЯ
ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
Шановний
Денисе Анатолійовичу!
На початку вересня 2019 року Ви приймали у своєму кабінеті в Івано-Франківську мене - Петроченкова Валентина Георгійовича і Пилипюка Олега Мусійовича з питань державно-приватного партнерства Обласної державної адміністрації Івано-Франківської області із Споживчим товариством «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ» для впровадження на регіональному рівні Міжнародної науково-технічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» і насамперед - її Проекту «Переробка розсолів природного та техногенного походження на прикладі розсолів Домбровського кар’єру м. Калуш Івано-Франківської області».
Одним із продуктів переробки розсолів є сода кальцинована, що є сировиною для нового виробництва скла . І сода кальцинована і скло для будівництва – імпортовані
товари для промисловості України.
За результатом плідної співбесіди ми зустрілись із
головою м. Калуш Матвійчуком Ігорем Володимировичем, побували на Об՚єкті,
ознайомились із екологічним висновком ТОВ «Інститут «ГІРХІМПРОМ» і зробили Аналітичну довідку, що
наводимо у додатку до цього листа.
Окрім макроекономічного ефекту, запропонованого нами по
результату впровадження Проекту на землях виробничого призначення м. Калуш та
його прилеглих поселень, ми пропонували соціальний ефект отримання безумовного
базового доходу для кожного жителя територіальної громади м. Калуш, починаючи з
новонародженого і закінчуючи глибоким старцем, у розмірі 2,5 тис. грн. на
місяць, що перетворило би регіон із депресивного у той, що стрімко
розвивається. Більш того, на Прикарпатті є ще 20 аналогічних родовищ, що після впровадження нової технології переробки
розсолів, у перспективі можуть стати джерелом розвитку регіону, наповнення
країни власною сировиною і збільшення її експортного потенціалу. Взагалі, на
Україні ще багато родовищ, що можуть бути освоєні за допомогою нової
технології, а у світі сировина «розсіл» невичерпна. Саме це дає підґрунтя для визначення
Проекту і Програми, як основи для міжнародних відносин, де Україна матиме
властивості головного суб’єкта міжнародного права.
Для освоєння Об’єкта не обов’язково «штовхатись ліктями»
з юридичними господарськими структурами, утвореними за останні майже 20 років на
його території, - місця і сировини ще на наступні 20 років вистачить усім.
Здорова конкуренція, права держави на 99,999%
акцій ВАТ «Оріана», на розпорядження родовищем, разом із законодавчими і
адміністративними важілями буде достатньо для того, щоби запобігти неминучій
катастрофі європейського масштабу. Окремо наші пропозиції щодо впровадження
Проекту ми погодили з Міністерством промисловості України ще у далекому 2002
році, але … Вдруге наші пропозиції були надані і попередньо погоджені з
губернатором Івано-Франківської області у 2010 році під час стихійного лиха у
прилеглих до Домбровського кар’єру населених пунктах, але … Наші Пропозиції
Уряду України http://ecoprofit.mozello.com/proekti/pererobka-rozsolv/page-23/ також у вигляді Проекту Постанови Кабінету Міністрів ми
сформулювали письмово та на сторінках
сайту Програми ще раз у жовтні 2015 року, але … Після нашої зустрічі і одержання Ваших порад
ми із письмовою пропозицією Державно-приватного партнерства звернулись до
Кабінету Міністрів і в чергове не отримали відповіді по суті.
Після моніторингу
поточної ситуації ми зараз робимо чергову
спробу, направляємо на Вашу адресу це звернення, а також звернення державно-приватного партнерства ще раз:
Укрпоштою, електронною поштою через сайт Кабінету Міністрів України та відкритою
публікацією на сторінцінашого сайту.
Роки йдуть незалежно від екологічної локальної та
глобальної ситуації. І тільки особистості, що мають можливість і волю, можуть
конкретними діями змінити на краще якість існування нас і наших нащадків на цій
Землі. Такий шанс може випасти на долю людини не часто. У Вас такий шанс зараз
є. Пропонуємо не зволікати. Час швидкоплинний.
З роками знання наші примножуються, можливості стають
більш широкими та дієвими, тому ми переходимо від розгляду окремих проектів до
розгляду програм, насичених проектами. Ми одержуємо можливість не послідовного,
а паралельного впровадження проектів і швидкої зміни гнітючої сучасності на
досяжне щасливе майбутнє. Все в наших головах і руках.
Спроможність наших нових індустріальних безвідходних технологій
підтверджується авторитетними співвиконавцями Проектів, що вносять до технологій
свої вже десятиліттями працюючі технологічні переділи. – Це міжнародна
науково-технологічна кооперація.
Економічні параметри мають попереднє обґрунтування і
підтверджуються на етапі збору та розробки вихідних даних на проектування.
Фінансування – закордонне інвестиційне, кредитне, або грантове від ЄС. Функції нагляду держави фінансуються з витрат по проектах.
Держава матиме дивіденди від участі у консорціумах, що як
цільові створюватимуться для кожного
проекту окремо.
Від держави потрібна тільки політична воля її керівників,
гарантії комплексної безпеки Об’єктів та контроль цільового фінансування витрат
за проектами, що треба підтвердити підписанням Договору державно-приватного
партнерства (кооперації) впровадження Програм НАРОДНОЇ КООПЕРАЦІЇ. Ми ПРОПОЗИЦІЮ
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА 30 жовтня 2019 року вже направлялась до
Кабінету Міністрів України, але відповіді по суті так і не отримали. То ж, з
упевненістю у Вас, надаємо Пропозицію повторно.
Коригування законодавчої і нормативної бази для побудови
нової індустрії на запропонованих принципах державно-приватного партнерства – це
поточна робота юридичної служби у співпраці із Верховою Радою України та
Кабінетом Міністрів України.
З дня нашої зустрічі пройшло не так багато часу, за який
Ви зробили стрімкий кар’єрний ріст:
- Голова обласної державної адміністрації;
- Віце-прем’єр-міністр – Міністр розвитку громад та
територій;
- Прем’єр-міністр України.
Нам приємно відзначити Ваші особисті успіхи.
Ми будемо вдячні, якщо Ваші успіхи разом з нами –
простими людьми помножаться на успіхи нашої країни, - її громад і територій.
Прошу призначити чергову зустріч для особистого погодження
умов і підписання Договору державно-приватного партнерства (кооперації)
впровадження Програм НАРОДНОЇ КООПЕРАЦІЇ.
Додаток: ПРОПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
З повагою,
громадянин України,
автор
програм і проектів,
співавтор
технологій,
голова
правління
СТ «НАРОДНА
КООПЕРАЦІЯ»,
БО
«РЕСУРСНИЙ ФОНД»
В.Г. Петроченков
067-4073537
ИЗ МАТЕРИАЛОВ ПЕРЕПИСКИ: «ЕСЛИ БЫ Я БЫЛ ПРЕМЬЕРОМ …»
В попытке встречи с предыдущим премьером я
потенциальному «связному» написал следующие письма.
«В связи с тем, что я нахожусь в стадии переговоров о
строительстве первых заводов по моим технологиям, меня сейчас очень сильно
волнует вопрос финансирования. А это – десятки и сотни миллионов долларов.
Нужны гарантии государства от воровства и разграбления на уровне правительства
- Кабинета Министров Украины. Это договор о государственно-частном партнерстве.
Эти гарантии многого стоят, и я готов поделиться с государством, которое
неусыпно будет сопровождать все проекты, и отслеживать целевое финансирование.
Смотрите мое письмо - обращение в приложении. Я его уже отправлял в Кабмин, но
ответа по существу так и не получил. Или ничего не надо и совсем
противоположные задачи, или диверсионная работа по-прежнему в действии.
Очень
прошу помощи в подписании между Кабинетом Министров Украины и ПО «НАРОДНАЯ
КООПЕРАЦИЯ» «Договора о государственно-частном партнерстве».
Смотри приложение и ссылки.
Вы просили написать краткое Резюме под заглавием
«ЕСЛИ БЫ Я БЫЛ ПРЕМЬЕРОМ …»
2. Для восстановления доверия народа
к власти, восстановления конституционного строя, прямого народовластия,
построения индустриальной, средней и малой экономики на всех уровнях
административно-территориального деления и всех видов собственности, особенно государственной,
преодоления массовой коррупции всех уровней, прекращения войны и восстановления
мира, необходимо принять экстренные меры.
3. Я бы призвал иностранные
государства и особенно МВФ отнестись к последующим действиям с пониманием и по
возможности, - оказанием помощи.
4. Я бы попросил у Верховной Рады и
Президента содействия в принятии следующих законодательных актов.
Пункты 6 и 7 статьи «ПРОГРАМА РОЗВИТКУ УКРАЇНИ» имеют следующее содержание.
………….
6. НОВА ЕКОНОМІЧНА
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Засоби
масової інформації за участі поважних соціологів, політологів та економістів
наперебій констатують: У НАС НЕМАЄ ЕКОНОМІЧНОЇ ПРОГРАМИ. МИ НЕ ЗДАТНІ ...
Брехня. Читайте
далі.
ТЕЗИ ПРОГРАМИ
ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
1.
Кожному громадянину України відкрити рахунок бюджетного фінансування, на якому
вести поточний облік розподіленого народного майна з природних ресурсів
України, боргів держави, міжнародних боргів, приватизації, розподілу земельних
та комунальних ресурсів, участі у державних проектах і програмах. Комунальні
послуги і соціальні тарифи визначати із показників балансу рахунку бюджетного
фінансування і фактичних витрат на обслуговування.
2.
Ввести безпосереднє народовладдя, способом, обґрунтованим і наведеним у статті
«ШЛЯХ ДО РЕСПУБЛІКИ» суб’єктність
громади, як господарської одиниці; економічна спроможність і свобода утворення
власних фондів знизу вверх; система прийняття рішень територіальних громад і,
як слідство – зміна партійної виборчої системи на рейтингову систему на посади
народного управління державою у відповідності до штатного розкладу, посадових
інструкцій, кваліфікаційного переліку та бюджету.
3.
Змінити економічну модель держави. Замінити дійсний «Податковий кодекс України»
біля 1500 сторінок тексту на «Кодекс ціноутворення і оподаткування в Україні»
розміром 2 сторінки із основних наступних статей.
3.1.
Ліквідувати штучне уповільнення обігу коштів економіки ліквідацією податку на
додану вартість, - збільшити оберт товарів і послуг більше ніж у 6,5-10 разів.
3.2.
Ввести єдину норму оподаткування у розмірі 5% від оберту товарів і послуг на
внутрішньому ринку, - тим самим на період до стабілізації економічного стану
створити Україну зоною низького оподаткування: збільшити збір коштів
оподаткування більше ніж у 1,5 рази, додатково - вивести кошти із «тіні»,
залучити зовнішні інвестиції у виробництво малого, середнього та
індустріального рівнів економіки.
3.3. Заборонити нарахування власної рентабельності
на контрагентські товари і послуги, - різко зменшити і стабілізувати ціни
внутрішнього ринку.
3.4.
Обмежити рівні власної рентабельності підприємств усіх галузей економіки та
банків на внутрішньому ринку.
3.5.
Розрахунки з державою вести виключно через державні банки.
3.6.
Структуру ціни на усі товари і послуги для населення зробити публічною.
3.7.
Кожному рівню адміністративно-територіального поділу країни (первинний –
громади, районний, обласний, республіканський) надати економічну свободу на
рівні громад, державних органів та їх спільних підприємств.
3.8.
Відтворити Міністерство промисловості України до якого передати усі стратегічні
галузі економіки, напрями фундаментальної
і галузевої науки.
3.9.
На базі науки державного та приватного підпорядкування при Міністерстві
промисловості України створити Управління створення нових індустріальних і
аграрних підприємств. Ці підприємства в подальшому передавати у спільну з
державою, або відокремлену власність.
3.10.
Новим підприємствам державного–приватного партнерства надавати державну
допомогу у вигляді фінансів, об’єктів розташування та гарантій.
3.11.
На базі «Укрпатенту» України створити Фонд нематеріального активу України.
3.12. Прийняти участь на державному рівні у створенні нової міжнародної наукової та індустріальної кооперації на базі Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО»
3.13.
На основі оцінки вартості нематеріального активу, нових технологій безвідходної
переробки корисних копалин та конверсії техногенних родовищ у вторинну
сировинну базу провести переоцінку вартості матеріальних активів підприємств
усіх форм власності, включно з балансом державних фондів України.
3.14.
Експорт продукції власного виробництва
за ринковими цінами і законами дозволити за умов забезпечення потреб
внутрішнього ринку по низьким цінам і за умовами ціноутворенні оподаткування
внутрішнього ринку.
3.15.
Забезпечити транскордонне економічне співробітництво учасників підприємствами
кооперації України з Міжнародним кооперативним альянсом приведенням
законодавчої бази України у відповідність міжнародним нормам.
7. А ЯК ЖЕ ВІЙНА НА
СХОДІ? - ВИСНОВОК
НА
ФОНІ ТАКИХ ЗМІН ТРЕБА ОБ’ЯВИТИ ЗОНИ ТИМЧАСОВОЇ ОКУПАЦІЇ УКРАЇНИ - СПЕЦІАЛЬНИМИ ЕКОНОМІЧНИМИ ЗОНАМИ, ЩО НЕ
МОЖУТЬ БУТИ ВРЕГУЛЬОВАНІ НОВИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ, І ЗАЛИШАЮТЬСЯ НА СТАРИХ
ЗАСАДАХ ЕКОНОМІЧНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ ДО МОМЕНТУ ЇХ ПОВЕРНЕННЯ ДО СКЛАДУ УКРАЇНИ
ВКЛЮЧНО З СУХОПУТНИМИ І МОРСЬКИМИ КОРДОНАМИ.
НІЯКИХ
ДОДАТКОВИХ ОБІЦЯНОК І КОШТІВ НА ВІДБУДОВУ.
ПРИ
ТАКІЙ НОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕБІЖЧИКИ ВСЕ ШВИДЕНЬКО І САМІ ВІДБУДУЮТЬ.
ВПЕВНЕНИЙ, ЩО ВЖЕ ЧЕРЕЗ ПІВ РОКУ ПРО ВІЙНУ МИ БУДЕМО ТІЛЬКИ ЗГАДУВАТИ.
……………
- Проект Указа Президента Украины «РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА БЕЗПОСЕРЕДНЄ НАРОДОВЛАДДЯ»;
- «ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ - МЕТА І ЗАДАЧІ «ПРОГРАМИ ПЕРЕТВОРЕННЯ УКРАЇНИ»;
- «ЛИСТ ДО НЕБАЙДУЖИХ»;
Остальное – в процессе совместной
работы.
ПИСЬМО от имени «связного»
Алексей Валерьевич,
Даже если Вы уйдете с поста
Премьер-министра, то Вы еще успеваете до ухода сделать полезное дело для
страны.
Подпишите, пожалуйста, Договор о
государственно-частном партнерстве внедрения Программ и проектов, предложенных
Вам в Письме, опубликованном нами на страницах «ПРОПОЗИЦІЯ
ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА».
Смысл партнерства заключается в том,
что государство, выделяя уполномоченных лиц за контролем целевого
финансирования, выдает гарантии безопасности бизнеса, тем самым, получая за это
проценты от работы вновь построенных объектов.
Более того, государство сможет
произвести на своем балансе переоценку сырьевых материальных активов, а это в
сотни раз повысит ликвидность самого государства, способность его получать
международные займы.
Поскольку мы собираемся по новым
безотходным технологиям строить заводы во всем мире, используя принцип
параллельного разворачивания Программы «ЭКОЛОГИЯ – ЭТО ВЫГОДНО», то принцип
международной кооперации принесет нам огромные дивиденды.
Наши технологии уберут 97% мировых
отходов производства, потому что они касаются первичной фазы существования
цивилизации – переработки сырья в промежуточные продукты.
А Вы и без нас знаете, что малые
подвижки цен на сырьевом рынке влекут за собой огромные колебания на рынке
товарной продукции – бирже. Мы будем прогнозировать эти колебания, поскольку мы
будем субъектом права на международной арене, который задает целевые функции
новых технологий.
Мы предлагаем Вам опеку, курирование
чистоты и добросовестности наших отношений по Договору о государственно-частном
партнерстве от имени государства.
Этим шагом Вы откроете возможность
для индустриализации и возрождения нашей страны.
Переговоры о строительстве новых
заводов уже ведутся. Получены письменные подтверждения о способности зарубежных
технологических компаний выполнить наши требования к технологическим переделам
новых технологий.
Есть компании, которые готовы
финансировать в строительство новых заводов даже на нашей территории.
Не хватает только защиты государства
и его гарантий на эту защиту.
Надо вернуть доверие всех ко всем.
Просим сделать первый шаг со стороны государства навстречу согласию и
сотрудничеству, тем более, что этот шаг ничего не стоит вообще.
С уважением, ______________
ПРОПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
СПОЖИВЧЕ ТОВАРИСТВО «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
Код ЄДРПОУ 41620239
Україна,
sbi315000@gmail.com, http://ecoprofit.mozello.com/, http://st-nk.mozello.com/, http://system.mozello.com/
Вих. № 101030_ від "30" жовтня 2019 р. Державно-приватне партнерство |
|
|
«Будь-яка нова технологія – це нова цільова функція з новою суперпозицією вже існуючих технологічних переділів та новими протоколами зв’язку між ними».
За цим же законом нами зареєстровано більш як 100 патентів та одержано
світовий пріоритет за процедурою Patent Cooperation Treaty (PCT) на безвідходні технології первинної переробки сировинної бази у
проміжні товарні продукти (кислоти, луги, мінеральні добрива, двоокис титану,
мангану, глинозем, хлор-газ, сода кальцинована, тощо …) і конверсії техногенних
відходів у вторинну сировинну базу. Після систематизації половини патентів і
об’єднання їх у єдиний комплексний спосіб, що дає більше 87 мільярдів (14!)
комбінацій рішення рівняння (технологій), ми припинили патентування.
Первинна переробка сировини, це та стадія виробництва, без якої цивілізації
не існує. Це все те, з чого зроблене все, що оточує нас при погляді навколо
себе.
Саме на цій стадії формується 97% світових відходів і тільки 3% формується
на стадії споживання, про що так турбуються засоби масової інформації.
Ми не тільки знаємо як
позбутися відходів виробництва і споживання, але і як при цьому дуже швидко
отримати додаткові прибутки макроекономічного рівня.
Ми почали створення «Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО».
Основний принцип Програми – міжнародна кооперація володільців
технологічних переділів, які матимуть додатковий великий зиск від такої
кооперації.
Другий принцип – участь територіальних громад, як
комплексного замовника на індустріальні технології, у якості єдиного
власника первинних ресурсів території України. Ресурси в результаті конверсії
будуть на державному балансі переоцінені в сотні разів, збільшивши одночасно
матеріальний актив держави, її підприємств усіх форм власності та безумовний
пасивний дохід громадян від використання ресурсів.
Третій принцип – безпосереднє народовладдя Республіки
України,, обіцяне Президентом Українському народу
під час передвиборчої компанії, в якості економічної безпеки громадян України
на первинному рівні територіальних громад, що може бути забезпечене починаючи з
Програми «МЕРЕЖА».
Четвертий принцип – об’єднання громадян у єдиній Системі
прийняття оперативних рішень територіальних громад України (СИСТЕМА, http://system.mozello.com/) по принципу «РЕЄСТРАЦІЇ у громадах на мапі України».
Для виконання будь-якої з
наведених програм і їх проектів потрібна участь держави на рівні усіх її гілок
влади.
Навіть тільки затверджений держаний статус, дасть вирішальний потенціал для
оперативного впровадження наукових і соціальних технологій оздоровлення
суспільства.
Ми маємо позитивну практику співпраці з державою, при створенні нової
підгалузі суднобудування на основі Програми «ВІТЕР ЗМІН». Ми проектували, виробляли, експортували.
Ми маємо серійно придатну робочу документацію для передачі її у виробництво
Програми. Ми здатні відродити Програму, розпочавши з міжнародної акції побудови
флагмана учбового флоту України на базі проекту 02160 трьох щоглового
вітрильного судна озброєння баркентини 1000 тон виміщення для міжнародних
навколоземних учбових походів під стягами України і ООН.
Ми маємо рішення питань екології, економіки і енергетики на різних стадіях
впровадження. Важливо мати можливість
спільно з державою, як суб'єктом права, ставити нові цільові функції
і їх виконувати. Це є шлях до суб’єктності держави на світовій арені.
ПРОПОНУЄМО ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО НА ВИКОНАННЯ ЗАЗНАЧЕНИХ ВИЩЕ ПРОГРАМ І ПРОЕКТІВ НА ОСНОВІ НАРОДНОЇ КООПЕРАЦІЇ.
Саме така форма співпраці дозволить оперативно:
залучити учасників і володільців технологічних переділів передового рівня з
різних країн Світу;
створити в Україні нову платформу міжнародної науково-технологічної і
промислової кооперації;
стати провідною у Світі державою, що є ініціатором переходу соціуму до
безвідходного існування як на терені виробництва, так і споживання;
збільшити матеріальний актив, прибутки держави і громадян не на одиниці
процентів, а у десятки разів;
повернути державі суб’єктність міжнародного рівня;
домогтися миру всередині країни і з сусідніми державами;
повернути довіру народу до держави;
здобути мир, спокій і злагоду громадян країни.
Ми готові до презентації програм і проектів перед аудиторією фахівців, що
приймають рішення на державному рівні.
Маємо надію на позитивне
рішення щодо нашої пропозиції державно-приватного партнерства.
Впевнені, що за допомогою держави, у співпраці професіоналів ми зможемо
дуже швидко прийняти узгоджені тактичні і стратегічні рішення, відродити
державу Республіки України.
З повагою, автор програм і проектів,
співавтор
технологій,
голова
правління
СТ «НАРОДНА
КООПЕРАЦІЯ»,
БО
«РЕСУРСНИЙ ФОНД»
В.Г. Петроченков
30.10.2019 р.