Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

3. Безвідходне виробництво соди кальцинованої.

У світі виробляється 85% (близько 42 млн. т на рік) соди кальцинованої способом Сольве, при якому на кожну тонну соди виробляється 10 м3 рідких відходів, тонни твердих і газоподібних відходів. Виробництво громіздке і складне, підприємства - гіганти, що розміщуються в місцях можливого скидання відходів. Технологія вимагає періодичної зупинки для очищення обладнання.

Наприклад, Кримський содовий завод, який виробляє більше 600 тис. т соди на рік (близько 1,5% світового обсягу виробництва), має шламосховища 10%-го хлориду кальцію, що займає площу міста.

Ми пропонуємо нові безвідходні технології, при яких:

- Вапняне виробництво ліквідується повністю;

- Витрати палива на виробництво вапна ліквідуються;

- Відходи вапняної дрібниці ліквідуються;

- Газоподібні відходи печей випалу вапняку ліквідуються;

- Рідкі відходи CaCl2 ліквідуються;

- NaCl використовується повністю;

- Виробничі витрати нового процесу не перевищують $ 50 на тонну соди.

Технологія дозволить будувати виробництва малої та середньої потужності, розміщуючи їх поблизу джерела споживання соди та / або утилізації вуглекислого газу. Наприклад, виробництво скла, в якому вуглекислий газ споживається з сировиною (содою), а потім викидається в атмосферу. Технологія дозволить виробити попутний продукт і збільшити прибутковість на сотні доларів США на кожній тонні виробленої соди без врахування економії на логістику, екологічну ефективність, отримати дохід комплексного виробництва продукції більш високого рівня, біржових торгів та ін.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.