Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

5. Переробка фосфогіпсу.

Сучасне землеробство, медицина, промисловість без використання фосфору не можуть існувати.

Видобувають фосфор екстракцією фосфорної кислоти з копалин фосфоритів і апатитів.

Паралельно виробляють техногенний відхід - фосфогіпс CaSO4*2H2O в кількості 4,5-5,0 т на 1 т P2O5 (1,45 т H3PO4).

Залежно від місця походження сировини, фосфогіпс може містити й шкідливі домішки стронцію, фтору, урану, інших важких і радіоактивних елементів, дорогі домішки рідкоземельних елементів (РЗЕ). Необхідна економічно вигідна технологія переробки будь-якого фосфогіпсу.

Очікуваний світовий обсяг споживання фосфору (на P2O5) в 2015 р складе близько 45 млн. т, отже, виробництва фосфогіпсу - від 225 млн. т на рік. Крім цього технічний гіпс як відхід виробництва, утворюється і викидається в технологічних процесах чорної, кольорової металургії, з скруберів теплових електростанцій.

Фіг. 1. Відходи Воскресенського хімкомбінату Московської області, Росія. http://www.youtube.com/watch?v=jfMoEle0J2o

В Росії на діючих амофосних виробництвах за всі роки їх функціонування накопичилося понад 500 млн. т фосфогіпсу. Запаси фосфогіпсу в Узбекистані становлять понад 80 млн. т і займають площу 500 га, в Україні (м.м. Армянськ, Суми, Рівне) - більше 20 млн. т, в Білорусії - більше 20 млн. т.

Сьогодні у Світі мільярди тонн цього техногенного відходу лежать просто неба і в шахтах, виробляючи негативний вплив на навколишнє середовище.

У всьому світі за утилізацію цього техногенного відходу беруть плату, яка збільшує собівартість виробництва фосфорної кислоти.

Слабкі спроби боротьби з цим техногенним відходом у вигляді штрафів і податків (до € 30 / т у Європі) лягають додатковим тягарем на плечі споживачів, але ефекту для порятунку природи не приносять.

Ми пропонуємо економічно вигідний спосіб переробки фосфогіпсу.

Оригінальна технологія дозволить отримати товарні продукти з економічною ефективністю близько $ 200, а в окремих випадках, за наявності у відвалах сировинної переробки з апатитів Кольського півострова достатньої кількості рідкоземельних елементів (РЗЕ), і до $ 900 на кожну тонну переробленого фосфогіпсу.

Є позитивні приклади переробки сульфату кальцію, отриманого в результаті десульфуризації димових газів на теплових електростанціях США з отриманням мінерального добрива - сульфату амонію (NH4)2SO4.

Ми пропонуємо зміцнити отриманий успіх підвищенням прибутковості в рази.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

Створіть свій вебсайт або інтернет-магазин за допомогою Mozello.

Швидко, просто, без програмування.

Поскаржитися на порушення Більше