Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

10. Виробництво глинозему.

Виробництво глинозему способом Байєра запатентовано в 1889 році. З тих пір ця технологія удосконалювалася і досягла сучасного рівня, однак має безліч проблем технологічного, економічного та екологічного характеру.

Однією з виробничих проблем є очищення автоклавів від алюмосилікат натрію, сполук кальцію, титану та ін. Ми можемо запропонувати новий спосіб очищення обладнання і батарей автоклавів.

При декомпозиції тільки частина алюмінату натрію переходить в гідроокис алюмінію. Інша кількість (маточний розчин) надходить на упарку для виділення соди.

Після відділення соди, розчин, що містить алюмінат натрію і луг, і є оборотний розчин.

Освіта в технологічному процесі соди і наявність в маточному розчині органічних домішок змушує сьогодні методом упарки відокремлювати «руду соду», прожарювати її при 6500С від органіки і далі каустифікують з отриманням розчину лугу і «білого шламу» (БШ).

Ми можемо запропонувати новий спосіб, що виключає утворення «білого шламу», що виключає шахтну піч прокалювання вапняку і ділянку приготування вапняного молока, заощадити енергоресурси.

Ми можемо запропонувати новий спосіб переробки вже накопиченого «білого шламу» з поверненням алюмінію і отриманням дешевого товарного хлориду кальцію.

При обробці сировини лугом разом з отриманням алюмінату натрію розчиняється і оксид кремнію, а отриманий продукт взаємодіє з алюмінатом натрію і утворює натрій алюмінат кремнію і луг (Na2O*Al2O3*1,7SiO2*2H2O + 2NaOH). Це з'єднання йде в осад, утворюючи дуже дорогий відхід виробництва, що містить цільову сировину - алюміній, технологічну сировину - луг, концентрат макро- мікроелементів і РЗЕ.

Фіг. 3. Місце розливу червоного шламу (близько 2 млн. м3) в Угорщині.

Фіг. 4. Місце прориву греблі шламосховища (близько 2 млн. м3) в Угорщині.

 Таким чином, у виробництві глинозему утворюється «червоний шлам» (ЧШ), що містить гідроалюмосилікат, гідроокис заліза, окис титану, луг, інші домішки. Ми можемо запропонувати новий вигідний спосіб переробки «червоного шламу». Зберігання відходу виробництва «червоного шламу» загрожує розливами, запиленням повітря і ґрунту та ґрунтових вод.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.