Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

9. Експлуатація головного судна. Витрати і доходи.

Для подальших розрахунків з великим припуском приймемо курс рубля 1990 р. до долара США рівним 1,8.

Враховуючи те, що норма амортизації суден водотоннажністю більше 10 т складає 3,7% на рік, розрахунковий рік життя суден складатиме 27 років.

У витрати експлуатації головного судна включаються портові збори, заробітна плата команди, харчування команди і курсантів, ремонт поповнюваного майна, навігаційні витрати, малоцінний інвентар і матеріали, дизельне паливо, масло, вода та ін., що у загальній вартості складатимуть біля $320 тис. і 500 тис. руб (біля $280 тис.) на рік., всього біля $600 тис.

В доходи експлуатації учбового судна включаються суми, що сплачуються вітчизняними та зарубіжними організаціями для проходження практики юними моряками.

Відповідно до встановлених міжнародних тарифів вартість одного місця курсанта складає $60 на добу. Таким чином, при експлуатації судна 10 місяців на рік по 25 днів у місяць при загрузці 48 місць екіпажу, річна виручка складатиме біля $720 тис.

Враховуючи витрати і те, що дохід з цього виду діяльності у всьому світі не обкладається податком, орієнтовний прибуток повинен скласти біля $120 тис. на рік.

Насправді будуть і додаткові доходи за рахунок реклами і спонсорства, будуть і додаткові витрати на поповнення, ремонт та відновлення судна, докування.

Важливо зрозуміти, що з моменту проходження ходових іспитів учбове судно буде жити за своєю учбовою програмою і буде самодостатнім.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.