Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

5. Створення проекту 02160 - флагману Програми «ВІТЕР ЗМІН».

Вперше за всю історію розвитку країн, що входили до СРСР Радянським фондом миру Центру яхтобудування МСП СРСР було видано заказ на розробку проекту та будівництво вітрильного судна - флагману Програми. Участь у міжнародних програмах виховання дітей під вітрилами на суднах власної побудови вважалась основою закінчення політики холодної війни і початку нової ери міжнародних відносин.

Контрагентом розробки КД на вітрильне судно Центром яхтобудування було вибрано ЦКБ «Ленінська кузня», головним конструктором проекту -  Олесов Микола Михайлович. Після кропіткої роботи та не простого захисту повного технічного проекту, йому був присвоєний регістровий номер 02160. Основні витрати по проекту були сплачені Центром яхтобудування, який і став його власником.

Попередньо планувалось будівництво судна на Заводі «Алмаз» в м. Ленінград, а згодом на заводі «Ленінська кузня» в м. Київ.

Технічний проект включає повний глибокий розрахунок вартості та трудомісткості побудови судна, варіанти чартерного та круїзного суден. Пропозиції використання суден у комплексі з готелями на плаву в екзотичних куточках Океанії, обґрунтовували перспективу стійкого туристичного бізнесу.

До того часу в Польщі вже відбувся спуск аналогічного, тільки в 2 рази меншого  судна на воду. Проект Зігмунда Хореня було втілено власницею компанії «DORA» Дороті Якобсон на військово-морській базі в Щецині в присутності міжурядових делегацій та представників великого бізнесу. Спуск на воду «голого» корпусу відбувся вночі, а вже рано в ранці заради великої ідеї миру і виховання молоді Польщі у мирі та злагоді з розвиненими країнами світу, на судні «Іскра» відбулася церемонія дарування коштів і обладнання на добудування спущеного на воду судна «Фредерік Шопен». Таким чином країна, що знаходилась в тяжкому економічному стані, планувала та підтверджувала своє прагнення до нових стандартів життя.

Вже через 2 роки робота Центру яхтобудування стала визнаватись міжнародними партнерами, почали поступати перші закази, такі як шхуна для адмірала і начальника рятівної служби Фінляндії.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.