ВІДПОВІДЬ НА ВІДПОВІДЬ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ДО ПРОПОЗИЦІЇ "ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО"
ПРОПОЗИЦІЇ ДО ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Будь яка перемога у будь-якій війні визначається тилами, - економічною могутністю країни. Краще, коли це власні тили, а не тили союзників, за які потім десятиріччями прийдеться розраховуватись нашим дітям.
Вважаю, що настав ще один шанс звернутись і отримати, нарешті, позитивне рішення відносно змін до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2404-17#Text. За більш як 30 років автор написав дуже багато звернень до представників законодавчої і виконавчої гілок влади, - та все марно. Частково попередні звернення відносно державно-приватного партнерства опубліковані у статтях:
1. «ПРОПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2032353/ від 04.03.2020.
2. «ПРОПОЗИЦІЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВИ І ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/2123454/propozicja-shhodo-reformuvannja-derzhavi-derzhavno-privatnogo-partnerstva від 18.05.2020
Суть антинародної дії цього Закону полягає в тому, що він повністю виключає ініціативу громадян до державно-приватного партнерства в той час, коли виключно громадяни, як люди розумні і професіонали у своїх галузях діяльності володіють якостями креативного мислення і здатні створювати сучасне та майбутнє. У противному випадку, у відповідності до чинного Закону, виступаючи із своєю ідеєю, громадянам необхідно вдаватись до шахрайських маніпуляцій із створенням штучних конкурсів з підставними особами, що в результаті перетворює їх у злочинців.
Для більш чіткого пояснення та обґрунтування автор публікує ще одну статтю «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» https://ecoprofit.mozello.com/statt/params/post/4022011/.
Усіх небайдужих, як у воєнний період, так і після перемоги України у війні з РФ, прошу сприяти донесенню цього звернення до перших осіб держави та впливу до позитивних змін Закону, що дадуть право громадянам України бути ініціаторами проектних пропозицій державно-приватного партнерства.
З повагою,
Автор, керівник Програми і проектів,
співавтор технологій
Петроченков Валентин Георгійович
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
25.03.2022
Відповідь Міністерства економіки України щодо наданої пропозиції наведена у статті "ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО".
Відповідь автора на Відповідь Міністерства економіки України наступна.
Вих. № 220505 від 05.05.2022 р.
На вхідн. № 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39
Заступнику Міністра економіки України
Олександру ГРИБАНДякую за відповідь на мою пропозицію «ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО» від 25.03.2022 р. Багато написано відомого із законодавства, але нічого по суті запиту. Фактично Ви підтвердили відсутність за законодавством України державно-приватного партнерства за ініціативою приватних осіб – громадян, і приватних юридичних осіб - підприємців. У своєму поясненні я, спираючись на Вашу відповідь 3903-06,2262-09 від 05.05.2022 о 9:39 буду намагатись лаконічно ще раз пояснити чому.
У статті 1 до Закону України «Про державно-приватне партнерство» (надалі – Закон) відсутній учасник державно-приватного партнерства приватна особа – громадян, і приватна юридична особа – підприємець. В цій статті описана тільки одна сторона – державні органи.
У статті 10 Закону надано виключний перелік державних органів, що мають право готувати пропозиції про здійснення державно-приватного партнерства. Ініціатива осіб приватного права теж відсутня.
Статтею 11 Закону визначено об’єкти аналізу (доцільність/недоцільність) ефективності здійснення державно приватного партнерства. Присутні лише об’єкти державної власності. А об’єкти приватної власності, та спільної з держаною власністю у тій чи іншій формі? А дольова участь у розподілі прибутків від здійснення державно-приватного партнерства? А допомога держави приватному партнеру у впровадженні нових об’єктів за його ініціативою? Чому земля виробничого призначення у вільному продажі, а вільне призначення використання для виробництва на цій землі - ні? Цим питанням не заперечується погодження безпекових функцій новобудови на стадії створення проектної документації, будівництва і вводу в експлуатацію, але не звертається увага на довготривалий, недоцільний і слабо переборний перелік бюрократичних перепонів на стартових позиціях ініціативи приватних осіб.
Статтею 13 Закону рішення про здійснення державно-приватного партнерства чи про недоцільність його здійснення, про проведення конкурсу та затвердження результатів конкурсу з визначення приватного партнера теж приймаються щодо об’єктів державної власності. Комунальну власність, де управляючими органами є органи самоврядування в особі рад, що вибираються за партійним принципом від керівників олігархічних структур теж неможливо назвати формою колективної приватної власності. - Приватна власність відсутня.
Водночас, стаття 14 Закону передбачає, що визначення приватного партнера для укладення договору в рамках державно-приватного партнерства здійснюється на конкурсних засадах. Конкурс кого з ким? Державного партнера з державним партнером? Де приватний партнер? Або, навіть мене (якщо б і був допущений в якості юридичної особи) – єдиного в світі приватного власника нових індустріальних технологій визначеного переліку, з ким?
На аналіз Закону України «Про концесію» вважаю не треба витрачати часу. Він також створений за таким же шаблоном.
Закон України «Про технологічні парки» має настільки заорганізовану структуру доступу до практичного втілення задуму ініціатора, що у порівнянні з очікуваннями громадян практично в Україні майже не працює. Податковий Кодекс України остаточно знищив усі сподівання. А система погоджень як запуску, так і поточних погоджень нових проектів перетворила ідею в абсурд. Приватному підприємцю легше, дешевше і швидше просто купити землю, побудувати підприємство і його експлуатувати, ніж мати справи з державою за цим законом. Про яке державно-приватне партнерство у цьому випадку може йти річ?
А тепер коротко про основне, чому я Вам пишу.
Є реальна можливість швидко без зайвої бюрократії розпочати будівництво нових заводів нової якості не тільки в Україні, але й по всьому світові, з багатомільярдними прибутками для держави. Є все (експертиза, технології, генпідрядник, контрагенти, …), - окрім грошей. Пропонується разом з державою отримати для цього іноземні інвестиції. Від держави потрібна за винагороду і дольову участь (не дарма) лише майже пасивна співучасть: спільні перемовини з інвесторами, гарантії на контроль цільового використання та безпека об’єктів інвестицій.
Замість пропозиції конкретних позитивних дій щодо законодавчої ініціативи навіть від Вашого імені, тимчасових оперативних рішень під час війни та на виконання Указу Президента України від 21 квітня 2022 року № 266/2022 «Питання Національної ради з відновлення України від наслідків війни» (надалі – Указ), Ви мені цитуєте статті і посилання на неспроможне не діюче по суті своєї назви законодавство. Я таких відписок за останні більше ніж 30 років існування вільної і незалежної України накопичив дуже багато, і просто складаю їх у папку «Диверсійна діяльність представників державних органів влади проти громадян, народу та держави Республіки України».
Ще раз прошу Вас перейти до дієвого діалогу з практичного вирішення питання: створення Державно-приватного Консорціуму «Міжнародна науково-технологічна програма «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО» (надалі – Програма) чи відповідно до Указу створення Групи «Нова індустріальна економіка безвідходної переробки сировини та конверсії техногенних родовищ у вторинну сировинну базу» на базі Програми.
З повагою,
Автор програм і проектів,
співавтор технологій,
голова правління
СТ «НАРОДНА КООПЕРАЦІЯ»
____________ В.Г. Петроченков
+38-067-4073537
https://ecoprofit.mozello.com/
05.05.2022