ПРОПОЗИЦІЯ УРЯДУ ПОЛЬЩІ
У сучасних умовах російсько-української війни як ніколи, Україні, її стратегічним партнерам та всьому світовому співтовариству необхідно замислитися про політичні, економічні та екологічні наслідки російської агресії.
Ми абсолютно впевнені в перемозі над агресором і абсолютно чітко усвідомлюємо, що світ після цієї війни зазнає серйозних змін. Зараз той момент, коли ми заздалегідь маємо закладати основи нових політичних, економічних відносин та колективного дбайливого ставлення до природи.
Саме тому ми пропонуємо взяти участь у запровадженні Міжнародної науково-технологічної програми «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО». Програма на підставі понад 100 патентів, отриманих з урахуванням світового пріоритету за процедурою Patent Cooperation Treaty (PCT) для впровадження нових технологій, сповідує технологічний підхід: будь-який новий винахід – нова суперпозиція вже існуючих технологічних переділів, але з новою цільовою функцією та новими протоколами зв'язків між переділами. Саме така постановка завдання дозволяє використовувати кооперацію власників найкращих та відпрацьованих промисловістю технологічних переділів для будівництва нових заводів нової якості з економічним ефектом стратегічного значення.
Ми провели перші переговори з європейською технологічною компанією та отримали письмові підтвердження спроможності технологій, готовності виступити генпідрядником впровадження технологій у конкретні терміни та за конкретні кошти.
Наші нові безвідходні технології відносяться до областей:
- первинної переробки сировини у проміжні продукти (зрілі товари), такі, як: мінеральні добрива, сода кальцинована, хлор-газ, двоокис титану, марганцю, глинозем, ...;
- конверсії вже створених техногенних родовищ у вторинну сировинну базу.
Без цієї стадії виробництва цивілізація існувати неспроможна у принципі.
Саме на цій стадії виробництва за нинішніх умов формується 95-97% усіх світових відходів, включаючи вуглекислий газ. І лише 3-5% - відходи споживання, про які безперервно веде мовлення телебачення, але технології переробки, яких вже існують.
Екологією на промисловому рівні досі надзвичайно мало займалися, бо це було економічно невигідно. Ми знайшли нові комбінації технологічних переділів, які десятки та сотні років працюють, щорічно виробляють десятки та сотні мільйонів тон товарної продукції, але в новій комплексній конфігурації стають безвідходними та надзвичайно економічно вигідними. Ці технології без перебільшення потрібні всьому світові. Ми пропонуємо позбавити людство від 95-97% відходів виробництва, потім, або одночасно - 3-5% відходів споживання і перейти до безвідходного існування цивілізації.
Саме тому ми назвали нашу Програму: «ЕКОЛОГІЯ – ЦЕ ВИГІДНО».
Для старту Програми ми вибрали перші два проекти:
1. "Безвідходна технологія виробництва соди кальцинованої способом BDP".
2. «Безвідходний спосіб переробки фосфогіпсу у товарні продукти».
Крім екологічної та економічної цінності ці технології мають частину однакових технологічних переділів, які в подальшому дозволяють паралельно розгорнути велику гаму технологій Програми. Це шлях швидкого повсюдного переходу цивілізації до життя без відходів, зокрема, та вуглекислого газу.
Окреме місце до Вашої уваги ми хочемо приділити нашому Проекту «ВІТРИЛО МИРУ» у складі Програми «ВІТЕР ЗМІН», яка була створена ще у 1989 році. Метою Програми було серійне будівництво навчального та туристичного малотоннажного флоту колишнього СРСР на конверсійних площах Мінсудпрому СРСР.
За стартовим замовленням Радянського Фонду Миру, а потім за власні кошти ми створили та захистили проект флагмана Програми, навчального вітрильного судна необмеженого району плавання 800 тон водотоннажності порожнім із озброєнням баркентини та реєстровим номером 02160. Призначення: навчання морській справі дітей під вітрилами у навколосвітніх плаваннях під прапором ООН, участь у міжнародних вітрильних регатах.
На той час Росія вже 130 років, а сьогодні вже понад 160 років, як не будувала власних вітрильних суден такого класу.
Розпад СРСР та системна диверсійна діяльність Російської Федерації на території України з 1991 року не дозволили виконати Програму та побудувати судно.
Прекрасний приклад будівництва аналогічного судна 400 тон водотоннажності показала Польща. При спуску на воду «голого» корпусу судна «ФРІДЕРИК ШОПЕН» на військово-морській базі в Щецині та зборі коштів на його остаточне будівництво на судні «ІСКРА» нам пощастило бути присутнім у складі делегації. Судно всі ці роки виконує місію, про яку ми мріємо й досі.
В умовах війни Російської Федерації проти України ми пропонуємо побудувати судно «ВІТРИЛО МИРУ» разом із братньою Польщею. Для цього ми готові передати документацію до виконавця Проекту. Звичайно, через роки, відповідно до нових вимог часу документацію необхідно буде оцифрувати і відкоригувати, але це дуже мала частина витрат порівняно із загальним обсягом конструкторської документації, яка залишиться без змін.
Судно крім навчального варіанту виконання має ще чартерний та круїзний варіанти із озброєнням шхуни. При вивченні комерційних питань та перспектив це могло б відкрити новий напрямок виробництва серії вітрильних суден комерційного класу.
Важливий миролюбний політичний крок братніх країн Польщі та України у скрутний час - правильна повчальна ідеологічна зброя проти дій агресора.
Щиро сподіваюся на співпрацю.
З повагою,
Автор та керівник програм і проектів,
співавтор та розпорядник технологій
Валентин Петроченков