Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.
3. Історична довідка про спроби переробки розсолу Домбровського кар'єру.
1. Інститутом галургії м. Калуш протягом багатьох десятиліть велися пошуки економічно вигідної технології переробки калійних руд.
Результатом таких пошуків стало утворення техногенного родовища.
2. ЗАТ «СБІ» в 2001-2003 роках витратило значні кошти і зусилля для натурних випробувань на дослідно-промисловій установці фізичних способів поділу солей в потоці рідини. Роботи були зупинені зважаючи на незаконне вилучення об'єкта впровадження технології.
Результат: великі фінансові втрати, фізичне знищення обладнання дослідно-промислової установки.
3. 27.11.2006 р. вих. № 1-ЛУ ЗАТ «СБІ» запропонувало ЗАТ «Лукор» для потреб його хімічного виробництва в замін виробництва хлору електролізом з великими витратами електроенергії, виробляти хлор з розсолів Домбровського кар'єру хімічним способом попутно з виробництвом безхлорних добрив. Лист і телефонні переговори залишилися без відповіді.
Результат. В даний час ЗАТ «Лукор» витративши мільйони доларів встановив обладнання електролізу для виробництва хлору.
Технологія виробництва хлору як фрагмент технології виробництва калієвої селітри в перебігу багатьох років відпрацьована на дослідно-промисловій установці ВАТ «ДніпроАзот» (http://www.madeinua.info/).
Процес виділення хлору підтверджений. Зважаючи обходження авторів технології, керівництву підприємства так і не вдалося в процесі виробництва повністю регенерувати посередник.
Результат, зі слів колишнього заступника голови правління, технічного директора ВАТ «ДніпроАзот» (світлій пам’яті) Б.К. Мороховського: «Розроблено технологію спроектована і побудована дослідно-промислова установка з виробництва калієвої селітри - бесхлорного, безбаластного калійно-азотного добрива.
Технологія не має аналогів у світовій практиці і полягає в прямому синтезі калійної селітри і хлор-газу з хлориду калію ... »
Нами зареєстровано ряд патентів, які представляють способи отримання хлору з неорганічних хлоридів.
4. Збанкрутіле підприємство ВАТ «Оріана» з 2003 р за державний рахунок з витратами в мільйони гривень щорічно виробляло моніторинг ситуації і «утилізувало», перекачуючи їх у відпрацьовані шахти.
Розсіл в шахтах піддавлювати ґрунтові води збільшуючи швидкість протоку поверхневих ґрунтових вод з наступним вимиванням ґрунту, призводить до обвалів і зсувів поверхневого фрунту.
Результат, за словами мера міста Ігоря Насалика: «... в місті утворилася воронка розміром з футбольне поле і глибиною