Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.

6. Виробництво титану.

1. При сірчанокислотному способі отримання двоокису титану ми можемо запропонувати вигідний сірчанокислотний спосіб виробництва двоокису титану з виробництвом оксиду заліза, сірчаної кислоти і мінеральних добрив.

2. У виробництві титанової губки хлорним способом ми можемо запропонувати вигідний спосіб переробки цих відходів з отриманням цільових продуктів і мінеральних добрив.

3. Існує спосіб виборчого хлорування ільменіту у відсутності відновника при 600-1000°С. Ми можемо запропонувати вигідно регенерувати хлор та одержувати його попутно у виробництві безхлорних мінеральних добрив без електролізу, за умовною ціною.

4. Тетрахлорид титану отримують шляхом сплаву титанової сировини з коксом, отримуючи чавун і титановий шлак. На тону шихти отримують близько 400-500 кг шлаку і 300-400 кг чавуну. Шлаки хлорують в розплаві при 900-1000 ° С. При хлоруванні отримують ТіСl4, газові та тверді відходи. Ми можемо запропонувати процес низькотемпературного хлорування титану з попутним отриманням безхлорних мінеральних добрив. Така операція дозволить ще виключити високотемпературний процес відновлення титану магнієм (натрієм) і енерговитратний електроліз магнію (натрію) для отримання металевого титану.

5. Існує низькотемпературний спосіб отримання тетрахлориду титану. Ільменітову руду обробляють сірчаною кислотою, відокремлюють отримані сульфати заліза. При охолодженні до 0°С розчин насичують хлористим воднем і додають хлорид калію. В осад випадає хлортитанат калію. При нагріванні його до 300-500°С отримують пари тетрахлориду титану, а осад (хлорид калію) повертають у процес. Отриманий тетрахлорид титану має високу якість.

Недоліки способу в наявності проблем:

- Переробка отриманих сульфатів заліза;

- Відділення отриманого хлориду калію від сірчаної кислоти;

- Забезпечення процесу хлористим воднем і сірчаною кислотою.

Ми можемо запропонувати безвідходний низькотемпературний спосіб отримання тетрахлориду титану, що виключає зазначені недоліки.

6. Існує процес, де титанову сировину обробляють спочатку хлором при температурі 300-4000С з отриманням хлорного заліза, яке використовують як товар, або обробляють киснем при температурі 1000°С з отриманням хлору і оксиду заліза. Двооксид титану переробляють відомими методами в тетрахлорид титану. Цей спосіб регенерації хлору високо-витратний і енергетично ємний.

Ми можемо отримувати хлор з будь-яких хлоридів, у тому числі і з хлориду заліза, і тому можемо запропонувати новий технологічний процес виробництва титану заміною його частини - регенерації хлору.

Це дасть можливість отримати додатковий економічний ефект.

До попереднього

Читати далі.

До початку документа.

Приєднуйтесь. Візьміть участь у Програмі.